TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Qese me ndihma në Ministrinë Brendshme”, juristja e Aleancës për Teatrin që denoncoi: Si tentoi të më merrte me forcë ...

BalkanWeb - 02.12.2019

Pas denoncimit se qese me ndihma për të prekurit nga tërmeti po shkarkoheshin në Ministrinë e Brendshme, policia ka tentuar të shoqërojë në Komisariat juristen dhe aktivisten e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, znj. Adriana Kalaja.

Deklarata/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sqaron incidentin me ndihmat në Ministrinë e Brendshme dhe rrëmbimin me ...

Syri.net - 02.12.2019

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e sotme ku aktivisja Adriana Kalaja, u tentua të rrëmbehej me forcë nga individë civilë të paraqitur si Policia e Shtetit. ‘DEKLARATË PËR MEDIA Sot në datë 2 dhjetor, rreth orës 11 të ...

VIDEO/ Adriana Kalaja: Jam e frikësuar, Lleshaj të merret me hajdutët e ndihmave, jo me denoncuesit

ABC News - 02.12.2019

Aktivistja Adriana Kalaja ka dhënë një prononcim, pasi i shpëtoi arrestimit policor në pedonale, pranë Teatrit Kombëtar. Ajo vetë ka rrëfyer se gjithçka ka ndodhur pasi denoncoi në facebook, pakot me ndihma që zbarkonin në Ministrinë e Brendshme.

Tentuan ta rrëmbenin me forcë, aktivistja: Lleshaj para se të merret me denoncuesin, të merret me grabitësit

Syri.net - 02.12.2019

Aktivistja në Mbrojtje të Teatrit Adriana Kalaja ka folur për ngjarjen e mbrëmjes ku njerëz pa uniformë policie të shoqëruar edhe nga policë kanë tentuar ta shoqërojnë në komisariat pa një urdhër zyrtar për të vetmen arsye sepse denoncoi nëpërmjet ...

VIDEO/ Filmoi ndihmat në Ministrinë e Brendshme, policia tenton të arrestojë Adriana Kalanë

ABC News - 02.12.2019

Policia ka tentuar sonte të arrestojë aktivisten Adriana Kalaja e cila mëngjesin e sotëm filmoi momentin kur makinat me ndihma po zbarkonin tek Ministria e Brendshme. E gjithë skena është filmuar nga aktivistë të tjerë të Aleancës për Teatrin.

Policët tentojnë t'i arrestojnë, zbythen nga aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Syri.net - 02.12.2019

Pas kallëzimit penal që SHÇBA bëri ndaj dy aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, policia tentoi para pak minutash arrestimin e tyre. Burime nga AMT, thanë për Syri.net se, policia ndaloi fillimisht Adriana Kalanë, një prej aktivisteve më ...

Denoncimi: Qeset me ndihma për të prekurit e tërmetit shkarkohen në Ministrinë e Brendshme. Reagon SHÇBA: Si qëndron e ...

BalkanWeb - 02.12.2019

Qese me ndihma nga për personat e prekur nga tërmeti, janë parë mëngjesin e sotëm të shkarkohen në derë të Ministrisë së Brendshme. Video është publikuar në rrjetet socialie nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku shihen qese me ndihma, kryesisht ...

“Qeset me ndihma në MB”/ Lleshaj sulmon Aleancën për Teatrin

Mapo - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është kundërvënë Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, pasi deklaroi se ndihmat për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, po përfundojnë në ministri. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Lleshaj i ...

Ndihmat për tërmetin tek Ministria e Brendshme/ Lleshaj lëshon gojën: Pisa pa nder, mashtrues ordinerë

JOQ Albania - 02.12.2019

Disa pamje të regjistruara paraditen e sotme në ambientet e jashtme të Ministrisë së Brendshme në Tiranë, ku qese me ndihma për personat e prekur nga tërmeti, futeshin brenda në ministri, u shpërndanë me shpejtësi në rrjetet sociale, por jo vetëm.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Qeset me ndihma përfundojnë në Ministrinë e Brendshme

Mapo - 02.12.2019

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka denoncuar një rast të mundshëm të abuzimit me ndihmat që janë mbledhur për të prekurit nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Krahas videos së publikuar në faqen zyrtare në “Facebook”, ku duket në oborrin e ...

Reagon Sandër Lleshaj: Pisa pa nder, edhe korbat kemi mangut….!

Gazeta Tema - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj reaguoi në lidhje me lajmet e publikuara në disa media, sipas të cilave ndihmat po magazinohen te ministria e Brendshme, larg zonave të prekura nga tërmeti ku paraqitet dhe nevoja për to.

VIDEO/ Denoncimi, Aleanca për Teatrin: Ndihmat për të dëmtuarit e termetit shkojnë në MB

Syri.net - 02.12.2019

Alenaca për mbrojtjen e Teatrit ka denoncuar një rast sipas tyre të mundshëm të abuzimit me ndihmat që janë mbledhur për të dëmtuarit nga termeti. Një makinë është filmuar nga aktivistët e lëvizjes në oborrin e këtij institucioni duke shkarkuar ...

