TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve

Top Channel - 12.06.2019

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas ...

Shehi flet hapur: Jemi drejt një zgjidhje por në 30 qershor…

LajmiFundit - 12.06.2019

Sapo ka përfunduar takimi mes Presidentit të vendit Ilir Meta dhe aleatëve të Lulzim Bashës. Takimi konsultiv i nisur në orën 19:00 ishte i bazuar në diskutimin e bërë mbi gjetjen e një date të re të ...

Data e re e zgjedhjeve, përfundon takimi i aleatëve të PD-së me Metën (Video)

ABC News - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Top Channel - 12.06.2019

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë ...

Takimi me Metën, Shehi: Duhet marrëveshje për datën e zgjedhjeve

Mapo - 12.06.2019

Përfundon takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e kryedemokratit, Lulzim Basha. Takimi ishte në funksion të konsultimeve të kreut të shtetit për datën e re të zgjedhjeve, pas zhdekretimit të 30 ...

Takimi me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

BalkanWeb - 12.06.2019

Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm.

Shehi flet pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve, vetëm me marrëveshje politike

Java News - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Botasot - 12.06.2019

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë ...

Pas takimit me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

Durres Lajm - 12.06.2019

Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike të Grupimit të Qendrës së Djathtë, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve.

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet dhe bën deklaratën 'bombë': Do ...

SOT - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Takimi me Presidentin, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet

RTSH - 12.06.2019

Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Përfundon takimi mes Metës e partive të vogla opozitare, Shehi: Data e zgjedhjeve vendoset me konsensus politik

Gazeta Express - 12.06.2019

“Një hap i vogël në drejtimin e duhur”. Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për të ...

Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike

Albeu.com - 12.06.2019

"Një hap i vogël në drejtimin e duhur ". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet

Ina - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Ilir Meta shou me aleatët e Bashës për datën e re të zgjedhjeve, 30 minuta takim farsë për zgjidhjen e krizës politike

SOT - 13.06.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta duket sikur nuk ka aspak ndërmend të zgjidhë krizën politike. Të shtunën ai anuloi mbajtjen e zgjedhjeve lokale në 30 qershor, por nuk përcaktoi një datë të re për ...