TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë tha Majko që shkriu së qeshuri Braçen dhe Lleshajn? Ja momentet pikante nga Kuvendi që nuk u panë në TV (FOTO)

SOT - 16.05.2019

Kuvendi ka zhvilluar seancën e radhës ku mazhoranca dhe opozita e re kanë diskutuar lidhur me një sërë çështjesh. Një nga pikat e rëndësishme ishte edhe miratimi i projektligjit për shqyrtimin me ...

Arrestohet i riu që sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni

Gazeta Express - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se sot është arrestuar personi që sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni. Teksa u ndal t’u kthente përgjigje deputetëve që kritikuan për sjelljen e ...

“Të rrëzojmë Metën”, Lleshaj ngre alarmin dhe lëshon thirrjen e fortë për deputetët

SOT - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga foltorja e Kuvendit u bëri thirrje deputetëve të votojnë për të rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për Vettingun në Polici.

Vettingu në polici, Kuvendi rrëzon Dekretin e Metës

Top Channel - 16.05.2019

Ashtu siç pati paralajmëruar mazhoranca rrëzoi me 79 vota dekretin presidencial, i cili riktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për vettingun në polici.

Ralf Gjoni: Marrëveshje Rama – Basha? Balla: Zgjedhjet nuk shtyhen

ABC News - 16.05.2019

Temë e debatit në foltoren e parlamentit u kthye edhe teza për një marrëveshje të mundshme politike mes kreut të qeverisë dhe atij të opozitës për zgjedhjet e ardhshme.

Kuvendi kundër dekretit të presidentit Meta për Vetting-un në polici, e rrëzon me 79 vota

Java News - 16.05.2019

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar në seancën e sotme me 79 vota kundër dekretit të Presidentit të vendit Ilir Meta për vetingun në polici. Kreu i grupit parlamentar të PS-së.

Lleshaj: Rrëzoni dekretin e Metës, nëse doni vetting në polici

BalkanWeb - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, u shpreh sot nga foltorja e kuvendit se për ligjin e vettingut në polici, kthyer sërish në Kuvend me dekret të Presidentit Ilir Meta, është harxhuar kohë e tepërt ...

Vetingu në Polici, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

BalkanWeb - 16.05.2019

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79 vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici. Kreu i grupit parlamentar të PS-së.

Sulmi me bojë ndaj Ralf Gjonit, Lleshaj: U kap një nga autorët

BalkanWeb - 16.05.2019

Rreth muaj i janë dashur policisë të ndalojë autorin që spërkati me bojë deputetin e Ralf Gjoni, ndërsa doli nga banesa e tij për të vajtur në parlament.

Lleshaj: Nëse doni Vetting në polici, rrëzoni dekretin e Metës, opozita ka frikë nga reforma në drejtësi

Java News - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dhënë motive se përse duhet rrëzuar dekreti i presidentit Ilir Meta për ligjin e Vettingut. Ai është shprehur se ligji i ri nuk e ndryshon në themel ligjin e ...

FOTOT: “Barsaletat pikante të Pandeli Majkos shkrijnë së qeshuri Braçen dhe Lleshajn”

Gazeta Tema - 16.05.2019

Sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve. Përpos përplasjeve politike, në sallën e Parlamentit ka pasur edhe humor.

Parlamenti rrëzon sot Ilir Metën, futet në rend dite dekreti për vetingun në radhët e policisë

SOT - 16.05.2019

Mazhoranca do të rrëzojë sot dekretin e presidentit Ilir Meta për vetingun në polici. Kreu i shtetit doli kundër ndryshimeve në ligj, ku parashikohet që verifikimi të bëhet nga Shërbimi për Çështjet ...

Sot seancë parlamentare dhe protestë simbolike

Mapo - 16.05.2019

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 për të votuar disa projektvendime dhe projektligje. Në rend të ditës janë për tu votuar raporti i INSTAT, raporti i Agjencisë së Prokurimeve ...

Lleshaj: Policia u monitorua në protesta. Më 11 maj isha në polici, por jo në komandë

Top Channel - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi për herë të parë se ndërkombëtarët kanë monitoruar protestat e opozitës dhe kanë qenë në koherencë të të gjitha zhvillimeve, përfshirë edhe asaj të 11 ...

Arrestohet personi që i hodhi bojë Ralf Gjonit

Albeu.com - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se sot është arrestuar personi që sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni . Teksa u ndal t'u kthente përgjigje deputetëve që kritikuan për sjelljen e ...

Vettingu në polici, Kuvendi rrëzon Dekretin e Metës

Botasot - 16.05.2019

Ashtu siç pati paralajmëruar mazhoraca rrëzoi me 79 vota dekretin presidencial, i cili riktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për vettingun në polici.

