TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Në shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, shumë personalitet të rëndësishme kanë vizituar Kosovën, ndër ta edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ...

Kjo është vajza nga Skenderaj që ka emrin Madeleine Albright (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po ...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright.

Kosovë: Manifestime në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

DW - 12.06.2019

Personalitete të shumta nga rajoni dhe bota demokratike morën pjesë në manifestimin qendror që u mbajt në qendër të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s, prej nga dhe ...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton ditën kur vendosën të ndërhyjnë në Kosovë

SOT - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, gjatë ceremonisë qendrore për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, tha se vendimi për të ndërhyrë në Kosovë, “ishte i drejtë”.

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së ...

Albright pas zbulimit të bustit: Dua të falënderoj atë që më ka bërë kaq të gjatë

Lajmi.net - 12.06.2019

Në Prishtinë është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright, raporton lajmi.net. Ajo tha se ky bust dhe Kosova kanë një rëndësi shumë të madhe për të, por që me shaka e falënderoi ...

Albright: Ky shtet dhe ky bust kanë shumë rëndësi për mua

Lajmi.net - 12.06.2019

Para pak çastesh në sheshin “Madeline Albright”, është zbuluar edhe busti i ish-Sekretares së Shtetit, shkruan lajmi.net. Pas zbulimit të këtij busti, ish-Sekretarja e Shtetit, Madeline Albright, u ...

Zbulohet busti i ish sekretares amerikane Madeleine Albright

VOA - 12.06.2019

Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e ...

Capital T uron 20 vjet liri me një foto të ushtareve të UÇK-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit, meqë rast kanë ardhë edhe shumë personalitete të njohura nga e gjithë bota, shkruan lajmi.net. Mysafirët më special në këtë ditë ishin Bill Klinton dhe ...

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

Zeri - 12.06.2019

Sot kur po shënohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës në Prishtinë është zbuluar busti i ish-sekretares së SHBA-së, Madaleine Albright, raporton zeri.info.

Përurohet busti i Madeleine Albraight

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skënderbeu’, drejt sheshit ...

Skandaloze: Sportisti serb shpërthen me fjalë të turpshme për vizitën e Madeleine Albright në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediat serbe, ...

Ky është klubi në Prishtinë që e ka emrin e Madeleine Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Ka pothuajse një vit që klubin prishtinas e mban emrin e mikeshës më të madhe të popullit shqiptar, amerikanes Madeleine Albright. Është KV “Madeleine Albright” nga Prishtina, që ka për kryetar klubi ...

Përurohet busti i Albright, zbulohet pllaka ‘Bulevardi Bill Klinton

Kosova Live - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me personalitete të larta vendore e ndërkombëtare mori pjesë në aktivitetin “Ecja për Liri”.

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

Gazeta Express - 12.06.2019

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës ...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë filluar së bashku ecjen nëpër sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”.

Përurohet busti i Albrightit në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit ...

Zbulohet shtatorja, nga tani Albright përjetësisht në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright në Prishtinë. Aty po marrin pjesë ish-presidenti Bill Clinton, politikanë dhe shumë qytetarë nga Kosova.

“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ...

Clinton dhe Albright po ecin në sheshet e Prishtinës

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të

Lajmi.net - 12.06.2019

“Sot, ne festojmë 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, duke pasur në mesin tonë miqtë më të mëdhenj të lirisë sonë, të kombit tonë, të atdheut tonë: Presidentin Clinton, Zonjën Sekretare Albright, ...

Në pritje të Clintonit dhe Albrightit për “Ecjen e lirisë”

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë po presin ta shohin ish-presidentin Bill Clinton dhe ish-sekretaren e shtetit Madeline Albright, të cilët do ta bëjnë ecjen e lirisë në Prishtinë, raporton "Bota ...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

Albeu.com - 12.06.2019

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e ...

Personalitetet e larta vendore e ndërkombëtare në ‘Ecjen për liri’ (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond” deri te busti i ...

Përurohet busti i ish-sekretares Albright në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Në sheshin që mban emrin e saj, po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares se Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine ...

