TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fanellat e Ronaldos po shiten “flakë”

Botasot - 12.07.2018

Juventusi ka shituar fanella të Cristiano Ronaldos gjatë ditës së mërkure mesatarisht një për minutë në dyqanin në Milano. Transferimi i kushtoi 100 milionë euro “Zonjës së Vjetër”, teksa Ronaldo do ...

“Ronaldo nuk mund të zëvendësohet nga Neymar dhe Hazard”

Botasot - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo është i pazëvendësueshëm për Real Madrid dhe klubi duhet të ndërtojë një ekip të ri pa të, sipas ish-mbrojtësit Michel Salgado. Ronaldo, golashënuesi më i mirë i historisë së Real, ...

Si i shpenzon Cristiano Ronaldo milionat e tij

Telegrafi - 11.07.2018

Gjatë gjitha karrierës së tij si futbollist, Cristiano Ronaldo ka fituar shuma të majme parash. Ndërsa me kontratën e re me Juventusin do të përfitojë 30 milionë euro në sezon në katër vitet e ...

10 rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë te Juventusi

Koha.net - 11.07.2018

Karriera e Cristiano Ronaldos ndiqet nga shumë rekorde të thyera, por me kalimin te Juventusi prej Real Madridit, do të ketë edhe më shumë të tilla. “Goal” ka renditur disa prej rekordeve që Ronaldo ...

Cuadrado ia ofron Ronaldos numrin 7

Botasot - 11.07.2018

Juan Cuadrado me shumë dashuri publikisht ia ka ofruar numrin shtatë Cristiano Ronaldos, edhe pse diçka e tillë tashmë ishte bërë nga ana e klubit që e ka hedhur atë në shitje menjëherë pas ...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

Lajmi.net - 11.07.2018

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

Telegrafi - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë se Juventusi do të jetë klubi i fundit i portugezit dhe është i kënaqur që lojtari vendosi t’i bashkohej kampionit italian.

Do t’ju bier të fikët, ja sa fiton CR7 çdo minutë të jetës së tij

LajmiFundit - 11.07.2018

Ditën e djeshme u bë zyrtarisht kalimi i Cristiano Ronaldos tek klubi juventin, kundrejt 105 milionë eurove. Ndonëse Botërori ende nuk ka përfunduar transferimi i yllit portugez me bardhezinjtë ...

Transferimi te Juventusi, Ronaldo përballë Realit me 5 gusht

SOT - 11.07.2018

U “ndanë” dje, por mund të ritakohen shumë shpejt. Edhe pse këtë herë si kundërshtarë. Ndoshta pritja e tifozëve të Realit për të parë sërish Kristiano Ronaldon nuk do jetë shumë e gjatë:“Galaktikët” ...

Agjenti i CR7: Juventusi, klubi i fundit në karrierën e tij

Top Channel - 11.07.2018

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez.

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve

Telegrafi - 11.07.2018

Juventusi është duke shitur mesatarisht nga një fanellë në minutë të Cristiano Ronaldos, nga dyqani i klubit në Milano. Zonja e Vjetër do t’i paguajë Real Madridit 100 milionë euro (dhe 12 milionë të ...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

Lajmi.net - 11.07.2018

Mendes thotë se Ronaldo do ta mbyllë karrierën te Juventusi. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7.

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Ronaldo mania. Në internet bllokohet faqja, ndërsa në Milano shitet 1 fanellë për minutë

BalkanWeb - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo zyrtarizoi dje kalimin te Juventus për shifrën e 105 mln eurove, duke bërë një sensacion të jashtëzakonshëm. Opinioni është i ndarë nëse paratë e paguara për të janë pak ose shumë, ...

“Juventusi, do të jetë klubi i fundit i Ronaldos”

Tetova Sot - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se “Juventusi do të jetë klubi i tij i fundit” dhe “ai është i lumtur që e ka marrë këtë vendim Bianconeri zyrtarisht konfirmuan dje nënshkrimin e ...

Sachi pyet Juven: A mund ta duroni egon e Ronaldos?

