TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tyson Fury mendon se Joshua është i mbaruar: Ai nuk mund të kthehet më

Telegrafi - 12.06.2019

Tyson Fury mendon se karriera e ish-kampionit të unifikuar botëror në kategorinë e peshave të rënda, Anthony Joshua, ka marrë fund. AJ i humbi titujt IBF, WBA dhe WBO, pas humbjes shokuese me nokaut ...

Fury thotë se Joshua s’do të këndellet më

Koha.net - 12.06.2019

Tyson Fury beson se ish-kampioni i botës Anthony Joshua nuk do të mund të këndellet pas humbjes shokuese nga Andy Ruiz. 29-vjeçari Joshua më 1 qershor humbi titujt IBF, WBA dhe WBO duke u mposhtur ...

Joshua bën paraqitjen e parë publike pas humbjes nga Ruizi

Telegrafi - 12.06.2019

Anthony Joshua ka bërë paraqitjen e parë publike, pas humbjes së thellë që pësoi nga Andy Ruiz, duke humbur tre titujt e kampionit të boksit në botë. Boksieri britanik debutoi në New York ditë më ...

Fury gati për meçin ndaj të pamposhturit Schwarz: Nuk do gaboj si Joshua

Lajmi.net - 12.06.2019

‘Gypsy King’ u shfaq tejet i relaksuar dhe me besim të plotë të martën në mbrëmje duke u stërvitur me trajnerin e tyre, përpara se të fliste me tifozët dhe të nënshkruante autografe.

Fury do t’i fitojë 11 milionë euro nga përballja e së dielës

Telegrafi - 12.06.2019

Tyson Fury do t’i fitojë 11 milionë euro për debutimin e tij në Las Vegas, duke insistuar se nuk do ta bëjë gabimin e njëjtë si rivali i tij britanik, Anthony Joshua.

Kundërshtari i Furyt është ndeshur me Senad Gashin në duelin që kishte përfunduar me goditje me kokë, diskualifikim dhe ...

Telegrafi - 12.06.2019

Në fundjavën që vjen, Tyson Fury dhe Tom Schwarz do të përballen në Las Vegas. Ky meç shënon një hap të madh për boksierin gjerman, i cili asnjëherë më parë nuk është ndeshur me një rival të nivelit ...

Fury mund të garojë për titullin WBO, nëse i merret Ruizit për shkak të rimeçit me Joshuan

Telegrafi - 11.06.2019

Tyson Fury thotë se dueli ndaj Tom Schwarz mund të jetë edhe një meç për titullin ëBO. Britaniku do të ndeshet me boksierin gjerman në MGM Grand në Las Vegas të shtunën mbrëma, në vazhdën e dueleve ...

Fury gati për meçin ndaj të pamposhturit Schwarz: Nuk do gaboj si Joshua

Botasot - 12.06.2019

Tyson Fury njoftohet se do përfitojë më shumë se 10 milionë funte në luftën e pazakontë me Tom Schwarz në Las Vegas këtë fundjavë. ‘Gypsy King’ u shfaq tejet i relaksuar dhe me besim të plotë të ...

Fury: Nëse humbas, tërhiqem nga sporti

Flaka - 10.06.2019

Boksieri britanik Tyson Fury ka deklaruar sot se në rast se do të humbasë më 15 qershor në duelin ndaj gjermanit Tom Schawrz, atëherë do të tërhiqet nga sporti.