TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Messi flet për çështjen “Neymar”: E doja rikthimin e tij, s’e di nëse klubi ka bërë të pamundurën!

SuperSport - 12.09.2019

Ylli i Barcelonës Lionel Messi nuk fshihet dhe tregon të vërtetën rreth transferimit të Neymar te Barcelona në merkaton e kësaj vere që nuk u realizua dot me sukses.

Messi: Barcelona është shtëpia ime, dua të fitoj këtu

Telegrafi - 12.09.2019

Lionel Messi ka mohuar zërat për një largim të tij të mundshëm nga Barcelona. Gjatë javëve të fundit është përfolur shumë për një kluazolë e cila ia mundëson yllit argjentinas të largohet në fund të ...

Messi: S’jam në bisedime për kontratë por dua të qëndrojë në Barcelonë, është shtëpia ime

Gazeta Express - 12.09.2019

Lionel Messi e ka hedhur poshtë çdo dyshim mund të largohet nga klubi katalonas përmes klauzolës së largimit që ekziston në kontratën e tij me Barcelonën, duke theksuar se dëshiron të qëndrojë në ...

Messi për CR: S’jemi miq! Neymar? S’jam mërzitur që s’erdhi te Barça

Mapo - 12.09.2019

Në një intervistë për të përditshmen “Sport”, Leo Messi foli për të ardhmen e tij te klubi katalanas, duke thënë se aty ndihet mirë dhe se nuk ka ndërmend të largohet.

Messi: Me Ronaldon nuk jemi miq, por do e pranoja ftesën për darkë

InfoSport - 12.09.2019

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, pranon se nuk është mik i ngushtë i Kristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte një ftesë për darkë nga ana e portugezit.

Ronaldo e ftoi në darkë, kështu përgjigjet Messi

Lajmi.net - 12.09.2019

Lionel Messi ka thënë se nuk ka asnjë problem të takohet dhe të kalojë një darkë me rivalin e madh, Cristiano Ronaldo. Ylli i Juventusit e kishte ftuar Messin në darkë gjatë ceremonisë “The Best” nga ...

Messi tremb Barcelonën: S'bënë gjithçka për Neymar, do e pranoja një darkë me CR7

Albeu.com - 12.09.2019

Lionel Messi ka dhënjë një intervistë për gazetën spanjolle "SPORT", ku diskutoi për çështjet me të nxehta. Argjentinasi këtë sezon po vuan një dëmtim dhe ende nuk ka debutuar në La Liga, gjithashtu ...

Drejtori i Barcelonës: Do të bëjmë gjithçka për ta kthyer Neymarin

Gazeta Express - 12.09.2019

Drejtori i Barcelonës, Javier Bordas, ka thënë se kampioni i La Ligës do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta kthyer Neymarin në Camp Nou. Ylli brazilian e kërkoi largimin nga Paris ...

Messi tregon nëse do ta pranonte ftesën e Ronaldos për një darkë së bashku

Gazeta Express - 12.09.2019

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se nuk është shok i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte ftesën e sulmuesit të Juventusit për të darkuar së bashku.

Messi thyen heshtjen: Ronaldon nuk e kam mik, por do të pranoja ftesën për të darkuar me të

Telegrafi - 12.09.2019

Lionel Messi ka folur së fundmi për raportet e tij me rivalin më të madh në futboll, Cristiano Ronaldon. Messi dhe Ronaldo kanë qenë lojtarin që kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se dhjetë ...

Messi flet për të ardhmen, mungesën e transferimit të Neymar dhe ftesën e Ronaldos

BalkanWeb - 12.09.2019

Leo Messi flet si një futbollist normal dhe pse është i vetëdijshëm se nuk është një i tillë, aq më tepër tek Barcelona. U fol shumë për të ardhmen e tij por vetë “pleshti” në një intervistë për të ...

Vjen përgjigja e Mesit për ofertën e Ronaldos

Alsat - 12.09.2019

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, pranon se nuk është mik i ngushtë i Cristiano Ronaldos, por thotë se me kënaqësi do ta pranonte një ftesë për darkë nga sulmuesi i Juventusit.

Lionel Messi frikëson Barcelonën: Dua projekt serioz dhe fitues të qendroj, s’bënë gjithçka për Neymar

Gazeta Tema - 12.09.2019

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dha një intervistë për SPORT ku preku çështje mjaft delikate. Ai ende nuk ka debutuar në sezonin e ri për shkak të problemeve që ka dhe duket se do të humbasë dhe ...

