TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndalimi i Klevis Balliut dhe protuestuesve/ Basha: Nëse lajmet nga Brukseli janë negative, ngjarje si e sotmja janë ...

Top Channel - 13.10.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas ndalimit nga policia të ish-deputetit Klevis balliu dhe disa protestuesve nga policia. Duke e cilësuar këtë javë vendimtare për vendin Basha shkruan: “Nëse ...

Shoqërimi i Klevis Balliut dhe banorëve të Unazës/ Çlirim Gjata: Arrestimet të paligjshme, zgjidhja largimi i Edi Ramës

BalkanWeb - 13.10.2019

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike Çlirim Gjata në një prononcim për “News 24” tha se arrestimi i Klevis Balliut dhe banorëve të tjerë të Unazës është veprim i jashtëligjshëm.

Blindohet drejtoria e policisë së Tiranës! Dalin emrat e të arrestuarve pas protestës tek unaza e madhe

Gazeta Express - 13.10.2019

Protesta e kësaj pasdite në zonën e Astirit është ‘zhvendosur’ në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës, atje ku po mbahen nën arrest 7 protestues, përfshirë këtu dhe ish- deputetin e PD-së ...

Protesta tek Unaza e Re, shoqërohet në polici ish deputeti Balliu

RTSH - 13.10.2019

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu dhe 7 qytetarë, pas protestës të së dielës në mbrëmje tek Unaza e Re, njoftojnë burime mediatike.

Shoqërohet në polici Klevis Balliu dhe disa protestues, nuk përmbahet Ylli Manjani: Le të fshijnë menderen e të mos na ...

SOT - 13.10.2019

Menjëherë pas lajmit se është shoqëruar në polici ish-deputeti i PD Klevis Balliu dhe disa protestues te Unaza e Re, ka reaguar edhe ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Dalin emrat/ Kush janë 8 shtetasit e arrestuar në Astir, në pranga edhe Balliu

Albeu.com - 13.10.2019

Policia e Shtetit ka vënë në pranga 8 shtetas, pjesmarrës në protestën e zhvilluar natën e sotme tek zona e Astirit. Mes të arrestuar ëve është edhe deputeti i PD, Klevis Balliu .

Shoqërimi i Klevis Balliut / Salianji për News 24: Protesta e ligjshme, policia po vepron brutalisht

BalkanWeb - 13.10.2019

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin e PD Klevis Balliun dhe gjashtë protestues të tjerë, menjëherë pas protestës te Unaza e Re. Në lidhje me shoqërimet e protestuesve, ish-deputeti ...

Publikohen emrat/ Kush janë 8 protestuesit e arrestuar në Unazën e Re, në pranga edhe Klevis Balliu

SOT - 13.10.2019

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu së bashku me disa protestues janë shoqëruar në Policinë e Tiranës pas protestës së banorëve të Unazës së Re. Në drejtorinë e Policisë shkuan edhe përfaqësues të PD.

Persona të veshur civil fusin me dhunë në makinë një protestues

Albeu.com - 13.10.2019

Protesta tek Astiri është shoqëruar me tensione pas ndërhyrjes së policisë e cila ka shoqëruar disa shtetas në rajon. Burime pranë ngjarjes bëjnë me dije se mes të arrestuarëve është edhe ...

Shoqërimi në polici i Klevis Balliut, shihni çfarë po ndodh tek Drejtoria e Policisë së Tiranës (VIDEO)

SOT - 13.10.2019

Pas përfundimit të protestës në Astir, policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin e PD-së Klevis Balliu dhe disa protestues. Mësohet se menjëherë pas shoqërimit në polici të Balliut, shumë ...

E FUNDIT/ Arrestohet ish-deputeti Klevis Balliu

Albeu.com - 13.10.2019

Policia e Shtetit ka nisur arrestimet edhe natën e sotme pas protestës së sotme në Astir. Mbrëmjen e sotme në mbështetje të tyre kanë qënë edhe deputetët e PD.

Shoqërohet në polici ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu

Botasot - 13.10.2019

Sapo ka përfunduar protesta e banorëve të Unazës së Re, ku në mbështetje të tyre ishin prezent më shumë qytetarë se zakonisht, kanë nisur edhe arrestimet nga ana e Policisë ku sipas burimeve përveç ...