Flaka - 11.07.2018

Legjenda e AC Milanit, Arrigo Sachi e ka pyetur Juventusin nëse mund ta durojnë egon e Ronaldos. “Ne nuk jemi mësuar të kemi lojtarët më te mirë në Itali dhe Ronaldo është më i miri”, tha ai, ...

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

“Juventusi është klubi i fundit për Ronaldon”

Koha.net - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka deklaruar se Juventusi do të jetë klubi i fundit për klientin e tij, ndërsa thekson se është i lumtur që portugezi ka marr këtë vendim në karrierë.

“Është i fiksuar për të mposhtur Messi-n”, legjenda e United tregon përse Ronaldo zgjodhi Juventusin

BalkanWeb - 11.07.2018

Kalimin e Cristiano Ronaldo-s te Juventusi së fundmi e ka komentuar edhe një ish-shok skuadre te Manchester United që është njëkohësisht edhe legjenda e këtij klubi, Ryan Gigs.

Flet menaxheri i Ronaldos: Juventus, klubi i tij i fundit

SuperSport - 11.07.2018

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion.

Real Madridi konfirmoi se Ronaldo do të kalojë në Juventus

Idividi - 11.07.2018

Madrid, 10 korrik 2018 (MIA) - Real Madridi konfirmoi se i ka lejuar Kristiano Ronaldos të kalojë në Juventus, pasi fudbollisti ka shprehur dëshirë të largohet nga klubi spanjoll.

Juve po shet çdo minutë nga një fanellë të Ronaldos

Koha.net - 11.07.2018

Juventusi është duke shitur mesatarisht një fanellë të Cristiano Ronaldos çdo minutë në dyqanin në Milano. Transferimi i Ronaldos, që Juventusit i kushtoi 100 milionë euro, po sjell të hyra masive ...

Cristiano Ronaldo një markë që prodhon vetëm para

LajmiFundit - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është një nga tre lojtarët më të paguar të planetit. Ai gjithashtu njihet dhe për aftësitë e tij për të fituar para në sajë të një popullariteti të madh.

Del Piero i lumtur me ardhjen e Ronaldos te Juventusi

InfoSport - 11.07.2018

Alessandro Del Piero ka përshëndetur transferimin e Kristiano Ronaldos te Juventusi dhe shpreson se ai do t’i rrisë mundësitë e klubit “bardhezi” për të fituar Ligën e Kampionëve.

10 nënshkrimet më të mëdha të Juventus

Mapo - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është lojtari i 11-të më i shtrenjtë që ka blerë ndonjëherë Juventus në histori. Sulmuesi portugez nënshkroi një kontratë katërvjeçare me “Zonjën e Vjetër”, për 30 milionë euro në ...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

Tetova Sot - 11.07.2018

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në ...

Ronaldo mania, në Milano shitet një fanellë në minutë: Me këto ritme Juventusi mund t’i nxjerrë shumë shpejt paratë e ...

Gazeta Tema - 11.07.2018

Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, ...

Fitimet e Ronaldos te Juve në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit

Telegrafi - 11.07.2018

Edhe se Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’ është në fazën finale, të gjithë janë duke folur për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi. 33-vjeçari kaloi nga Real Madridi te Zonja e Vjetër për ...

Presidenti i Napolit me deklaratë interesante pas transferimit të Ronaldos te Juventusi

Lajmi.net - 11.07.2018

Napoli pëson ekonomikisht, thotë De Laurentiis. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka folur për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi.

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit te Juventusi

Zeri - 11.07.2018

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi "bardhë e zi". Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i ...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

Tetova Sot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për ...

Legjenda e Manchester United: Ronaldo u largua shkaku i Messit

Botasot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo e braktisi Real Madridin dhe iu bashkua Juventusit edhe zyrtarisht të martën, dhe sipas ish-bashkëlojtarit të tij dhe legjendës së Manchester Unitedit, Ryan Giggs, portugezi është ...