Këngëtarë, aktorë e futbollistë shqiptarë emocionohen nga vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë, urojnë 20 vjet liri

Telegrafi - 12.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, është organizuar ceremoni mikpritëse për ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në ...

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit, këngëtari i njohur thotë se nuk duhet harruar e kaluara

Lajmi.net - 12.06.2019

Në sheshin “Skënderbeu” po mbahet ceremonia shtetërore, ku të ftuar janë edhe miqtë e vendit, shkruan lajmi.net. Në Kosovë me këtë rast kanë ardhur edhe Bill Clinton, Madeleine Albright, e shumë ...

Ja se si e kishte humbur kontrollin Albright me serbët: “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, jashtë!”

Alsat - 12.06.2019

Sekretarja amerikane e shtetit në kohën e luftës në Kosovë, Madeleine Albright, para disa vitesh kishte qenë në atdheun e saj, Çeki, në promovim të një libri të saj.

Gecaj: Madhështia e vetme e ceremonisë shtetërore ishte Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, ka deklaruar se Madhështia e vetme e ceremonisë së stome të shënimit të njëzetvjetorit të lirisë ishin Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark dhe ...

Leonora publikon foto të Albright: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright, shkruan lajmi.net. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u ...

Nitaj: Para 20 vjetëve na u pre laku nga fyti

Botasot - 12.06.2019

Deputeti I Kuvendit të Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook ka falenderuar presidentin Clinton, zonjën Albright dhe gjeneralin Clark.

Qytetarët mezi presin të takohen me Clinton e Albright

Botasot - 12.06.2019

Derisa është mbajtur ceremonia qendrore për shënim te 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë qytetarë të shumtë kanë shprehur falënderimet ndaj shtetit amerikan që e shpëtuan vendin dhe ...

Përurohet busti i Madeleine Albright: Jam shumë e nderuar, ky vend do të thotë shumë për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Është përuruar busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, afër monumentit të ‘New Born-it” në Prishtinë. Ky bust është ngritur në shenjë falënderimi në 20 vjetorin e ndërhyrjes ...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton-it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndon në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me ...

Thaçi dekoron me “Urdhrin e lirisë” Medline Albright dhe Wesley Clark

ABC News - 12.06.2019

Ish- sekretarja amerikane e shtetit Medline Albright dhe ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, që ndodhen në Kosovë për festimet me rastin e 20 vjetorit ...

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota. Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, ...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

Botasot - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright është kthyer në Kosovë për vizitë në 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë ...

Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Tanimë në sheshin “Skenderbeu”, kanë arritur edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Albright. Të shoqëruar nga krerët e shtetit të Kosovës dhe forca të shumta të sigurisë, ata ...

20 vjetori i Çlirimit të Kosovës, Albright: Ia dolëm se kauza jonë ishte e drejtë

ABC News - 12.06.2019

Në Kosovë po zhvillohet ceremonia me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Në ceremoni marrin pjesë ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

Mapo - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha ditën e sotme se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Kosova shënon ditën e lirisë

VOA - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeline

Zeri - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e ...

Albright, e nderuar që është në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën sekretarja e shtetit Madeleine Albright, raporton Bota sot. Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë.

Haradinaj takon ish-Sekretaren Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takur sot ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Haradinaj ka shkruar se Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e Clinton-it, Albright-it e Clark-ut

Gazeta Express - 12.06.2019

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident ...

Thaçi e dekoron Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’, ajo thotë se është krenare me popullin e Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Gjatë takimit, Thaçi e ka dekoruar Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. “Mirë se ke ardh në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj, ju keni qenë dhe do mbeteni gjithmonë hero i popullit të Kosovës për angazhimin ...

Hyseni: Ardhja e Clinton e Albright rikonfirmim i miqësisë Amerikë-Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Ish-ministri Skender Hyseni, i cili foli rreth rëndësisë së 12 qershorit. Hyseni deklaroi se gjatë gjithë luftës ka qëndruar në Prishtinë. “Ka rëndësi të madhe 12 qershori, shënon fundin e presionit ...

Albright zbulon bisedën me Clinton: Më telefonoi natën dhe më tha për ndërhyrjen e NATO-s

Java News - 12.06.2019

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te ...