Krimi në Holandë dhe vizat, Lleshaj: Politikë e brendshme, të dhënat holandeze tregojnë të kundërtën

Top Channel - 15.05.2019

Në pjesën e fundit të emisionit “Top Show” të Alban Dudushit, ku ishte i pranishëm për një intervistë të gjatë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, u diskutua mbi rrezikun e paralajmëruar nga ...

Kriminaliteti në Vlorë, Lleshaj: Pamja e prokurorisë, jo identike me atë të policisë

Top Channel - 14.05.2019

I ftuar në studion e “Top Show”, përballë gazetarit Alban Dudushi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj foli për situatën e kriminalitetit në Vlorë. Arta Marku, Prokurore e Përgjithshme e përkohshme, ...

Kriminaliteti në Shkodër, Lleshaj për “njeriun hije”: Kapja, çështje kohe

Top Channel - 14.05.2019

Pas situatës së kriminalitetit në Vlorë, pyetjet e drejtuesit të emisionit “Top Show”, Alban Dudushi u fokusuan te kriminaliteti në Shkodër, një tjetër qytet i tronditur nga raste të shumta ...

Bojkoti i “Lokaleve 2019”, Lleshaj: Qëllimi i opozitës, zhbërja e Reformës në Drejtësi

Top Channel - 14.05.2019

Në një situatë anormale, ku opozita e ka bërë të qartë qëndrimin e saj për mospjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ajo që presin të dinë qytetarët në mesin e kësaj klime të trazuar ...

Lufta ndaj kanabisit e kokaina e Durrësit, Lleshaj: Rezultate konkrete, bashkëpunim me partnerët

Top Channel - 15.05.2019

Kriminaliteti në Durrës zuri po ashtu vendin e tij në intervistën e ministrit Lleshaj dhënë për moderatorin Alban Dudushi të emisionit “Top Show” në ekranin e Top Channel këtë të martë.

Dhuna ndaj Sahit Dollapit, Lleshaj në Top Show: Mendoj se policia mund të ishte kursyer

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, komentoi në studion e Top Show episodin e dhunës që ushtroi policia ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Top Show/ Lleshaj: Gazi lotsjellës, vetëm në situata ekstreme. Ja pse shmangëm FNSH-në

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj theksoi në studion e Top Show se gazi lotsjellës është përdorur vetëm në rastet kur protesta ka shkuar në ekstrem.

Top Show/ Lleshaj: Kam qenë në Policinë e Shtetit ditën e protestës, por nuk ia lejoj vetes idiotësinë që…

Top Channel - 14.05.2019

Sandër Lleshaj u shpreh në studion e Top Show se gjatë protestës të së shtunës ka qenë në Policinë e Shtetit, por mohoi të ketë pasur rol në drejtimin e operacionit policor.

Vetingu në polici, rrëzohet në parlament dekreti i Metës

Mapo - 16.05.2019

Mazhoranca rrëzoi sot në seancën plenare, dekretin e presidentit Ilir Meta, për rishqyrtimin e ligjit për vetting-un në polici. 79 deputetë votuan kundër dekretit, 11 votuan pro dekretit dhe 6 ...

Top Show/ Lleshaj: Molotovi u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale nën koperturë politike

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.

“Ndërkombëtarët kanë ndjekur protestat bashkë me ne”, Lleshaj zbulon prapaskenat

SOT - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zbuloi se “ndërkombëtarët kanë qenë në sallat e vrojtimit pranë policisë dhe kanë monitoruar protestat bashkë me ne”.

sul.mi me bojë ndaj Ralf Gjonit, Lleshaj: U kap një nga autorët

Medial - 16.05.2019

Rreth muaj i janë dashur policisë të ndalojë autorin që spërkati me bojë deputetin e Ralf Gjoni, ndërsa doli nga banesa e tij për të vajtur në parlament.

Lleshaj: Meta vizitoi në spital protestuesin, por jo policët

Mapo - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj akuzoi Presidentin Ilir Meta se ka qenë i njëanshëm sa i përket qendrimit në lidhje me protestën e opozitës. “Meta gjeti kohë të takonte në spital një protestues, ...

“Molotovi i përdorur në protestë, i siguruar nën koperturë politike”

Gazeta Tema - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në studion e “Top Show” ka folur për menaxhimin e protestave, përgatitjet e procesit zgjedhor, parametrat e sigurisë publike.

FOTO/ Pikantet nga Kuvendi! Biseda e Gjonit me Hajdarin dhe barsaleta e Majkos që shkriu së qeshuri Braçen dhe Lleshajn

Java News - 16.05.2019

Sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve. Përpos përplasjeve politike, në sallën e Parlamentit ka pasur edhe humor.

