TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Erdogan-Vuçiq: Takimet e nxënësve të këqinj

DW - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Turqia do të ndërtojë autostradën Beograd-Sarajevë

Gazeta Tema - 08.10.2019

Kryeqyteti i Serbisë do të jetë i lidhur me autostradë me atë të Bosnjes. Beogradi dhe Sarajeva, përveç pengesave politike, të lidhur me infrastrukturë kanë qenë pak edhe në kohën e Jugosllavisë.

Erdogan merr pjesë në përurimin e autostradës Beograd-Sarajevë

VOA - 08.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t'i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Erdogan në Serbi: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd, e rëndësishme për zhvillimin

BalkanWeb - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

FOTOT: Super-makina e Erdogan “habit” serbët

Gazeta Tema - 08.10.2019

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ndodhet për një vizitë dy ditore në Serbi. Përpos takimive të rëndësishme që ai po mban atje, vëmëndjen e sebëve e ka tërhequr dhe makina e tij super ...

Serbia e Turqia thellojnë bashkëpunimin, Erdogan mbështet çfarëdo marrëveshje midis Beogradit e Prishtinës

Koha.net - 08.10.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar homologun e tij turk, Reccep Tayyip Erdogan për deklaratat e tij, se do të mbështes çfarëdo marrëveshje që mund të arrijnë serbët dhe shqiptarë.

Erdogan merr limuzinën me vete në Beograd, makina habit mediat serbe

Java News - 08.10.2019

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ndodhet në një vizitë dy-ditore në Serbi. Erdogan është takuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Mirëpo, përpos kësaj ajo që ka tërhequr vëmendjen e serbëve ...

Për çfarë marrëveshje po flasin Erdogan e Vuçiq në Beograd?

Gazeta Express - 08.10.2019

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan ka mbërritur dje në Beograd për një vizitë dy-ditore. Ai përveç takimeve me autoritetet serbe do të marrë pjesë edhe në ceremoninë e nisjes së punimeve në ...

Erdogan flet për Kosovën midis Serbisë, ja çka thotë ai

Zeri - 07.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë çfarëdo që është e mundur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Erdogan pritet me nderime në Serbi, pas premtimeve për miliarda euro

Gazeta Tema - 07.10.2019

President turk, Recep Taip Erdogan, është mysafir i rëndësishëm dhe i respektueshëm në Serbi. Pritjen ia bërë në këtë nivel homologu, Aleksandër Vuçiç.

Turqia hap konsullatë të përgjithshme në Novi Pazar

Respublica - 08.10.2019

Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan ka njoftuar dje gjatë një konference për shtyp me homologun serb, Aleksandër Vuçiç se në Novi Pazar është rënë dakord të hapet një konsullatë e përgjithshme ...

Erdogan: Turqia do të hapë konsullatën e saj të përgjithshme në Novi Pazar

Tetova Sot - 07.10.2019

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, ka njoftuar se Turqia do të hapë një konsullatë të përgjithshme në Novi Pazar të Serbisë, raporton Anadolu. Në konferencën e përbashkët për media me ...

Erdogan: Turqia, e gatshme për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Tetova Sot - 07.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë ç` është e mundur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Kreu i shtetit turk mbërriti në Beograd për një vizitë ...

Erdogan: Marrëveshja Kosovë-Serbi thelbësore për stabilitet e paqe

Flaka - 07.10.2019

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë ç` është e mundur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Kreu i shtetit turk mbërriti në Beograd për një vizitë ...

Erdogan: Turqia, e gatshme për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Portalb - 07.10.2019

Kreu i shtetit turk mbërriti në Beograd për një vizitë zyrtare, ku u prit me nderime ushtarake, ndërsa në krah i qëndronte homologu serbe, Aleksandar Vucic, transmeton Top Channel .

Ballkan/Erdogan pritet me nderime në Serbi, pas premtimeve për miliarda euro

Java News - 07.10.2019

President turk, Recep Taip Erdogan, është mysafir i rëndësishëm dhe i respektueshëm në Serbi. Pritjen ia bërë në këtë nivel homologu, Aleksandër Vuçiç.

