TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Real Madridi rrezikon të shkojë në Ligën e Evropës

Gazeta Express - 20.10.2019

Real Madridi do të përballet me Galatasaray të martën në Turqi, në një takim të cilin i duhet patjetër ta fitojë nëse dëshiron ta kalojë fazën grupore në Ligën e Kampionëve.

Mallorca e mposhti Realin me 6 lojtarë të kategorisë së tretë

Lajmi.net - 20.10.2019

Vendasit triumfuan me rezultat minimal, kësisoj duke i shkaktuar humbjen e parë këtë sezon ekipit të Zidane në La Liga. Por ajo që është më shumë impresionuese për fitoren është se ajo u arrit me ...

Mallorca e mposhti Real Madridin me 6 lojtarë të kategorisë së tretë

Gazeta Express - 20.10.2019

Real Mallorca e tronditi Real Madridin duke e mposhtur në një stadium të mbushur plot në Son Moix të shtunën mbrëma, por tri pikët nuk ishin e vetmja gjë e veçantë e kësaj mbrëmjeje.

Zidane: Duhet të qetësohemi

Botasot - 20.10.2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka kërkuar që të qetësohen pas humbjes ndaj Real Mallorcas. “Los Blancos”, humbën dje me rezultat 1-0, gjë që bëri që të humbasin kreun e tabelës.

Zidane pas humbjes së Real Madridit: Nuk brengosem

Gazeta Express - 20.10.2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka këmbëngulur se nuk është i brengosur me humbjen e skuadrës së tij 1:0 kundër Real Mallorca të shtunën, por e ka pranuar se lojtarët e tij duhet të ...

Zidane befason me fjalët e tij pas humbjes nga Mallorca

Zeri - 20.10.2019

Zinedine Zidane ka refuzuar të thotë që është i shqetësuar pas humbjes së Real Madridit nga Real Mallorca, por i ka bërë thirrje ekipit të tij që të tregojë vazhdueshmëri, transmeton zeri.info Ecuria ...

Kjo është deklarata e Zidanes pas humbjes së parë këtë edicion

Botasot - 19.10.2019

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes në La Liga mes Mallorcas dhe Real Madridit. Vendasit kanë shënuar fitore minimale, por tejet të rëndësishme në vazhdim të garës për t’iu larguar zonës ...

Mallorca i jep ‘dush të ftohtë’ Realit – favorizon Barcën për kreun e tabelës

Lajmi.net - 19.10.2019

Real Madrid ka pësuar humbje minimale në udhëtimin në Mallorca, duke i ‘falur’ pozitën e parë skuadrës së Barcelonës. ‘Los Blancos’ u thyen qysh në 10 minutat e para të këtij takimi, për të mos pasur ...

Gjunjëzohet nga Mallorca, Real i dorëzon kreun Barças

Botasot - 19.10.2019

Real Madrid pësoi disfatën e parë këtë sezon në La Liga, pasi u mund këtë të shtunë në transfertë nga Mallorca me rezultatin 1-0. Një gol i realizuar nga Lago Junior që në minutën e 7’ të takimit ka ...

Real Madridi mposhtet nga Mallorca, ia dhuron kreun e La Ligas Barcelonës

Gazeta Express - 19.10.2019

Real Madridi pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Mallorcas, e cila u zhvillua në stadiumin “Iberostar”, duke bërë kështu që xhiron e nëntë të mos e mbyllë më si lidere e La Ligës, pozitë ...

Mallorca 1-0 Real Madrid, notat e lojtarëve

Telegrafi - 19.10.2019

Real Madridi ka humbur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Mallorca në kuadër të javës së nëntë në La Liga. Ekipi i Zinedine Zidane e ka shijuar humbjen e parë këtë sezon në La ...

Reali “bie” në Palma de Mallorca dhe i dorëzon kreun Barcelonës

SuperSport - 19.10.2019

Reali i Madridit dorëzoi kreun e renditjes së la Ligës te Barcelona, pasi u mposht me rezultatin minimal 1-0 në transfertën ndaj Mallorcës, që u vendos nga një gol i Junior që në minutën e 7 të ...

Real Madridi befasohet nga Mallorca dhe shijon humbjen e parë këtë sezon në La Liga

Telegrafi - 19.10.2019

Real Madridi ka humbur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Mallorca në kuadër të javës së nëntë në La Liga. Ekipi i Zinedine Zidane e ka shijuar humbjen e parë këtë sezon në La ...

Mallorca befason Realin

Koha.net - 19.10.2019

Real Madridi është befasuar në sfidën e sotme në udhëtim te Mallorca. Vendasit arkëtuan pikët e plota përkundër që Reali e dominoi takimin, Mallorca u tregua më efikase, transmeton Koha.net.

Befasohet Reali, Mallorca kalon në avantazh (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Reali është befasuar nga Mallorca në shtëpinë e këtyre të fundit. Vendasit arritën të zhbllokonin rezultatin që në minutën e 7' me Juinior i cili arriti ta dërgonte topin në rrjetë me mjaft mjeshtëri.

Formacionet zyrtare: Mallorca – Real Madrid

Lajmi.net - 19.10.2019

Real Madrid luan në udhëtim në kuadër të kësaj jave në La Liga, shkruan lajmi.net. ‘Los Blancos’ kërkojnë tri pikët që të kthehen në krye të tabelës, pas fitores së Barcelonës në mesditë.

Mallorca – Real Madrid, formacionet zyrtare

Telegrafi - 19.10.2019

Mallorca dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafirë të Mallrocas në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në La Liga, e cila ...

