TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Merkel: Me Macron kemi debate të forta, por e gjejmë rrugën e kompromisit

ABC News - 15.05.2019

Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez ...

GJERMANI – Merkel bën thirrje për një sistem financiar europian të qëndrueshëm

Medial - 15.05.2019

HAMBURG, 15 maj /MEDIAL-DPA/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se nevojitet të bëhet më shumë për të integruar dhe ndërtuar një sistem financiar europian të qëndrueshëm si dhe ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Botasot - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një "marrëdhënie kontradiktore" me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

Gazeta Express - 15.05.2019

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i ...

Thaçi i gënjen ambasadorët e BE’së për Samitin e Berlinit u thotë s’ishte i koordinuar me Amerikën

Gazeta Express - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka ftuar në një takim të gjithë ambasadorët e huaj që janë në Kosovë, ku ka vazhduar përpjekjet e tij për zhvleftësimin e takimeve të ftuara nga ...

Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto)

Telegrafi - 15.05.2019

Aeroplani i Angela Merkelit u la i dëmtuar pasi një simpatizante e saj e ngazëllyer, gjegjësisht furgoni i saj goditi aeroplanin. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gruaja, e cila punon në ...

Incidenti/ Furgoni përplaset me avionin e Merkel në pistë (FOTO)

Mapo - 14.05.2019

Avioni i kancelares gjermane, Angela Merkel është aksidentuar nga një furgon gjatë kohës që ndodhej në pistë, duke bërë që fluturimi i saj drejt Berlinit të bëhej me vonesë.

Furgoni godet avionin e Angela Merkel në pistën gjermane

Gazeta Express - 14.05.2019

Një fanse e Angela Merkel kërceu nga furgoni isaj që të bënte një foto me kancelaren gjermane. Mirëpo ajo harroi të vendoste frenat e parkimit dhe në këtë mëynrë vetura u aksidentua me hundën e ...

Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies me Makronin

Medial - 16.05.2019

Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez ...

Nis shuttle diplomacia e Berlinit për Samitin e Parisit?

Gazeta Express - 14.05.2019

Berlini zyrtar duket se ka filluar parapërgatitjet për Samitin e Parisit. Kjo pasi që sot në Beograd ka udhëtuar një delegacion gjerman, i prirë nga diplomati, Thomas Ossoëski, nga Minitria e Punëve ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Alsat - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Merkel pëson aksident, një furgon godet avionin e saj në aeroport

Alsat - 14.05.2019

Një furgon ka goditur avionin e kancelares Angela Merkel. Një grua derisa po drejtonte një furgon në aeroport, ka harruar të shtyp frenin e furgonit i cili në shpejtësi të ulët ka goditur avionin e ...

Një makinë u ndesh me avionin e Merkelit dhe shkaktoi defekt (Foto)

Portalb - 14.05.2019

Avioni i kancelares gjermane Angela Merkel është dëmtuar për shkak të një aksidenti të trafikut, njofton ekipi i Luftvafe në rrjetin social Twitter. Është theksuar se në Dortmund është dëmtuar avioni ...

Aeroplani i Merkel goditet nga një veturë – ja çfarë ka ndodhur

Gazeta Express - 14.05.2019

Aeroplani i Kancelares Angela Merkel është godiur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë foto fotografi por ka harruar të ngrejë frerin e dorës dhe vetura ka lëvizur ngadalë tek ...

Merkel dëshiron t’i bashkohet nismave për eliminimin e gazrave

Botasot - 14.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se do të donte që Gjermania të bashkohej me vendet e tjera evropiane për të eliminuar pothuajse të gjitha emetimet e gazrave serë deri në vitin 2050, ...

Gjermania tregon kur do t’i prezantojë detë e reja për dialogun Kosovë-Serbi

Botasot - 15.05.2019

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimit të kufijve me ndihmën e ndërmjetëses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i ...

Thaçi i gënjen ambasadorët e BE-së për Samitin e Berlinit u thotë s’ishte i koordinuar me Amerikën

Botasot - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka ftuar në një takim të gjithë ambasadorët e huaj që janë në Kosovë, ku ka vazhduar përpjekjet e tij për zhvleftësimin e takimeve të ftuara nga ...

Furgoni godet avionin e kancelares Angela Merkel

Albeu.com - 15.05.2019

Avioni i kancelares gjermane, Angela Merkel është aksidentuar nga një furgon, duke bërë që ajo të fluturimi për në Berlin të bëhej me vonesë. Ka qenë një fanse e Angela Merkel , e cila kërceu nga ...

Furgoni godet avionin e Angela Merkel në pistën gjermane

Zeri - 14.05.2019

Një fanse e Angela Merkel kërceu nga furgoni isaj që të bënte një foto me kancelaren gjermane. Mirëpo ajo harroi të vendoste frenat e parkimit dhe në këtë mëynrë vetura u aksidentua me hundën e ...

Në Beograd diskutohet rreth integrimit të Serbisë në BE, çështje kjo që lidhet edhe me Kosovën

Zeri - 14.05.2019

Berlini zyrtar duket se ka filluar parapërgatitjet për Samitin e Parisit. Kjo pasi që sot në Beograd ka udhëtuar një delegacion gjerman, i prirë nga diplomati, Thomas Ossoëski, nga Minitria e Punëve ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Telegrafi - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Një furgon go.det avionin e Merkelit në aeroport

Antpress - 14.05.2019

Një furgon ka go.ditur avionin e kancelares Angela Merkel. Një grua derisa po drejtonte një furgon në aeroport ka harruar të shtyp frenin e furgonit i cili në shpejtësi të ulët ka go.ditur avionin e ...

Aeroplani i Merkel goditet nga një veturë

Zeri - 14.05.2019

Aeroplani i Kancelares Angela Merkel është godiur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë foto fotografi por ka harruar të ngrejë frerin e dorës dhe vetura ka lëvizur ngadalë tek ...

Një furgon godet avionin e Merkel

Albeu.com - 14.05.2019

Një fanse e Angela Merkel kërceu nga furgoni isaj që të bënte një foto me kancelaren gjermane . Mirëpo ajo harroi të vendoste frenat e parkimit dhe në këtë mëynrë vetura u aksidentua me hundën e ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Flaka - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Aeroplani i Merkel goditet nga një veturë – ja çfarë ka ndodhur

Botasot - 14.05.2019

Aeroplani i Kancelares Angela Merkel është godiur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë foto fotografi por ka harruar të ngrejë frerin e dorës dhe vetura ka lëvizur ngadalë tek ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Ina - 16.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Aeroplani i Merkel goditet nga një veturë – ja çfarë ka ndodhur

Tetova Sot - 14.05.2019

Aeroplani i Kancelares Angela Merkel është godiur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë foto fotografi por ka harruar të ngrejë frerin e dorës dhe vetura ka lëvizur ngadalë tek ...