Shoqërimi në polici i Klevis Balliut, përfaqësuesit e PD shkojnë te Drejtoria e Policisë së Tiranës

BalkanWeb - 13.10.2019

TIRANE Sot pas përfundimit të protestës te Unaza e Re, policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu dhe disa protestues. Menjëherë pas shoqërimit në polici të Balliut, ...

Ndalimi i Balliut, përfaqësuesit e PD nisen tek Drejtoria e Policisë

Mapo - 13.10.2019

“Përfaqësues të Partisë Demokratike janë nisur drejt Drejtorisë së Policisë, ku po mbajnë të ndaluar ish-deputetin Klevis Balliu.” – bëjnë me dije burime nga PD.

Plas keq në Astir, nisin arrestimet, mes tyre edhe ish-deputeti i PD-së

SOT - 13.10.2019

Sapo ka përfunduar protesta e banorëve të Unazës së Re, ku në mbështetje të tyre ishin prezent dhjetra qytetarë, kanë nisur edhe arrestimet nga ana e Policisë, ku sipas burimeve përveç disa prej ...

Shoqërohet në polici Klevis Balliu

Top Channel - 13.10.2019

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu pas protestës së banorëve të Unazës së Re është shoqëruar nga policia. Bashkë me të janë shoqëruar edhe disa persona të tjerë.

Arrestimi i protestuesve të “Astirit”, PD mbledh militantët para Policisë së Tiranës

Java News - 13.10.2019

Pas shoqërimit të ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu dhe 7 banorëve të ‘Astirit’ të cilët bllokuar rrugën pasditen e kësaj të diele, Partia Demokratike ka zhvendosur protestën te Drejtoria e ...

Protesta te Unaza/ Klevis Balliu: Nipi i Spiro Kolekës tenton të kthejë diktaturën, po terrorizon popullin

BalkanWeb - 13.10.2019

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu i është bashkëngjitur sërish protestës te Unaza e Re, duke bërë thirrje që qeveria të mos kryejë më arrestime, pasi sipas tij protesta po bëhet paqësore.

Protesta tek Unaza e Madhe, policia shoqëron ish deputetin e PD-së

Gazeta Express - 13.10.2019

Në përmbyllje të protestës në zonën e Unazës së Re, policia ka shoqëruar në polici ish- deputetin e PD-së Klevis Balliu si dhe disa protestues të tjerë të Astirit.

Protesta te Unaza, shoqërohet në polici çuni i Fahri Balliut

Gazeta Tema - 13.10.2019

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu. Balliu është shoqëruar menjëherë pas përfundimit të protestës. Kujtojmë se Balliu është shoqëruar edhe më herët, pikërisht për ...

"Më parë ka qenë Saimir Tahiri", Klevis Balliu e thotë hapur: Gjyqtari që i dënoi sot ka djalin në PS

SOT - 13.10.2019

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu është shprehur se vendimi i gjykatës për lënien në burg të tre të arrestuarve të Unazës së Re ishte politik. Balliu tha se djali i gjyqtarit është në Partinë ...

Burg 3 protestuesve, Balliu: Qeveria vjedh, në qeli futen qytetarët. Sot do vendosim për…

BalkanWeb - 13.10.2019

Pasi gjykata caktoi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me akuzën se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek ‘Unaza e Re’ nga banorët e Astirit, këta të fundit ...

Banorët e “Astirit” protestojnë të lidhur me zinxhirë, Balliu paralajmëron gjyqtarët: Nëse dënohen qytetarët….

BalkanWeb - 12.10.2019

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë vijojnë protestat në mbrojtje të shtëpive të tyre. Gazetarja e “BalkanWeb” , Dorjana Bezat thotë se banorët në mënyrë simbolike janë lidhur me zinxhirë duke ...

Protesta e Astirit, Balliu: Edi Rama kërkon gjakderdhje

Botasot - 12.10.2019

Banorët e Astirit vijojnë të protestojnë kundër zhvillimit të projektit për Unazën e Re, duke bllokuar rrugën dhe duke krjijuar radhë të gjata trafiku.

