TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Conte, trajneri më i paguar në histori të Serisë A

Portalb - 11.09.2019

Antonio Conte raportohet se është trajneri më i paguar në histori të Serisë A me pagë vjetore prej 11 milionë eurosh tek Interi, dyfishin e Maurizio Sarri që është i dyti, njofton Koha.net .

Ja cili është trajneri më i paguar në Serie A

Lajmi.net - 11.09.2019

La Gazzetta dello Sport hartoi një listë të trajnerëve që fitojnë më shumë këtë sezon dhe zbuloi se jo vetëm që Conte po printe për edicionin e sivjetëm 2019/20, por edhe historinë e futbollit ...

Conte, trajneri më i paguar në histori të Serisë A

Koha.net - 11.09.2019

Antonio Conte raportohet se është trajneri më i paguar në histori të Serisë A me pagë vjetore prej 11 milionë eurosh tek Interi, dyfishin e Maurizio Sarri që është i dyti.

Trajnerët më të paguar në Serie A – nga Conte deri te Giampaolo

Telegrafi - 11.09.2019

Është zbuluar lista e trajnerëve më të paguar në Serie A. Antonio Conte dhe Maurizio Sarri u rikthyen në Itali gjatë këtij afati kalimtar, derisa i prijnë listës me të ardhurat që i marrin.

Zbulohen trajnerët më të pasur në Serie A, këto janë pagat e tyre

Zeri - 11.09.2019

Antonio Conte është trajneri më i paguar në histori të ligës italiane, transmeton zeri.info Ai ka një pagë vjetore prej 11 milionë eurosh te Interi, që është dyfish më e madhe se e Maurizio Sarrit të ...

Trajneri më i paguar në Serie A, çuditërisht këtu nuk fiton Juve

BalkanWeb - 11.09.2019

Një ditë më parë, “La Gazzetta dello Sport” bëri publik pagat e të gjithë lojtarëve që aktivizohen në Serie A. Në listën e milionerëve kishte një dominim absolut nga ana e Juventusit.

Pagat në Serinë A, “mbretëron” Juventusi, ja sa fitojnë shqiptarët

Durres Lajm - 11.09.2019

“Gazetta dello Sport” ka bërë publike të gjitha pagat e futbollistëve të Serisë A, kampionat ku luajnë shumë shqiptarë, që përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën, por jo vetëm, në arenën ndërkombëtare.

Trajnerët më të paguar në Itali, Conte nuk ka rivalë

SuperSport - 11.09.2019

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A. Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol ...

Ronaldo futbollisti më i paguar në “Serie A”

Evropaelire - 10.09.2019

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është lojtari më i paguar në sezonin e “Serie A”, me 31 milionë euro, njoftuan sot media italiane. Sipas gazetës “The Sport”, liga italiane, “Serie A” ...

Ronaldo fiton tre herë më shumë se çdo lojtar tjetër i Serie A

Lajmi.net - 10.09.2019

Sipas shifrave të publikuara nga Gazzetta dello Sport, ylli i Juventus fiton 31 milionë euro në vitë – 23 milionë më shumë sesa lojtari i dytë më i paguar i ligës Matthijs de Ligt.

Pagat në Serinë A, “mbretëron” Juventusi, ja sa fitojnë shqiptarët

SuperSport - 10.09.2019

“Gazetta dello Sport” ka bërë publike të gjitha pagat e futbollistëve të Serisë A, kampionat ku luajnë shumë shqiptarë, që përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën, por jo vetëm, në arenën ndërkombëtare.

Ronaldo fiton tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A

Botasot - 10.09.2019

Cristiano Ronaldo fiton gati tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A, duke e ruajtur lehtësisht pozitën e tij si futbollisti më i paguar në futbollin italian.

Ronaldo futbollisti më i paguar në “Serie A”

Koha.net - 10.09.2019

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është lojtari më i paguar në sezonin e “Serie A”, me 31 milionë euro, njoftuan sot media italiane. Sipas gazetës “The Sport”, liga italiane, “Serie A” ...

Ronaldo fiton tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A

Gazeta Express - 10.09.2019

Cristiano Ronaldo fiton gati tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A, duke e ruajtur lehtësisht pozitën e tij si futbollisti më i paguar në futbollin italian.

Ronaldo fiton tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A

Tetova Sot - 10.09.2019

Cristiano Ronaldo fiton gati tri herë më shumë se çdo lojtar tjetër në Serie A, duke e ruajtur lehtësisht pozitën e tij si futbollisti më i paguar në futbollin italian.

Trajnerët më të paguar në Itali, Conte nuk ka rivalë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A. Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol ...

Ronaldo futbollisti më i paguar në “Serie A”, vetëm në një javë merr 600,000 euro

Gazeta Tema - 10.09.2019

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është lojtari më i paguar në sezonin e “Serie A”, me 31 milionë euro, njoftuan sot media italiane. Sipas gazetës “The Sport”, liga italiane, “Serie A” ...

Ronaldo futbollisti më i paguar në “Serie A”

Alsat - 10.09.2019

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është lojtari më i paguar në sezonin e “Serie A”, me 31 milionë euro, njoftuan sot media italiane. Sipas gazetës “The Sport”, liga italiane, “Serie A” ...