TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

As në bisedat por as në SMS porositë nuk ka marrëveshje për ryshfet

Zhurnal - 16.04.2018

As në bisedat por as në SMS porositë nuk ka marrëveshje për ryshfet Shkup, 16 prill – Në seancën e sotme gjyqësore dyorëshe për rastin “Ryshfeti” në të cilin i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev, ...

Senaca e ardhshme për rastin “Ryshfeti” do të mbahet me 30 prill (Video)

Telegrafi - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev sot në Gjykatën Penale në senacën e mbyllur për publikun, dëgjoi bisedat telefonike me masat e posaçme hetimoire të rastit “Ryshfeti”, Seanca e ardhëshme është vendosur të ...

Fillimisht zgjerim i shumicës parlamentare, më pas rikonstruksion i Qeverisë

Zhurnal - 16.04.2018

Fillimisht zgjerim i shumicës parlamentare, më pas rikonstruksion i Qeverisë Shkup, 16 prill – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se është akoma herët që të flitet për rikonstruksion të Qeverisë ...

“Mitmarrja”, Zaev dëgjoi përgjimet kundër tij

Alsat - 16.04.2018

Pa gazetarë, Kryeministri Zoran Zaev, së bashku me avokatët e tij, i dëgjuan sot bisedat e regjistruara nga masat e posaçme hetimore për rastin “Mitmarrja” ku ai është i akuzuar.

Zaev: Të shfrytëzohet klima pozitive për emrin

Alsat - 16.04.2018

Pasi kryeministri Zaev ka qenë në titujt kryesor të shtypit grek për shkak të deklaratave për emrin, ai sot potencoi se megjithatë duhet të përdoret klima pozitive për gjetjen e një zgjidhjeje që do ...

Zaev: As në bisedat, as në SMS porositë nuk ka marrëveshje për ryshfet

Portalb - 16.04.2018

Në seancën e sotme për rastin “Ryshfeti”, në të cilën është i akuzuar kryeministri Zoran Zaev, pa praninë e opinionit në Gjykatën Penale u dëgjuan të gjitha bisedat nga masat e veçanta për hetim dhe ...

Zaev: As në videot e as në bisedat nuk ka prova se kam kërkuar mito (VIDEO)

Almakos - 16.04.2018

Pa prezencën e opinionit në Gjykatën Penale u mbajt seanca e radhës për rastin “Mitmarrja”, në të cilën i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev. Në seancë sot u dëgjuan dëgjuan të gjitha bisedat e ...

Zoran Zaev “kundërshton” Bujar Osmanin: Disa punë nuk zgjidhen me afate! (VIDEO)

Almakos - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka dalë kundër zv/kryeministrit Bujar Osmani për Ligjin e gjuhëve. Pas ultimatumit që Osmani ia dha presidentit Ivanov se nëse për disa ditë nuk do ta nënshkruajë Ligjin për ...

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe

Almakos - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët. “Ligji tre herë është votuar në Kuvend, dhe me këtë po degradohet dhe shkatërrohet ...

Zaev: Punuam mjaftueshëm, nesër presim rekomandim të pastër nga KE

Flaka - 16.04.2018

Maqedonia meriton të marrë rekomandim pozitiv të pastër nga ana e BE-së, vlerëson kryeministri i vendit, Zoran Zaev. Një ditë para publikimit të progres-raportit nga ana e Komisionit Europian, ...

Reagime në Greqi rreth qëndrimeve të fundit të Zaevit mbi emrin

Alsat - 16.04.2018

Qëndrimet e fundit publike të kryeministrit maqedonas Zoran Zaev janë arsyeja për përplasje të reja mes qeverisë dhe opozitës në Greqi. Përgjegjësi për politikë të jashtme në partinë opozitare ...

Mediumet greke për brifingun e kryeministrit Zaev

Idividi - 16.04.2018

Athinë, 16 prill 2018 (MIA) - "’Jo’ e dyfishtë nga Zaev për një emër dhe ndryshim të Kushtetutës"; "Zaev përjashton erga omnes dhe paralajmëron referendum"; "Zoran Zaev mbështet emër të dyfishtë"; ...

Në seancën e mbyllur për "Ryshfetin" dëgjohen bisedat nga MPH

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Gjykimi për lëndën "Ryshfeti", në të cilin është i akuzuar Zoran Zaev, vazhdoi sot në ndërtesën e re të Gjykatës Penale me dëgjimin e bisedimeve nga Masat e Posaçme ...

Ambasada ruse në Tuiter reagon në deklaratën e kryeministrit Zaev për diplomatin e dëbuar rus

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Ambasada Ruse në Shkup përmes profilit të saj në Tuiter reagoi sot ndaj deklaratës të kryeministrit Zoran Zaev të dhënë të premten në mbrëmje në një intervistë për TV 24, ...