Drejtori i Barcelonës e jep lajmin e madh për Neymarin

Lajmi.net - 12.09.2019

Drejtori i Barcelonës, Javier Bordas ka thënë se skuadra kampione e La Ligës do të bëjë gjithçka në fuqinë e saj për transferimin e Neymarit në Camp Nou.

Messi: Nuk kërkova nënshkrimin e Neymarit, nuk e di nëse Barcelona bëri gjithçka për rikthimin e tij

Telegrafi - 12.09.2019

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi mendon se klubi mund të kishte bërë pak më shumë për të rikthyer Neymarin në Camp Nou, por sipas tij mund të luftojnë për të gjithë titujt edhe pa brazilianin.

Messi thyen heshtjen, tregon nëse do të largohet nga Barcelona

Lajmi.net - 12.09.2019

Lionel Messi ka reaguar pas spekulimeve në lidhje me largimin e mundshëm nga Barcelona. Kapiteni i skuadrës katalane ka mohuar raportimet e fundit se mund të largohet nga Camp Nou në verën e vitit ...

Messi: Nuk keni bërë mjaftueshëm për ta rikthyer Neymar

Top Channel - 12.09.2019

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi nuk beson që klubi ka bërë gjithçka për të rikthyer Neymar. Gjatë gjithë verës ylli i PSG-së, ka kërkuar të rikthehet, mirëpo gjiganti francez ka kërkuar 300 ...

Messi: S’e di nëse Barcelona bëri gjithçka për ta kthyer Neymarin

Gazeta Express - 12.09.2019

Lionel Messi këmbëngul se nuk është i zhgënjyer me Barcelonën që dështoi ta kthejë Neymarin në klub gjatë afatit kalimtar veror, derisa e pranon se nuk është i sigurt nëse drejtuesit e klubit ...

Messi: Nuk keni bërë mjaftueshëm për ta rikthyer Neymar

Botasot - 12.09.2019

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi nuk beson që klubi ka bërë gjithçka për të rikthyer Neymar. Gjatë gjithë verës ylli i PSG-së, ka kërkuar të rikthehet, mirëpo gjiganti francez ka kërkuar 300 ...

Telenovela Neymar, ky është vendimi i fundit i PSG

Albeu.com - 11.09.2019

Neymar qëndroi tek Parisi pavarësisht se dëshira për tu larguar ishte e madhe. Por sipas asaj që raporton e përditshmja italiane "TuttoSport" drejtori sportiv i PSG, Leonardo ka vendosur që ta ...

PSG merr vendim për Neymar

Lajmi.net - 11.09.2019

Raportohet se drejtori i PSG, Leonardo do të përpiqet të shesë brazilianin në afatin kalimtar dimror. Sipas Tuttosport, Leonardo po planifikon të hedh në dritaren e transferimin anësorin brazilian që ...

Babai i Neymarit: Me Barcelonën ende nuk është mbyllur

SuperSport - 11.09.2019

Babait të Neymarit ende nuk i ka dalë inati për mostransferimin e sulmuesit brazilian te Barcelona gjatë merkatos së verës. Sapo i jepet rasti të flasë për mediet ai këmbëngul se bisedimet mes PSG ...

Telenovela ‘Neymar’/ Nis ‘sezoni i 3’ për kalimin te Barça

Top Channel - 11.09.2019

Neymar Senior ende nuk po arrin te kapërdijë dështimin e bisedimeve mes Barcelonës dhe Paris Saint Germainit për transferimin e djalit të tij Neymar Jr, gjatë kësaj vere.

Shtyhet data e kthimit të Messit nga lëndimi

Tetova Sot - 11.09.2019

Goal raporton se është pothuajse e sigurt se Lionel Messi do të mungojë në takimin e së shtunës në La Liga, mes Barcelonës dhe Valencias, pasi që ai është duke e vazhduar rikuperimin e tij nga ...

Zëvendëspresidenti i Barcelonës: Messi mund të largohet kurdo që ta shohë të përshtatshme

Tetova Sot - 11.09.2019

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner, e diskutoi lajmin e zbuluar së fundi se Lionel Messi e ka një klauzolë në kontratën e tij që e lejon atë të largohet nga klubi katalonas falas, në ...