Erdogan: Gjithçka për një marrëveshje Kosovë-Serbi

Gazeta Express - 08.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë ç`është e mundur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Kreu i shtetit turk mbërriti në Beograd për një vizitë ...

Për çfarë marrëveshje po flasin Erdogan e Vuçiq në Beograd?

Botasot - 08.10.2019

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan ka mbërritur dje në Beograd për një vizitë dy-ditore. Ai përveç takimeve me autoritetet serbe do të marrë pjesë edhe në ceremoninë e nisjes së punimeve në ...

Erdogan – Vuçiq për çfarë marrëveshje po flasin në Beograd?

Ina - 08.10.2019

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan ka mbërritur dje në Beograd për një vizitë dy-ditore. Ai përveç takimeve me autoritetet serbe do të marrë pjesë edhe në ceremoninë e nisjes së punimeve në ...

Erdogan: Autostrada Sarajevë-Beograd, e rëndësishme për zhvillimet midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës

Telegrafi - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se autostrada Sarajevë-Beograd do të ketë ndikim në zhvillime “shumë të rëndësishme” midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, raporton Anadolu ...

Erdogan: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd

Gazeta Express - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

Erdogan: Turqia do ndihmojë në ndërtimin e autostradës Sarajevë-Beograd

Tetova Sot - 08.10.2019

“Unë besoj se (autostrada) do të kontribuojë në përmirësime dhe zhvillime shumë të rëndësishme midis Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës”, tha Erdoğan pas samitit trilateral Turqi-Bosnjë e ...

Erdogan dëshmon sërish që është mik i mirë i Vuçiqit

Gazeta Express - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Turqia premton autostradën Beograd-Sarajevë

Java News - 08.10.2019

Kryeqyteti i Serbisë do të jetë i lidhur me autostradë me atë të Bosnjes. Beogradi dhe Sarajeva, përveç pengesave politike, të lidhur me infrastrukturë kanë qenë pak edhe në kohën e Jugosllavisë.

Përurohet autostrada Beograd-Sarajevë, merr pjesë edhe Erdogan

Tetova Sot - 08.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Përurohet autostrada Beograd – Sarajevë, merr pjesë edhe Erdogan

Lajmi.net - 09.10.2019

Erdogan zhvilloi një takim të përbashkët të martën në Beograd me tre anëtarët e presidencës shumetnike të Bosnjës dhe Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç.

Erdogan dëshmon sërish që është mik i mirë i Vuçiqit

Botasot - 09.10.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Erdogan-Vuçiç: Takimet e nxënësve të këqinj

Top Channel - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Erdogan dhe Vuçiç inaugurojnë autostradën Beograd-Sarajevë

Medial - 09.10.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend.

Çfarë fshihet pas interesimit turk në rritje për Serbinë?

Gazeta Tema - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Investimet turke rriten ndjeshëm në Serbi, por çfarë fshihet pas tyre?

Java News - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Çka fshihet pas lidhjes së ngushtë Erdogan- Vuçiq

Gazeta Express - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Çka fshihet pas lidhjes së ngushtë Erdogan- Vuçiq

Botasot - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Shifrat pas lidhjes së ngushtë Erdogan-Vuçiç

Medial - 09.10.2019

Lexime: 7 Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Erdogan-Vuçiq: Takimet e nxënësve të këqinj

Portalb - 09.10.2019

Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe aktivitetet e shtuara ekonomike mes Turqisë dhe Serbisë, dëshmojnë se raportet mes këtyre dy vendeve janë shumë të mira.

Erdogan-Vuçiq: Takimet e nxënësve të këqij

Koha.net - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Erdogan-Vuçiq: Takimet e nxënësve të këqinj

Tetova Sot - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...

Erdogan-Vuçiq, takimet e nxënësve të këqij

Alsat - 09.10.2019

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat e shumta në nivelin më të lartë dhe ...