Vazhdon gjykimi për lëndën "Ryshfeti"

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot seancë për lëndën "Ryshfeti", në të cilën është i akuzuar kryeministri Zoran Zaev, duhet të vazhdojë dëgjimi i bisedave nga Masat e Posaçme Hetuese ...

Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar

Zhurnal - 16.04.2018

Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar Shkup, 16 prill - Ambasada ruse në Shkup përmes rrjetit social "Twiter" sot ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për ...

Zaev: Kemi punuar për marrjen e rekomandimit pa kushte nga KE-ja

Telegrafi - 16.04.2018

Është fakt se kemi punuar dhe me të vërtet Maqedonia meriton rekomandim pa kushte nga Brukseli, dekalaroi sot kryeministri Zoran Zaev në lidhje me shpalljen e raportit të Komisionit Evropian (KE) dhe ...

Zaev me porosi për administratorët shqiptarë

Zhurnal - 16.04.2018

Zaev me porosi për administratorët shqiptarë Shkup, 16 prill - Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka paralajmëruar masa më të ashpra për rritje të disiplinës në punën e institucioneve shtetërore.

Do të ketë referendum për emrin, konfirmon kryeministri Zaev

Portalb - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev konfirmoi se do të ketë referendum për emrin, ndërsa pyetja e radhës është se a do të jetë menjëherë pas marrëveshjes eventuale ose para samitit për hyrje të ...

Sot vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Ryshfeti”

Zhurnal - 16.04.2018

Sot vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Ryshfeti” Shkup, 16 prill - Në Gjykatën Penale sot do të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin “Mitmarja’” në të cilin i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev.

Zaev: As në bisedat e përgjuara as në SMS porositë nuk ka marrëveshje për mit-marrje

Alsat - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev pas seancës gjyqësore për rastin “mit-marrja” ka deklaruar se as në bisedat e përgjuara e as në SMS porositë nuk është bërë fjalë për ndonjë marrëveshje për mit-marrje.

Zoran Zaev sot në seancë gjyqësore për rastin “Ryshfet”

Portalb - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale sot do të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Ryshfet” ku i akuzuar kryeministri Zoran Zaev, sot të vazhdohet me dëgjimin e bisedimeve nga masat e veçanta hetuese, transmeton ...

Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes, mbeten emri dhe shtrirja e përdorimit

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 14 prill 2018 (MIA) - Është arritur përparim për pjesën më të madhe të çështjeve në kontestin me emrin, mbeten shtrirja e përdorimit të emrit për përdorim ndërkombëtar, tha ltyeministri i ...

Zaev: Qeveria niset nga parimi i respektimit të të gjitha profesioneve dhe vlerësimi i tyre përkatës

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 13 prill 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe këshilltarja e Drejtësisë, Tanja Çaçarova - Ilievska sot realizuan takim me ...

Zaev për negociatat me Greqinë: Kurrë s’kemi qenë më pranë zgjidhjes, tre termat për emrin

BalkanWeb - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev thotë se zgjidhja për emrin është shumë afër. Zaev ka folur për negociatat me Greqinë për emrin duke u shprehur optimist.

Zaev u thotë lamtumirë 100 administratorëve shqiptarë (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar masa më të ashpra për rritje të disiplinës në punën e institucioneve shtetërore. Zaev ka thënë se nuk do të tolerohet parregullshmeria.

Zaev: Dy persona të inkrimunuar në vepra penale janë pjesë e institucioneve

Tetova Sot - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në emisionin “24 Analiza” ka deklaruar se deri tek ai si kryeministër kanë arritur prova për keqpërdorime, për dy udhëheqës të lartë në institucione shtetërore ...

Zaev paraqitet në gjykatë, si i akuzuar i lëndës “Ryshfeti”

Telegrafi - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev do të duhet që sërish të paraqitet në gjykatë, pasi që vazhdon seanca për lëndën “Ryshfeti”, ku i akuzuar është vetë ai, nën dyshimin e kërkimit dhe pranimit të ryshfetit.

Zaev: Të shfrytëzohet klima pozitive për emrin (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2018

Pasi kryeministri Zaev ka qenë në titujt kryesor të shtypit grek për shkak të deklaratave për emrin, ai sot potencoi se megjithatë duhet të përdoret klima pozitive për gjetjen e një zgjidhjeje që do ...

Zaev del kundër Osmanit për shqipen

Ina - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka dalë kundër zv/kryeministrit Bujar Osmani për Ligjin e gjuhëve. Pas ultimatumit që Osmani i’a dha presidentit Ivanov se nëse për disa ditë nuk do ta nënshkruajë Ligjin për ...

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe

Tetova Sot - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët. “Ligji tre herë është votuar në Kuvend, dhe me këtë po degradohet dhe shkatërrohet ...

Reagime në Greqi rreth qëndrimeve të fundit të Zaevit mbi emrin

Almakos - 16.04.2018

16 April 2018 / 14:25 Qëndrimet e fundit publike të kryeministrit maqedonas Zoran Zaev janë arsyeja për përplasje të reja mes qeverisë dhe opozitës në Greqi.

Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar

Tetova Sot - 16.04.2018

Ambasada ruse në Shkup përmes rrjetit social “Twiter” sot ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për Tv 24, në të cilën tha se diplomati i dëbuar rus ka pasur sjellje të pahijshme në ...

Zaev: Kemi punuar për marrjen e rekomandimit pa kushte nga KE-ja

Zhurnal - 16.04.2018

Zaev: Kemi punuar për marrjen e rekomandimit pa kushte nga KE-ja Shkup, 16 prill – Është fakt se kemi punuar dhe me të vërtet Maqedonia meriton rekomandim pa kushte nga Brukseli, deklaroi sot ...

Vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Mitmarrja”

Tetova Sot - 16.04.2018

Në Gjykatën Penale sot do të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin “Mitmarja’” në të cilin i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev. Në seancën e sotme do të vazhdojë dëgjimi i bisedave nga masat ...

Zaev: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë shumë afër

RTSH - 16.04.2018

Negociatat mes Greqisë dhe Maqedonisë duket se po ecin në kahun pozitiv lidhur me zgjidhjen e çështjes së emrit. Është Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev që ka deklaruar se zgjidhja për emrin është ...

Zaev u thotë lamtumirë 100 administratorëve shqiptarë (Video)

Ina - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar masa më të ashpra për rritje të disiplinës në punën e institucioneve shtetërore. Zaev ka thënë se nuk do të tolerohet parregullshmeria.

Zaev: Dy persona të inkrimunuar në vepra penale janë pjesë e institucioneve

Ina - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në emisionin “24 Analiza” ka deklaruar se deri tek ai si kryeministër kanë arritur prova për keqpërdorime, për dy udhëheqës të lartë në institucione shtetërore ...

Zaev harroi politikën, i hyp motoçikletës

Zhurnal - 15.04.2018

Zaev harroi politikën, i hyp motoçikletës Shkup, 15 prill - Kryeministri Zoran Zaev, është i njohur si një nga personalitetet publike i cili është i pasionuar pas sporteve ekstreme, e sidomos ato me ...

Kryeministri Zaev me motor nga Strumica në Krushevë (FOTO)

Tetova Sot - 15.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev sot ka udhëtuar me motor nga Strumica në Krushevë, ndërsa ishte mysafir i kryetarit të Krushevës Tome Hristoski. Zaev u shoqërua deri në Krushevë nga një grup i madh i ...

Zaev: Emri nuk na cënon identitetin

Lajmi.net - 15.04.2018

Ndërsa pritet që raundi tjetër i bisedimeve për emrin kushtetues të Maqedonisë të mbahet më 3 dhe 4 maj në Selanik, kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka konfirmuar se dallimet kryesore mbeten tek ...

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe

Ina - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët. “Ligji tre herë është votuar në Kuvend, dhe me këtë po degradohet dhe shkatërrohet ...

Reagime në Greqi rreth qëndrimeve të fundit të Zaevit mbi emrin (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2018

Qëndrimet e fundit publike të kryeministrit maqedonas Zoran Zaev janë arsyeja për përplasje të reja mes qeverisë dhe opozitës në Greqi. Përgjegjësi për politikë të jashtme në partinë opozitare ...

Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit

Ina - 16.04.2018

Ambasada ruse në Shkup përmes rrjetit social “Twiter” sot ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për Tv 24, në të cilën tha se diplomati i dëbuar rus ka pasur sjellje të pahijshme në ...

Vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Mit-marrja”

Almakos - 16.04.2018

16 April 2018 / 9:56 Në Gjykatën Penale sot do të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin “Mit-marrja’” në të cilin i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev.

Zaev: Dy persona të inkriminuar janë pjesë e Qeverisë

Almakos - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në emisionin “24 Analiza” ka deklaruar se deri tek ai si kryeministër kanë arritur prova për keqpërdorime, për dy udhëheqës të lartë në institucione shtetërore ...

Zaev: “Emri” nuk na cenon identitetin

Flaka - 15.04.2018

Ndërsa pritet që raundi tjetër i bisedimeve për emrin kushtetues të Maqedonisë të mbahet më 3 dhe 4 maj në Selanik, kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka konfirmuar se dallimet kryesore mbeten tek ...

Zaev apel Ivanovit që të nënshkruajë Ligjin për Gjuhët

Lajmi.net - 16.04.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët. “Ligji tre herë është votuar në Kuvend, dhe me këtë po degradohet ...

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhëve

Zhurnal - 16.04.2018

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhëve Shkup, 16 prill - Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët.

Zaev ia kujton Ivanovit Ligjin për përdorimin e gjuhëve

Flaka - 16.04.2018

Kryeministri Zoran Zaev i ka bërë apel edhe një herë presidentit Ivanov që ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët. “Ligji tre herë është votuar në Kuvend, dhe me këtë po degradohet dhe shkatërrohet ...