Messi në dilemë për ndeshjen ndaj Dortmundit pasi i rikthehet lëndimi

Telegrafi - 11.09.2019

Lionel Messi është në dilemë për përballjen e së shtunës ndaj Valencias, derisa po vazhdon të rikuperohet nga lëndimi. Sulmuesi argjentinas ende nuk e ka bërë asnjë paraqitje te Barcelona në këtë ...

Zëvendëspresidenti i Barcelonës: Messi mund të largohet kurdo që ta shohë të përshtatshme

Gazeta Express - 11.09.2019

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner, e diskutoi lajmin e zbuluar së fundi se Lionel Messi e ka një klauzolë në kontratën e tij që e lejon atë të largohet nga klubi katalonas falas, në ...

Mungon edhe ndaj Valencias, Messi “frikëson” Barcelonën

SuperSport - 11.09.2019

Do të na duhet të presim edhe disa ditë për të parë përsëri Leo Messin në një fushë. “Ylli” argjentinas nuk do të mund të riaftësohet në kohë për të luajtur të shtunën kundër Valencias në “Camp Nou”, ...

Shtyhet data e kthimit të Messit nga lëndimi

Gazeta Express - 11.09.2019

Goal raporton se është pothuajse e sigurt se Lionel Messi do të mungojë në takimin e së shtunës në La Liga, mes Barcelonës dhe Valencias, pasi që ai është duke e vazhduar rikuperimin e tij nga ...

Baba i Neymar: Jam i lumtur që Barcelona u mundua ta rikthejë Neymar

Botasot - 11.09.2019

Baba i yllit të PSG-së, Neymar e ka pranuar që ka qenë i lumtur kur lojtarët e Barcelonës, kërkuan rikthimin e Neymar. Braziliani ka biseduar për këto lidhje me liderët e Barcelonës në dhomën e ...

Lajm i keq për Barcelonën, çfarë ka Messi?

Botasot - 11.09.2019

Vazhdojnë lajmet e këqija për Barcelonën dhe Lionel Messin. Lionel Messi e ka shumë të komplikuar rikthimin për ndeshjen ndaj Valencias të shtunën. Argjentinasi pritet të humb edhe ballafaqimin e ...

Lajm i keq për Barcelonën, çfarë ka Messi?

Lajmi.net - 11.09.2019

Lionel Messi e ka shumë të komplikuar rikthimin për ndeshjen ndaj Valencias të shtunën. Argjentinasi pritet të humb edhe ballafaqimin e ardhshëm në La Ligë.

Babai i Neymar: Jam i lumtur që Barcelona u mundua ta rikthejë Neymar

Alsat - 11.09.2019

Babai i yllit të PSG-së, Neymar e ka pranuar që ka qenë i lumtur kur lojtarët e Barcelonës, kërkuan rikthimin e Neymar. Braziliani ka biseduar për këto lidhje me liderët e Barcelonës në dhomën e ...

Babai i Neymarit: S’kanë mbaruar negociatat mes Barcelonës dhe PSG-së

Gazeta Express - 11.09.2019

Paris Saint-Germaini dhe Barcelona kanë ende mundësi të arrijnë marrëveshje për transferimin e Neymarit pasi që negociatat nuk kanë marrë fund, sipas agjentit dhe babait të futbollistit.

Rangimi i Messit, Ronaldos dhe Neymarit në FIFA ndër vite

Gazeta Express - 10.09.2019

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre futbollistët më të mirë në FIFA 20 – ama ata nuk kanë qenë gjithmonë të ranguar shumë lart. Kjo treshe e ka nisur nga zeroja por kanë përparuar ...

Rangimi i Messit, Ronaldos dhe Neymarit në FIFA ndër vite

Tetova Sot - 10.09.2019

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre futbollistët më të mirë në FIFA 20 – ama ata nuk kanë qenë gjithmonë të ranguar shumë lart. Kjo treshe e ka nisur nga zeroja por kanë përparuar ...

Babai i Neymarit: S’kanë mbaruar negociatat mes Barcelonës dhe PSG-së

Zhurnal - 11.09.2019

Paris Saint-Germaini dhe Barcelona kanë ende mundësi të arrijnë marrëveshje për transferimin e Neymarit pasi që negociatat nuk kanë marrë fund, sipas agjentit dhe babait të futbollistit.