TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A do e japë dorëheqjen kryetari i KQZ-së? Dy mungesat në mbledhje që ngrenë pikëpytjet e forta

SOT - 12.06.2019

Prej ditës së hënë, ku edhe braktisi mbledhjen e KQZ-së pas dekretit të Presidentit Ilir Meta, kryetari i KQZ-së Klement Zguri nuk ka qenë më i pranishëm.Mungesa e tij ka ngritur dyshimet mes mediave ...

Mbrojtje me bodiguardë për anëtarët e PS në KQZ, Vasili: Përgjegjësia para ligjit e pashmangëshme

LajmiFundit - 12.06.2019

E kanë kot fare këta të KQZ që bëhen gazi i botës me bodyguardë nga prapa”. “Gjithshka kanë bërë e bëjnë në mënyrë skandaloze, duke shkelur ligjin për hesap të rilindjes dhe kundër popullit është ...

“E bëjnë në mënyrë skandaloze dhe po bëhen gazi i botës”, shpërthen LSI: A vlejnë pistoletat dhe muskujt e bodyguardeve ...

SOT - 12.06.2019

Ish ministri Petrit Vasili ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me kërkesën absurde të anëtarëve të KQZ për tu mbrojtur me truproja. Ai i mbrojne dot bodyguardet anetaret e rilindjes ne ...

KQZ vijon punën për organizimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, mungon nënkryetari

RTSH - 12.06.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot, me kërkesë të nënkryetarit Denar Biba dhe anëtarit Bledar Skënderi, për vijimin e punës për organizimin e procesit zgjedhor të 30 Qershorit.

Refuzuan dekretin e Metës për anulimin e zgjedhjeve, 4 anëtarët e KQZ-së merren në mbrojtje

Gazeta Express - 12.06.2019

Katër anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të cilët kanë vendosur të vijojnë me përgatitjen e zgjedhjeve lokale janë marrë në mbrojtje nga policia.

Anëtarët e KQZ: Policia i merr në mbrojtje, Kapexhiu i ‘thumbon’

Mapo - 12.06.2019

Katër anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, të cilët refuzuan të pranojnë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve, janë marrë në mbrojtje.

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale

BalkanWeb - 12.06.2019

Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të ...

Refuzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ

Botasot - 12.06.2019

Merren ne mbrojtje kater anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, qe vendosen me vote, pak dite me pare, te refuzojne dekretin e presidentit Meta, per anulimin e 30 qershorit si date e zgjedhjeve ...

Refuzuan dekretin e Metës, Garda merr në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ-së

Java News - 12.06.2019

Katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga shumica, që injoruan dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve duke vijuar normalisht punën edhe në mbledhjen e sotme, janë ...

KQZ, tjetër mbledhje për vijimin e procesit zgjedhor

Java News - 12.06.2019

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është thërritur sot një mbledhje nga katër anëtarë të këtij institucioni. Ashtu si në mbledhjen e parë, katër anëtarët e KQZ-së kanë refuzuar të zbatojnë dekretin ...

Mbrojtje anglisht e shkeljes së KQZ-së për vlefshmërinë e dekretit të Presidentit

Respublica - 11.06.2019

Qeveria e z. Rama ka ndërmend të stabilizojë situatën politike përmes Kushtetutës dhe jurisprudencës. Së fundmi po qarkullon një material në anglisht që trajton dhe analizon aktin e Presidentit të ...

Vasili: Anëtarët e rilindjes në KQZ mbrohen me bodyguardë

Medial - 12.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shkruan se anëtarët e KQZ-së mbrohen nga bodyguardët e rilindjes. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Vasili shprehet se këto anëtarë janë puçistë që ...

Garda e Republikës dhe Policia në këmbë, merren në mbrojtje 5 anëtarët e KQZ, të shoqëruar me truprojë nga njësia ...

SOT - 12.06.2019

Pas vendimit të Presidentit të Shqipërisë për shtyrjen e datës së zgjedhjeve, ditën e hënë u mblodh KQZ dhe e hodhi poshtë me pretendimin se është e pavlefshme dhe jo ligjore, ku u vendos që ...

Refuzuan dekretin e Metës, forcat e sigurisë marrin në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ

Gazeta Tema - 12.06.2019

Merren ne mbrojtje kater anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, qe vendosen me vote, pak dite me pare, te refuzojne dekretin e presidentit Meta, per anulimin e 30 qershorit si date e zgjedhjeve ...

Mbrojtje speciale për 4 anëtarët e KQZ që refuzuan ç’dekretin e Metës, LSI nis kërcënimet ndaj tyre, Zguri braktis ...

SOT - 13.06.2019

Katër anëtarët e propozuar nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilët injoruan dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, janë marrë në ...

KQZ vazhdon e përçarë, katër anëtarët e PS thërrasin mbledhjen urgjente pa dakordësinë e kryetarit. Nuk njohin dekretin ...

SOT - 12.06.2019

Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë thërritur sot zhvillimin e mbledhjes së këtij institucioni, pavarësisht se Presidenti ka çdekretuar datën e ...

Truproja për anëtarët e KQZ, Vasili: Kërcënimi vetëm nga ligji

BalkanWeb - 12.06.2019

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me lajmin se anëtarët e KQZ-së mbrohen me truproja. Vasili i konsideron anëtarët e maxhorancës në KQZ, si pucistë ...

Dialogu për zgjedhjet, data të caktohet me marrëveshje

Zhurnal - 13.06.2019

Tiranë, 13 qershor – Data e re e zgjedhjeve do të caktohet vetëm me marrëveshje të dakordësuar nga partitë e mëdha politike. Pas anulimit të dekretit për 30 qershorin, presidenti Ilir Meta nisi ...

‘De facto’ KQZ-ja pa Kryetar, mbledhjet i thërret Denar Biba

Mapo - 12.06.2019

Një tjetër institucion i rëndësishëm në vend ka hyrë tashmë ka hyrë në ngërç. Bëhet fjalë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. KQZ kishte mbetur prej muajsh me 4 anëtarë dhe një kryetar, konrektisht ...

Truproja për anëtarët e KQZ, Vasili: Kërcënimi vetëm nga ligji, kot e kanë!

Durres Lajm - 12.06.2019

Ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar rreth lajmit se anëtarët e KQZ-së do të mbrohen me truproja. Në një postim në Facebook, Vasili i konsideron anëtarët e ...

Rrëzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje anëtarët e KQZ-së

Albeu.com - 12.06.2019

4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të poolicisë, fill pas vendimit të tyre për të rrëzuar dekretin e Metës. Nuk dihet nëse ka pasur informacione se anëtarët e PS-së ...

Refuzuan dekretin e Metës për zgjedhjet lokale, merren në mbrojtje katër anëtarët e KQZ

LajmiFundit - 12.06.2019

Policia ka marre ne mbrojtje katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të cilët kanë vendosur të vijojnë me përgatitjen e zgjedhjeve lokale. Truprojat janë vendosur në dispozicion të Denar ...

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale

LajmiFundit - 12.06.2019

4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të poolicisë, fill pas vendimit të tyre për të rrëzuar dekretin e Metës. Nuk dihet nëse ka pasur informacione se anëtarët e PS-së ...