TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tahiri thotë se NISMA mund të bëhet pjesë e Qeverisë së LDK-së

Telegrafi - 13.08.2019

Xhafer Tahiri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në Debat Plus, me Ermal Pandurin, duke e analizuar një koalicion të mundshëm me partitë politike aktuale nga koalicioni PAN, ka bërë të ditur se vetëm ...

Haradinaj: Nuk synojmë koalicion me PDK’në, VV’në dhe LDK’në

Gazeta Express - 13.08.2019

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme.

Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam për koalicionin me VV-në.

Haradinaj përjashton LDK-në e VV-në: Këto janë partitë me të cilat dua të bëj koalicion

Botasot - 13.08.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se si parti nuk synojnë formimin e ndonjë koalicioni të madh, duke përjashtuar kështu LDK-në, LVV-në dhe PDK-në.

Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

Botasot - 13.08.2019

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam për koalicionin me VV-në.

Haradinaj përjashton një koalicion me partitë e mëdha

Lajmi.net - 13.08.2019

Haradinaj ka thënë se parapëlqen një koalicion me parti më të vogla siç janë Nisma, PSD e AKR. “Nuk synojmë një koalicion të madh si rasti me PDK, LDK, e VV por mbesim të hapur me disa parti partnere ...

Haradinaj flet për koalicionet e mundshme të AAK-së, përjashton LDK-në dhe VV-në

Zeri - 13.08.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar ...

Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

Lajmi.net - 13.08.2019

“Unë jam për koalicionin me VV-në. Unë udhëheqi një koalicion në nivelin komunal në Vushtrri me Lëvizjen Vetëvendosje, pse mos të kemi një koalicion me VV-në. Ky koalicion mund të sjell ndryshim.

Haradinaj tregon pse nuk preferon koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka folur për zgjedhjet e parakohshme nacionale që priten të mbahen në vend. Haradinaj ka thënë se parapëlqen një koalicion me parti më të vogla siç janë ...

Tahiri: Jam për koalicionin LDK-LVV

Zeri - 13.08.2019

Kryetari Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se është për një Qeveri LDK – LVV, duke e përkrahur mundësinë e një koalicioni në mes LDK-së e LVV. “Unë jam për koalicionin me VV-në.