Marotta për CR7: Çdo gjë filloi kur nisëm negociatat për Cancelon

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Jo vetëm Ronaldon, Juvja nis nga puna për blerjen e shqiptarit

Durres Lajm - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është goditja më e madhe e Juves në dekadën e fundit, por bisedimet për realizimin e kalimit nuk u përqendruan vetëm te portugezi. Drejtuesit bardhezinj po punojnë për të sjellë në ...

Allegri: Me Ronaldon, të vetëdijshëm për forcën tonë

Top Channel - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

Ancelotti flet për transferimin e Ronaldos në Serie A: Kjo është fantastike edhe për Napolin!

Botasot - 11.07.2018

Carlo Ancelotti ka folur për transferimin e Ronaldos në Serie A. Ish-futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dje e përfundoi transferimin e tij te Juventusi me shifrën 100 milionë eurove.

Legjenda e Manchester United: Ronaldo u largua shkaku i Messit

Gazeta Express - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo e braktisi Real Madridin dhe iu bashkua Juventusit edhe zyrtarisht të martën, dhe sipas ish-bashkëlojtarit të tij dhe legjendës së Manchester Unitedit, Ryan Giggs, portugezi është ...

Marotta për CR7: Çdo gjë filloi kur nisëm negociatat për Cancelon

Telegrafi - 11.07.2018

Drejtori sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta, thotë se është shumë i lumtur që nënshkruan me Cristiano Ronaldon. Italiani tregon se çdo gjë nisi kur ata filluan negociatat për transferimin e Joao ...

Ronaldo prezantohet të hënën, më 4 gusht ndaj Realit

Alsat - 11.07.2018

Një ndër transferimet më të bujshme të viteve të fundit, është padyshim kalimi i yllit portugez nga Real Madridi te Juventusi. Zyrtarizimi i transferimit, u bë gjatë ditës së djeshme, ndërkohë që ...

E kërkoi vetë lojtari: Marotta dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

Mapo - 11.07.2018

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll.

Marotta shuan kurreshtjen, ja si ndodhi transferimi i Ronaldos

Lajmi.net - 11.07.2018

Giuseppe Marotta, ka shuar disa kureshtje në lidhje me këtë transferim dhe si arriti të realizohej blerja e Cristiano Ronaldos nga Juventus. Zyrtarizimi i Ronaldos tek klubi i Juventus po shihet si ...

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

Lajmi.net - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos ...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

Gazeta Express - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja ...

Juventusi nuk ndalet, pas Ronaldos kërkon edhe Godinin

Botasot - 11.07.2018

Kampionët e Italisë janë duke ndërtuar një skuadër tepër të fortë për sezonin e ri. Juventusi ka bërë dje blerjen më të madhe në historinë e klubit, duke transferuar nga Real Madridi, Cristiano ...

Formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

VeqSport - 11.07.2018

Juventusi ka dominuar në 6 vitet e fundit të futbollit italian dhe kjo pritet të vazhdoj sidomos pas ardhjes së ndoshta lojtarit më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo, nënshkrimi më i shtrenjtë i Realit dhe shitja më e bujshme e Madridit

Telegrafi - 11.07.2018

Më 11 qershor të vitit 2009 u bë zyrtare: Real Madrid kreu blerjen më të shtrenjtë të një lojtari duke e transferuar Cristiano Ronaldon për 96 milionë euro.

Shumë fanela të shitura të Ronaldos

VeqSport - 11.07.2018

Skuadra e Juventusit dje ka zyrtarizuar transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid për 100 milionë funte. E menjëherë tifozët e Zonjës së Vjetër kanë filluar të blejnë fanelat e reja me ...

Efekti Ronaldo, ja çfarë është duke ndodhur në dyqanet e Juventusit

Lajmi.net - 11.07.2018

Tifozë të shumtë kanë publikuar fotografi me fanellën e Ronaldos me numrin 7. Tifozë të Juventusit kanë vërshuar dyqanet e klubit në kërkim të fanellës së Cristiano Ronaldos.

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Botasot - 11.07.2018

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij.