TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Transformimi i “Qytetit Studenti”, investimet e Bashkisë së Tiranës po sfidojnë 4 dekada. Flasin studentët

RTSH - 11.07.2019

“Dhoma me lagështirë, dyshekë e krevate të prishur””. Kjo ishte panorama me të cilën janë përballur për rreth katër dekada të rinjtë dhe të rejat që zgjidhin të studionin në Tiranë.

Transformimi i “Qytetit Studenti”, investimet e Bashkisë së Tiranës po sfidojnë 4 dekada

Top Channel - 11.07.2019

“Dhoma me lagështirë, dyshekë e krevate të prishur””. Kjo ishte panorama me të cilën janë përballur për rreth katër dekada të rinjtë dhe të rejat që zgjidhin të studionin në Tiranë.

Rikonstruktohen godinat 9- 10 në Qytetin Studenti, Veliaj: “Mbajtëm fjalën për çdo pikë të Paktit me Universitetin”!

RTSH - 10.07.2019

Dy nga godinat më të mëdha rezidenciale të “Qytetit Studenti”, ku jetojnë dhe studiojnë rreth 600 vajza, kanë marrë një pamje të re pas ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës.

Rikonstruktohen godinat 9 dhe 10 në “Qytetin Studenti”

ABC News - 10.07.2019

Bashkia e Tiranës ka përfunduar së rikonstruktuari dy godinat më të mëdha në “Qytetin Studenti”. Kryebashkiaku Erion Veliaj pasi inspektoi punimet u shpreh se çdo pikë e Paktit për Universitetin po ...

FOTO/ Transformimi i “Qytetit Studenti”, shihni pamjen e re

BalkanWeb - 11.07.2019

“Dhoma me lagështirë, dyshekë e krevate të prishur”. Kjo ishte panorama me të cilën janë përballur për rreth katër dekada të rinjtë dhe të rejat që zgjidhin të studionin në Tiranë.

Rikonstruktohen godinat 9 dhe 10 në QS, përfitojnë 600 studentë

BalkanWeb - 10.07.2019

Dy nga godinat më të mëdha rezidenciale të “Qytetit Studenti”, ku jetojnë dhe studiojnë rreth 600 vajza, kanë marrë një pamje të re pas ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës.

FOTOT/ Transformimi i “Qytetit Studenti”, investimet e Bashkisë së Tiranës po sfidojnë 4 dekada. Flasin studentët

Gazeta Tema - 11.07.2019

“Dhoma me lagështirë, dyshekë e krevate të prishur””. Kjo ishte panorama me të cilën janë përballur për rreth katër dekada të rinjtë dhe të rejat që zgjidhin të studionin në Tiranë.

Veliaj ironizon protestën e opozitës: Bëhet për shkak të interesave të disa politikanëve

Botasot - 10.07.2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka ironizuar protestën e opozitës duke u shprehur se bëhen për shkak të interesave të disa politikanëve.

Rikonstruktohen godinat 9 dhe 10 në Qytetin Studenti, përfitojnë 600 studentë

Gazeta Tema - 10.07.2019

Dy nga godinat më të mëdha rezidenciale të “Qytetit Studenti”, ku jetojnë dhe studiojnë rreth 600 vajza, kanë marrë një pamje të re pas ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës.

Rikonstruktohen konviktet/ Në qytetin studenti është ndërhyrë në 10 godina

Top Channel - 10.07.2019

Godinat e “Qyteti Studenti” po rikonstruktohen njëra pas tjetrës .Sapo kanë përfunduar punimet në godinën 9 dhe 10 ku strehohen 600 vajza. “Jam shumë entuziast kur shikoj se si shumë nga kantieret që ...