TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stoilkovski: Kemi pasur takim të dakorduar me SASHK-un, por e anuluan pas takimit me qeverinë

Telegrafi - 08.11.2019

Takimi që duhej të zhvillohej sot midis përfaqësuesve të SASHK-ut dhe kryetarit Jakim Nedellkov me përfaqësuesit e OBRM-PDUKM-së, e cila u konfirmua nga vetë kryetari i SASHK-ut, u anulua në mënyrë ...

Rrogat në arsim, më të larta për 10 për qind

Alsat - 08.11.2019

Nga 1 janari i vitit 2020, punonjësit në arsim do të marrin paga me rritje prej 10 %. Kjo u vendos në raundin e fundit të takimeve mes përfaqësuesve të Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës për Arsim, ...

MASH-i dhe SASHK-u arritën marrëveshje për paga më të larta të mësimdhënësve nga 1 janari i vitit 2020

Medial - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Të punësuarit në arsimin fillor, të mesëm dhe të lartë do të marrin rritje të re të pagave prej 10 për qind nga 1 janari i vitit 2020, është dakorduar në takimin e ...

Nga janari, pagat në arsim do të rriten për 10%

Alsat - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020. Ministri i arsimit, Arbër Ademi tha se kjo është rritje historike, dhe ...

MASh-i dhe SAShK-u arritën marrëveshje për pagën, hapen çështje të tjera (Infografik)

Portalb - 08.11.2019

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SAShK), Jakim Nedelkov dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASh), Arbër Ademi kanë arritur marrëveshje për pjesën e rritjes së pagave, 10 për ...

Arrihet marrëveshja, prej janarit pagat në arsim do të rriten për 10 përqind

Telegrafi - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe Sindikata për Arsim Shkencë dhe Kulturë (SASHK) kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10 përqind, duke filluar nga 1 janari i vitit 2020.

Arbër Ademi ia del! S’ka grevë, rriten pagat për 10% nga janari 2020!

Tetova Sot - 08.11.2019

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi sot ka zhvilluar takim me përfaqësuesit e SASHK-ut, ku kanë rënë dakord për rritjen e pagave për 10% në arsimin fillorë, të mesëm dhe të lartë nga janari ...

Arrihet marrëveshje, prej janarit pagat në arsim rriten për 10%

Alb Portali - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020. Sipas ministrit te arsimit, Arbër Ademi kjo është rritje historike, dhe ...

Arsimtarët sot duhet të mësojnë për rritjen e re të pagave

Medial - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe ...

SASHK-u pezullon grevën, marrëveshja finalizohet nesër

Alsat - 07.11.2019

Nesër, në zyrat e Ministrisë së Arsimit do të zhvillohet raundi i fundit i bisedimeve për rritjen e pagave në arsim, mes udhëheqësisë së MASH-it dhe Sindikatës për Arsim Shkencë dhe Kulturë.

Greva arsimore në RMV është anuluar, u paralajmërua ofertë e re nga Qeveria për rritjen e pagave

Portalb - 07.11.2019

Sot është anuluar greva arsimore e 11 nëntorit në Maqedoninë e Veriut, deri në gjetjen e ofertës së re të rritjes së pagave nga Qeveria, ngaqë oferta paraprake nuk u pranua nga Këshilli i Sindikatës ...

SASHK-u anulon grevën e përgjithshme, nesër pritet të kumtohet marrëveshja eventuale

Alsat - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Ademi: Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë për rritjen e pagave të punonjësve arsimorë

Tetova Sot - 07.11.2019

Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë, të pastër, të kristaltë rreth mundësive deri ku mundemi dhe çfarë mundemi lidhur me rritjen e pagave të punonjësve arsimorë, theksoi sot ...

Greva e mësimdhënësve është lënë në pezullim

Medial - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Greva e mësimdhënësve është lënë në pezullim deri në ofertën përfundimtare të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, deklaroi sot kryetari i Sindikatës për Arsim, Shkencë ...

Zaevi për rrogat në arsim: Nesër kumtojmë vendimin

Alsat - 07.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se do të kishte dëshirë të fliste në lidhje me marrëveshjen mes SASHK-ut dhe Qeverisë për kërkesën e mësimdhënësve për rritjen e pagave, por që kjo pritet të kumtohet ...

Marrëveshje ose grevë në arsim, Sindikata thotë paralajmëron 11 nëntorin

Ina - 07.11.2019

Pavarësisht pritjeve të SASHK-ut, Qeveria në seancën e djeshme nuk vendosi për kërkesën e mësimdhënësve për rritjen e pagave. Edhe pse ishte në rend dite, Qeveria vendosi që debati për buxhetin e ...

Zaevi për rrogat në arsim: Nesër kumtojmë vendimin

Alb Portali - 07.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se do të kishte dëshirë të fliste në lidhje me marrëveshjen mes SASHK-ut dhe Qeverisë për kërkesën e mësimdhënësve për rritjen e pagave, por që kjo pritet të kumtohet ...

Zaev: Ministri i Arsimit nesër do të kumtojë marrëveshjen me SASHK-un

Telegrafi - 07.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot përpara gazetarëve deklaroi se do të kishte dëshirë të fliste në lidhje me marrëveshjen mes SASHK-ut dhe Qeverisë për kërkesën e mësimdhënësve për rritjen e pagave, por që ...

Zaev: Ministri i Arsimit nesër do të kumtojë marrëveshjen me SASHK-un

Botasot - 07.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot përpara gazetarëve deklaroi se do të kishte dëshirë të fliste në lidhje me marrëveshjen mes SASHK-ut dhe Qeverisë për kërkesën e mësimdhënësve për rritjen e pagave, por që ...