Çfarë do të ndodhë sot?/ Seanca plenare, opozita rrethon Kuvendin dhe lëshon paralajmërimin e fortë

SOT - 16.05.2019

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 për të votuar disa projektvendime dhe projektligje. Në rend të ditës janë për tu votuar raporti i INSTAT, raporti i Agjencisë së Prokurimeve ...

Lleshaj: Policia u monitorua në protesta. Më 11 maj isha në polici, por jo në komandë

Botasot - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi për herë të parë se ndërkombëtarët kanë monitoruar protestat e opozitës dhe kanë qenë në koherencë të të gjitha zhvillimeve, përfshirë edhe asaj të 11 ...

Sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni, arrestohet i riu

SOT - 16.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se sot është arrestuar personi që sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni. Teksa u ndal t'u kthente përgjigje deputetëve që kritikuan për sjelljen e ...

Vettingu në polici, Kuvendi rrëzon Dekretin e Metës

Gazeta Express - 16.05.2019

Ashtu siç pati paralajmëruar mazhoranca rrëzoi me 79 vota dekretin presidencial, i cili riktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për vettingun në polici.

Sandër Lleshaj për “njeriun hije”: Kapja e tij, çështje kohe

Gazeta Tema - 15.05.2019

Qyteti i Shkodrës mbetet ende problem, edhe pse është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Bilali. Ministri Lleshaj ishte në qytetin verior më 1 prill, por policia nuk ka kapur ende njeriun kryesor të ...

Lufta ndaj kanabisit e kokaina e Durrësit, Lleshaj: Rezultate konkrete, bashkëpunim me partnerët

Botasot - 15.05.2019

Kriminaliteti në Durrës zuri po ashtu vendin e tij në intervistën e ministrit Lleshaj dhënë për moderatorin Alban Dudushi të emisionit “Top Show” në ekranin e Top Channel këtë të martë.

Lleshaj: Molotovi u fut kontrabandë! Meta injoroi policët e plagosur

Mapo - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thumbon presidentin e Republikës, Ilir Meta i cili vizitoi në spital Sekretarin Organizativ të PD, Sahit Dollapi, por jo policët e lënduar gjatë protestës së 11 ...

Ministri Lleshaj: Isha në Policinë e Shtetit ditën e protestës, e nuk ia lejoj vetes idiotësinë që…

Java News - 14.05.2019

Sandër Lleshaj u shpreh në studion e Top Show se gjatë protestës të së shtunës ka qenë në Policinë e Shtetit, por mohoi të ketë pasur rol në drejtimin e operacionit policor.

"Kjo i kalon të gjitha kufijtë e logjikës", nuk përmbahet Sandër Lleshaj

SOT - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.

Lleshaj: U kap një nga autorët që sulmoi me bojë deputetin Ralf Gjoni

Java News - 16.05.2019

Rreth muaj i janë dashur policisë të ndalojë autorin që spërkati me bojë deputetin e Ralf Gjoni, ndërsa doli nga banesa e tij për të vajtur në parlament.

Molotovi i përdorur në protestë/ Lleshaj: Është futur në mënyrë ilegale i siguruar nën koperturë politike

Java News - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në studion e “Top Show” ka folur për menaxhimin e protestave, përgatitjet e procesit zgjedhor, parametrat e sigurisë publike.

Kuvendi i jep goditjen e fortë Metës, Lleshaj i tregon detajet

SOT - 16.05.2019

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79 vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici. Në foltore doli vetë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të ...

Kuvendi i Shqipërisë rrëzon Dekretin e Metës për vettingu në polici

Koha.net - 16.05.2019

Ashtu siç pati paralajmëruar mazhoranca rrëzoi me 79 vota dekretin presidencial, i cili riktheu për rishqyrtim ndryshimet në Ligjin për vettingun në polici.

"Arrestimi i tij është çështje kohe", Sandër Lleshaj bën paralajmërimin e fortë për "njeriun hije"

SOT - 15.05.2019

Qyteti i Shkodrës mbetet ende problem, edhe pse është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Bilali. Ministri Lleshaj ishte në qytetin verior më 1 prill, por policia nuk ka kapur ende njeriun kryesor të ...

Dhuna ndaj Sahit Dollapit, Lleshaj: Policia mund të ishte kursyer

Gazeta Express - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, komentoi në studion e Top Show episodin e dhunës që ushtroi policia ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Lleshaj: Molotovi u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale

Ina - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.

Vettingu në polici, Kuvendi rrëzon Dekretin e Metës

Flaka - 16.05.2019

Mazhoranca rrëzoi me 79 vota dekretin presidencial, i cili riktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për vettingun në polici. Në foltore doli vetë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të ...