Real Madridi synon t’ia marrë Barcelonës kreun e La Ligës, formacionet Mallorca – Real

Gazeta Express - 19.10.2019

Real Madridi synon ta marrë sërish kreun e La Ligës, ku për momentin radhitet Barcelona pas fitores së sotshme. Real Madridi është sonte mysafir i Mallorcas në stadiumin Iberostar, ku do të nisë ...

Zidane lë jashtë liste Hazardin për përballjen ndaj Mallorcas

Telegrafi - 19.10.2019

Eden Hazard ka mbetur jashtë listë së Real Madridit për ndeshjen e sotme ndaj Mallorcas në kuadër të La Liga-së. Lideri i ligës spanjolle do të jetë mysafir i Mallorcas, derisa në skuadër kanë disa ...

Vazhdojnë problemet për Realin, Hazard humb sfidën kundër Mallorca

Lajmi.net - 19.10.2019

Real Madrid vazhdon të përballet me shumë mungesa këtë sezon. Ylli belg, që ende nuk ka gjetur formën më të mirë te ‘Los Blancos’, do të mungojë në sfidën e radhës së Real Madrid.

Reali humb yllin e ekipit, lista e Zidane me surpriza

Botasot - 19.10.2019

Reali Madridi ka publikuar listën për ndeshjen kundër Mallorcas. Emri surprizë që mungon është ai i Eden Hazard. Belgu nuk do të jetë i pranishëm, pasi djali i tij i vogël sapo ka lindur.

Brahim dhe Mariano ftohen për herë të parë nga Zidane, lihen në shtëpi Hazard dhe Carvajal

Gazeta Express - 19.10.2019

Hazard, Kroos, Modric, Bale, Asensio, Nacho, Carvajal – janë futbollistët që do të mungojnë sonte kundër Mallorcas. Zinedine Zidane ka publikuar listën prej 19 futbollistëve të ftuar për ndeshjen që ...

Reali e Barça me ndeshje të lehta në javën e nëntë në ligë

Koha.net - 18.10.2019

Mallorca dhe Real Madridi do të takohen pas shtatë vitesh sërish në La Liga. Vizita e fundit e “Mbretërve” ishte në vitin 2012, ku fituan me rezultat bindës, 5:0.

E konfirmon Zidane, Reali pa Modric, Kroos, Bale e Vasquez kundër Mallorcas

Gazeta Express - 18.10.2019

Modric, Kroos, Bale e Vasquez nuk ia kanë dalë që të rikuperohen për ndeshjen që Real Madridi do ta zhvillojë të shtunën me Mallorcën. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane.

Real Madridi synon t’ia marrë Barcelonës kreun e La Ligës, formacionet Mallorca – Real

Botasot - 19.10.2019

Real Madridi synon ta marrë sërish kreun e La Ligës, ku për momentin radhitet Barcelona pas fitores së sotshme. Real Madridi është sonte mysafir i Mallorcas në stadiumin Iberostar, ku do të nisë ...

Mallorca-Real Madrid, formacionet zyrtare: Reali synon të rikthehet në krye (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.10.2019

Real Madridi synon ta marrë sërish kreun e La Ligës , ku për momentin radhitet Barcelona pas fitores së sotshme. Real Madridi është sonte mysafir i Mallorcas në stadiumin Iberostar, ku do të nisë ...

Reali mposhtet nga Mallorca, i dhuron kreun Barçës (VIDEO)

Albeu.com - 19.10.2019

Real Madridi pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Mallorcas, e cila u zhvillua në stadiumin "Iberostar", duke bërë kështu që ndeshjen e nëntë të mos e mbyllë më si lidere e La Ligës , ...

Real Madridi mposhtet nga Mallorca, ia dhuron kreun e La Ligas Barcelonës

Tetova Sot - 19.10.2019

Real Madridi pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Mallorcas, e cila u zhvillua në stadiumin “Iberostar”, duke bërë kështu që xhiron e nëntë të mos e mbyllë më si lidere e La Ligës, pozitë ...

Majorka e Trajkovskit e fortë për Realin, i zbret nga kreu i La Ligës “madrilenët” (VIDEO)

InfoSport - 19.10.2019

Reali i Madridit dorëzoi kreun e renditjes në La Liga Barcelonës, pasi u mposht me rezultatin minimal 1:0 në transfertën ndaj Majorkës të Aleksandar Trajkovskit që u vendos nga një gol i Junior që në ...

Mallorca shokon Realin, Barcelona merr fronin

SOT - 19.10.2019

Real Madrid u mund këtë të shtunë në transfertë nga Mallorca me rezultatin 1-0. Një gol i realizuar nga Lago Junior që në minutën e 7’ të takimit ka rezultuar vendimtar, pasi vulosi fatin e ndeshjes.

Real Madridi mposhtet nga Mallorca, ia dhuron kreun e La Ligas Barcelonës

Zhurnal - 20.10.2019

Real Madridi pësoi disfatë me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Mallorcas, e cila u zhvillua në stadiumin “Iberostar”, duke bërë kështu që xhiron e nëntë të mos e mbyllë më si lidere e La Ligës, pozitë ...

Reali “bie” në Palma de Mallorca dhe i dorëzon kreun Barcelonës

Top Channel - 20.10.2019

Reali i Madridit dorëzoi kreun e renditjes së la Ligës te Barcelona, pasi u mposht me rezultatin minimal 1-0 në transfertën ndaj Mallorcës, që u vendos nga një gol i Junior që në minutën e 7 të ...

Mallorca e mposhti Realin me 6 lojtarë të kategorisë së tretë

Botasot - 20.10.2019

Real Mallorca priti Real Madridin në stadiumin ‘Son Moix’ të mbushur të shtunën, por që i shpërblyen me një fitore të madhe. Vendasit triumfuan me rezultat minimal, kësisoj duke i shkaktuar humbjen e ...