TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Guardiola: Nuk e di se sa do të mungojë Ederson

Flaka - 08.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka reaguar pas lëndimit të portierit brazilian. “Ai nuk është në gjendje të luajë. Unë nuk e di se për sa kohë do të jetë jashtë fushave”, ka thënë tekniku ...

Guardiola i thur elozhe Liverpulit: është rivali më i mirë me të cilin jam përballur ndonjëherë!

BalkanWeb - 08.11.2019

Pep Guardiola e vlerëson në maksimum Liverpulin, rivalin e madh të viteve të fundit në Premier Ligë, me të cilin do të përballet këtë të diel me synimin për të ngushtuar diferencën prej gjashtë ...

ZYRTARE: City humb një yll të madh për derbin kundër Liverpoolit

Lajmi.net - 08.11.2019

Kampionët e Premierligës të dielën zhvillojnë derbin kundër liderëve, skuadrës së Liverpool në ‘Anfield Road’. Pep Guardiola në konferencë për shtyp ka konfirmuar se portieri i parë, Ederson, do të ...

Edersoni do të mungojë kundër Liverpoolit, e konfirmon Guardiola

Gazeta Express - 08.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka konfirmuar se Edersoni do të mungojë për përballjen e madhe të Premierligës kundër Liverpoolit në Anfield, të shtunën, shkaku i një lëndimi.

Liverpool – Man City, formacioni i kombinuar i derbit

Lajmi.net - 08.11.2019

Liverpool në ‘Anfield Road’ do të pres kampionët e Manchester Cityt, në ndeshjen që luhet të dielën nga ora 17:30. Kjo ndeshje po pritet me entuziazëm të madh pasi vendasit janë pa humbje në 11 ...

Guardiola konfirmon mungesën e Edersonit ndaj Liverpoolit

Telegrafi - 08.11.2019

Portieri brazilian, Ederson do të jetë mungesa e madhe e Manchester Cityt në derbin e javës në Ligën Premier ndaj Liverpoolit. City do të jetë mysafirë i Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për javën ...

Formacioni i kombinuar i derbit Liverpool-Man City, mungon Salah

Telegrafi - 08.11.2019

Liverpooli dhe Manchester City do të ndeshen këtë fundjavë në kuadër të Ligës Premier. Reds janë nikoqir të Qytetarëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës Premier, e cila zhvillohet të ...

Man City në probleme me dëmtimet – kjo pritet të jetë 11-a që sfidon Liverpoolin

Lajmi.net - 07.11.2019

Pep Guardiola dhe skuadra e tij do të kenë një nga udhëtimet më të vështira të sezonit këtë fundjavë, kur do të luajnë në ‘Anfield’, kundër rivalit direkt për titullin, Liverpool.

Klopp nuk i gëzohet dëmtimit të Ederson, pret që portieri të kthehet për derbin

Botasot - 07.11.2019

Jurgen Klopp ka komentuar dëmtimin e Ederson Moraes, para ndeshjes Liverpool – Manchester City. Ederson ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e fundit që Manchester City e luajti në Ligën e Kampionëve, ...

Guardiola: Bravo i gatshëm për Liverpoolin

Botasot - 07.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola beson që portieri Claudio Bravo, është i gatshëm për ndeshjen ndaj Liverpool. Dje në barazimin ndaj Atalantas, Ederson u lëndua, gjë që ka shkaktuar të ...

Manchester City i "sakatuar" përballë Liverpool, mungojnë plot 6 lojtarë

Albeu.com - 07.11.2019

Në fundjavë luhet derbi i dy skuadrave që po luftojnë për titullin e Premierligës . Të dielën në "Anfield", Liverpooli e pret Manchester Cityn në ndeshjen e xhiros së 12-të të Premierligës .

Lajme të mira për Liverpoolin para derbit me Cityn

Lajmi.net - 07.11.2019

Portieri brazilian nuk pati aspak punë në 45 minutat e para, duke mos pranuar asnjë goditje drejt portës. Ederson doli jashtë zonës së tij për të bërë një pastrim në fund të pjesës, por nuk dukej se ...

Ederson kokëdhimbje për Gruadiolan para ndeshjes me Liverpoolin

Zeri - 07.11.2019

Kampioni i Anglisë, Manchester City ka pasur disa momente interesante në sfidën e mbrëmshme që e zhvilloi ndaj Atalantas në Ligën e kampionëve kur mbeti pa portier dhe u detyruar ta fus një lojtar në ...

Guardiola: Bravo i gatshëm për Liverpoolin

Alsat - 07.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola beson që portieri Claudio Bravo, është i gatshëm për ndeshjen ndaj Liverpool. Dje në barazimin ndaj Atalantas, Ederson u lëndua, gjë që ka shkaktuar të ...

Guardiola: Bravo i gatshëm për Liverpoolin

Top Channel - 07.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola beson që portieri Claudio Bravo, është i gatshëm për ndeshjen ndaj Liverpool. Dje në barazimin ndaj Atalantas, Ederson u lëndua, gjë që ka shkaktuar të ...

Klopp nuk i gëzohet dëmtimit të Ederson, pret që portieri të kthehet për derbin

Lajmi.net - 07.11.2019

Ederson ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e fundit që Manchester City e luajti në Ligën e Kampionëve, duke rrezikuar të humb kështu derbin e madh me Liverpool.

Edersoni do të mungojë kundër Liverpoolit, e konfirmon Guardiola

Zhurnal - 08.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka konfirmuar se Edersoni do të mungojë për përballjen e madhe të Premierligës kundër Liverpoolit në Anfield, të shtunën, shkaku i një lëndimi.