Kordon policor te Unaza e re, Balliu: Rama kërkon gjakderdhje

Gazeta Express - 12.10.2019

Banorët e unazës së re që preken nga projekti i zgjerimit po protestojnë sërish, ndërkohë një forca të shumta policie janë zhvendosur te unaza e re duke formuar edhe kordon policor për të ruajtur dhe ...

“Leje për protestë në bulevard nuk i marr kujt”, deklarata e Balliut tek Astiri

Java News - 12.10.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili ka qenë i pranishëm në çdo protestë të banorëve të Astirit, e ka cilësuar si një provokim nga ana e kryeministrit Edi Rama “blindimin” e ...

FNSH-ja dhe Policia e Shtetit tek Astiri, Klevis Balliu kërcënon Ramën: Ky bandit tregon se është i biri i një...

SOT - 12.10.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili ka qenë i pranishëm në çdo protestë të banorëve të Astirit, e ka cilësuar si një provokim nga ana e kryeministrit Edi Rama "blindimin" e ...

Të lidhur me zinxhir, protesta ndryshe e banorëve të Astirit (VIDEO)

Mapo - 12.10.2019

Forca të shumta policie, të Rendit, FNSH-ja, kanë krijuar kordon mbrojtës në anë të rrugës, për të mos lejuar që protestuesit e Astirit të dalin në mes të saj.

Banorët e “Astirit” protestojnë të lidhur me zinxhirë, Balliu paralajmëron gjyqtarët: Nëse dënohen qytetarët….

Medial - 12.10.2019

TIRANË Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë vijojnë protestat në mbrojtje të shtëpive të tyre. Gazetarja e “BalkanWeb” , Dorjana Bezat thotë se banorët në mënyrë simbolike janë lidhur me zinxhirë ...

Unaza, Balliu: Qeveria vjedh, në qeli futen qytetarët. Rama është Edvin krimi, ky do marrë zvarrë, ne do reagojmë

Gazeta Tema - 13.10.2019

Gjykata caktoi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me akuzën se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek ‘Unaza e Re’ nga banorët e Astirit.

Burg 3 protestuesve, Balliu: Qeveria vjedh, në qeli futen qytetarët. Sot do vendosim për…

Medial - 13.10.2019

Pasi gjykata caktoi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me akuzën se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek ‘Unaza e Re’ nga banorët e Astirit, këta të fundit ...

Astir/ Gjykata lë në burg 3 protestuesit

Java News - 13.10.2019

Pasi gjykata caktoi sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me akuzën se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek ‘Unaza e Re’ nga banorët e Astirit, këta të fundit ...

Balliu: Budenstagu i kërkon të luftojë krimin, Rama lufton banorët e Unazës

Botasot - 13.10.2019

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu është shprehur se vendimi i gjykatës për lënien në burg të tre të arrestuarve të Unazës së Re ishte politik. Në studion e lajmeve të Ora News tha se djali i ...

Protesta te Unaza e Re/ Shoqërohet në polici ish-deputeti demokrat Klevis Balliu

BalkanWeb - 13.10.2019

TIRANE Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu. Balliu është shoqëruar menjëherë pas përfundimit të protestës. Banorët bllokuan sërish rrugën.

Bllokuan rrugën tek “Astriti”, Policia shoqëron Balliun dhe disa protestues

Java News - 13.10.2019

Policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu. Balliu është shoqëruar menjëherë pas përfundimit të protestës. Kujtojmë se Balliu është shoqëruar edhe më herët, pikërisht për ...

Shoqërohet në polici ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu

Zeri - 13.10.2019

Sapo ka përfunduar protesta e banorëve të Unazës së Re, ku në mbështetje të tyre ishin prezent më shumë qytetarë se zakonisht, kanë nisur edhe arrestimet nga ana e Policisë ku sipas burimeve përveç ...

Zbulohen emrat e 7 protestuesve të ndaluar tek Astiri (DETAJE)

Mapo - 13.10.2019

Janë bërë të ditur emrat e protestuesve të cilët u shoqëruan nga Policia pas protestës tek Unaza e Re. Bruime për mediat raportojnë se ata janë: Dritan Noku, Arend Bushi, Andi Sharra, Kujtim Ylli, ...