Zaev: Mbetemi në qëndrimin për një njësi zgjedhore

Flaka - 07.11.2019

Edhe në programin zgjedhor të vitit 2016, ne deklaruam që do të angazhohemi për një njësi zgjedhore dhe akoma kemi këto qëndrime, tha kryeministri Zaev sot deri sa u pyet nëse mund të ketë konsensus ...

SASHK-u anulon grevën e përgjithshme

Telegrafi - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

SASHK-u anulon grevën e përgjithshme

Botasot - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

SASHK-u anulon grevën e përgjithshme

Alb Portali - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

SASHK-u anulon grevën e përgjithshme

Zhurnal - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor, Zhurnal.mk – Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit.

Arrihet marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, s’ka grevë

Ina - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Ademi: Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë për rritjen e pagave të punonjësve arsimorë

Flaka - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Ademi: Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë për rritjen e pagave të punonjësve arsimorë

Medial - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë, të pastër, të kristaltë rreth mundësive deri ku mundemi dhe çfarë mundemi lidhur me rritjen e pagave të ...

Ademi: Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë për rritjen e pagave të punonjësve arsimorë

Alb Portali - 07.11.2019

Deri në fund të ditës do të kemi një fotografi të qartë, të pastër, të kristaltë rreth mundësive deri ku mundemi dhe çfarë mundemi lidhur me rritjen e pagave të punonjësve arsimorë, theksoi sot ...

A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos?

Albeu.com - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit . Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Lajm i mirë për arsimtarët, Arbër Ademi e mbajti fjalën për rritjen e rrogave, s’ka grevë

Tetova Sot - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Arrihet marrëveshja për rritjen e pagave, nesër bëhet publike

Gazeta Express - 07.11.2019

Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së Arsimit. Ministri Arbër Ademi shprehet optimist se deri nesër do të përafrohen ...

Arsimtarët në Maqedoni sot duhet të mësojnë sa do të jetë rritja e pagave

Telegrafi - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Sot vendimi për rritjen e rrogave në arsim në Maqedoninë e Veriut

Ina - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Sot pritet vendimi për pagat në arsim

Alsat - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Arsimtarët në Maqedoni sot duhet të mësojnë sa do të jetë rritja e pagave

Botasot - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Arsimtarët në Maqedoni sot duhet të mësojnë sa do të jetë rritja e pagave

Alb Portali - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Sot pritet vendimi për pagat në arsim

Tetova Sot - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Arsimtarët sot mësojnë për rritjen e re të pagave

Gazeta Express - 08.11.2019

Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës insiston të fillojë nga 1 ...

Arsimtarët sot duhet të mësojnë sa do të jetë rritja e pagave

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Të punësuarit në arsim sot, sipas paralajmërimeve, duhet të kuptojnë nëse do të fitojnë rritje të re të rrogave, për të cilën Sindikata e arsimit, shkencës dhe kulturës ...

Prej janarit pagat në arsim do të rriten për 10%

Tetova Sot - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020. Ministri i arsimit, Arbër Ademi tha se kjo është rritje historike, dhe ...

Arrihet marrëveshja me arsimtarët, nga janari do t’u rriten rrogat

Ina - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020. Ministri i arsimit, Arbër Ademi tha se kjo është rritje historike, dhe ...

Arrihet marrëveshja, prej janarit pagat në arsim do të rriten për 10%

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Arsimit dhe Sindikata për Arsim Shkencë dhe Kulturë (SASHK) kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10 përqind, duke filluar nga 1 janari i vitit ...

Ka marrëveshje, rrogat në arsim më të larta për 10 %

Flaka - 08.11.2019

Nga 1 janari i vitit 2020, punonjësit në arsim do të marrin paga me rritje prej 10 %. Kjo u vendos në raundin e fundit të takimeve mes përfaqësuesve të Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës për Arsim, ...

Arrihet marrëveshja me arsimtarët, nga janari do t?u rriten rrogat

Albeu.com - 08.11.2019

Ministria e Arsimit dhe SASHK-ut kanë arritur marrëveshje për rritje të pagave prej 10% duke filluar nga 1 janari i vitit 2020 "> 2020 . Ministri i arsimit , Arbër Ademi tha se kjo është rritje ...

Stoilkovski: Kemi pasur takim të dakorduar me SASHK-un, por e anuluan pas takimit me qeverinë

Botasot - 08.11.2019

Takimi që duhej të zhvillohej sot midis përfaqësuesve të SASHK-ut dhe kryetarit Jakim Nedellkov me përfaqësuesit e OBRM-PDUKM-së, e cila u konfirmua nga vetë kryetari i SASHK-ut, u anulua në mënyrë ...

Rrogat në arsim, më të larta për 10 për qind

Shqipmedia - 08.11.2019

Shkup – Nga 1 janari i vitit 2020, punonjësit në arsim do të marrin paga me rritje prej 10 %. Kjo u vendos në raundin e fundit të takimeve mes përfaqësuesve të Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës ...

Stoilkovski: Kemi pasur takim të dakorduar me SASHK-un, por e anuluan pas takimit me qeverinë

Flaka - 08.11.2019

Takimi që duhej të zhvillohej sot midis përfaqësuesve të SASHK-ut dhe kryetarit Jakim Nedellkov me përfaqësuesit e OBRM-PDUKM-së, e cila u konfirmua nga vetë kryetari i SASHK-ut, u anulua në mënyrë ...