Shoqërimi i Balliut, përfaqësuesit e PD-së shkojnë te Drejtoria e Policisë së Tiranës

Durres Lajm - 13.10.2019

Sot pas përfundimit të protestës tek Unaza e Re, policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu dhe disa protestues. Menjëherë pas shoqërimit në polici të Balliut, shumë ...

Shoqërimi i Klevis Balliut / Ervin Salianji tregon se çfarë pritet të ndodhë

SOT - 13.10.2019

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepron brutalisht. Lidhur me shoqërimin e Klevis Balliut ai tha se protesta do të vazhdojë dhe do të jenë ...

Blindohet drejtoria e policisë së Tiranës! Dalin emrat e të arrestuarve pas protestës tek unaza e madhe

Botasot - 13.10.2019

Protesta e kësaj pasdite në zonën e Astirit është ‘zhvendosur’ në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës, atje ku po mbahen nën arrest 7 protestues, përfshirë këtu dhe ish- deputetin e PD-së ...

Blindohet drejtoria e policisë së Tiranës! Dalin emrat e të arrestuarve pas protestës

Zeri - 13.10.2019

Protesta e kësaj pasdite në zonën e Astirit është ‘zhvendosur’ në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës, atje ku po mbahen nën arrest 7 protestues, përfshirë këtu dhe ish- deputetin e PD-së ...

Shoqërimi i Klevis Balliut dhe protestuesve te Unaza/ Basha : Ngjarje si kjo na mbajnë larg Europës

BalkanWeb - 13.10.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar në “Facebook” pas arrestimit të Klevis Balliut dhe protestuesve të tjerë te Unaza e re. Basha shprehet se kjo ishte një tjetër ngjarje e rëndë, që e mban ...

Shoqërimi në polici i Balliut dhe 7 banorëve të Astirit, Lulzim Basha paralajmëron ndryshimin e madh: Kjo është javë ...

SOT - 13.10.2019

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Balliu dhe 7 banorëve që protestuan për banesat e tyre në zonën e Astirit.

E FUNDIT/ Basha pas arrestimit të Balliut: Kjo javë është vendimtare!

Albeu.com - 13.10.2019

Mbrëmjen e sotme Policia e Shtetit ka vënë në pranga 8 shtetas të cilët ishin pjesmarrës në protestën në Astir. Reagimi i kreut të Partisë Demokratike pas nalimit të 8 protestuesve mes tyre edhe ...

Arrestimet tek Astiri, Basha: Ngjarje si kjo na mbajnë larg Europës

Mapo - 13.10.2019

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar në “Facebook” pas arrestimit të ish-deputetit të PD Klevis Balliut dhe 7 protestuesve të tjerë tek Unaza e re. Lideri demokrat, shprehet se kjo ishte një tjetër ...

Ndalimi i Klevis Balliut dhe protuestuesve/ Basha: Nëse lajmet nga Brukseli janë negative, ngjarje si e sotmja janë ...

Botasot - 13.10.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas ndalimit nga policia të ish-deputetit Klevis balliu dhe disa protestuesve nga policia. Duke e cilësuar këtë javë vendimtare për vendin Basha shkruan: “Nëse ...

Arrestimet e banorëve të Astirit, Basha: Ngjarje si këto janë shkaku pse ne nuk hyjnë në BE me Ramën

Gazeta Express - 13.10.2019

Shoqërimi i disa protestuesve së bashku me ish deputetin e PD-së Klevis Balliu ka sjellë reagimin e Lulzim Bashës, i cili përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se arrestimet e qytetarëve ...

Arrestimet e banorëve të Astirit, Basha: Ngjarje si këto janë shkaku pse ne nuk hyjnë në BE me Ramën

Botasot - 13.10.2019

Shoqërimi i disa protestuesve së bashku me ish deputetin e PD-së Klevis Balliu ka sjellë reagimin e Lulzim Bashës, i cili përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se arrestimet e qytetarëve ...

Arrestimet e banorëve të Astirit, Basha: Ngjarje si këto janë shkaku pse ne nuk hyjnë në BE me Ramën

Tetova Sot - 13.10.2019

Shoqërimi i disa protestuesve së bashku me ish deputetin e PD-së Klevis Balliu ka sjellë reagimin e Lulzim Bashës, i cili përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se arrestimet e qytetarëve ...