Pamjet/ Ndihmat për të dëmtuarit e tërmetit shkarkohen në Ministrinë e Brendshme

JOQ Albania - 02.12.2019

Njëngjarje e shëmtuar është regjistruar paraditen e sotme në ambientet e jashtme të Ministrisë së Brendshme në Tiranë, ku qese me ndihma për personat e prekur nga tërmeti, janë futur brenda në ministri.

Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2019

Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit , qese me ndihma nga organizata bamirëse, janë futur në ambientet e Ministrisë së Brendshme .

Denoncimi, ndihmat për të prekurit nga tërmeti shkojnë tek Ministria e Brendshme, punonjësi: Na duhen si prova ...

Gazeta Express - 02.12.2019

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar sot disa video, duke pretenduar se ushqimet që janë të destinuara për ndihma për të prekurit nga tërmeti shkojnë tek zyrat e Ministrisë së Brendshme.

Qeset me ndihmat e tërmetit, qeveria: Janë provat me të cilat u arrestuan 2 policët

Gazeta Express - 02.12.2019

Pas publikimit të videove ku disa qese me ndihma për të prekurit nga tërmeti futeshin brenda ambienteve të ministrisë së Brendshme, reagon edhe Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

Videoja që denoncon se ndihmat për të prekurit e tërmetit shkarkohen në Ministrinë e Brendshme, reagon menjëherë SHÇBA ...

SOT - 02.12.2019

Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet një makinë që shkarkon qese me ndihma në Ministrinë e Brendshme. Pikërisht për këtë video ka reaguar menjëherë SHÇBA, e cila sqaron se pakot me ndihmat e “Fundjavës Ndryshe” janë ato të cilat u ...

‘Ndihmat në Ministrinë e Brendshme’, shpërthen Lleshaj: Mashtrim i ulët nga disa pisa pa nder dhe dinjitet. Tani keni ...

BalkanWeb - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me videon e shpërndarë në rrjetet sociale, ku nga një makinë private pretendohej se po shkarkoheshin ndihmat për të prekurit nga tërmeti.

“Qumësht, makarona, fasule, salçiçe”, SHÇBA zbulon shkresat për policët që vodhën ndihmat e familjeve të prekura nga ...

Gazeta Tema - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka zbardhur për mediat rastin e efektivëve të policiët të cilët u filmuan teksa vodhën 18 pako të ndihmave, të destinuara për familjet e prekura nga tërmeti.

“Ndihmat shkarkohen në Ministrinë e Brendshme”/ Reagon SHÇBA: Si qëndron e vërteta

Mapo - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka reaguar pas denoncimit të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, se po shkarkohen në Ministri të Brendshme ndihmat e të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Akuza për vjedhjen e ndihmave, reagon ministri Lleshaj: Edhe korbat kemi mangut

Java News - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj përmes një postimi në “Facebook” ka reaguar për një video që u përhap në media, ku thuhej se punonjësit e policisë po vidhnin disa pako me ndihma. Por Lleshaj sqaron se janë materiale provë që i janë kapur ...

“Makarona, oriz, vaj”, sqaron SHÇBA: Ndihmat që vodhën policët

ABC News - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka zbardhur rastin e efektivëve të policiët të cilët u filmuan teksa vodhën 18 pako të ndihmave, për familjet e prekura nga tërmeti. SHÇBA sqaron se janë arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 1 ...

‘Ndihmat ne Ministrine e Brendshme’, shperthen Lleshaj: Mashtrim i ulet

LajmiFundit - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me videon e shpërndarë në rrjetet sociale, ku nga një makinë private pretendohej se po shkarkoheshin ndihmat për të prekurit nga tërmeti.

Denoncimi/ SHÇBA: Pakot me ndihma janë prova materiale dhe janë magazinuar

Medial - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka reaguar në lidhje me pamjet filmike të publikuara në disa media sociale ku punonjësit e SHÇBA shkarkojnë disa pako me ndihma. Në një postim në Facebook, SHÇBA shprehet se pakot me ndihma janë prova ...

‘Ndihmat në Ministrinë e Brendshme’, shpërthen Lleshaj dhe lëshon ultimatum: O të mjerë! Disa pisa pa nder dhe dinjitet ...

SOT - 02.12.2019

Pas publikimit të një video ku shikohet që nga një makinë private pretendohej se po shkarkoheshin ndihma ekonomike për të prekurit nha tërmeti. Vjen reagimi i menjëhershëm në rrjetin social Facebook nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Ndihmat në Ministrinë e Brendshme/ Lleshaj: Edhe korbat kemi mangut, janë prova materiale

Medial - 02.12.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin se punonjës të SHÇBA kanë marrë ndihma. Në një postim në Facebook, ministri thekson se ato janë prova materiale të sekuestruara nga opoercioni I pak ditëve më parë dhe se po shkojnë ...

Lleshaj njësoj si Rama, i "sulet" mediave pas videos në Ministrinë e Brendshme

Albeu.com - 02.12.2019

Pas videos që qarkulloi në rrjete sociale ku nga një makinë private po shkarkoheshin ndihmat për të prekurit nga tërmeti për te Ministria e Brendshme, ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj .

“Makarona, oriz, vaj”, ndihmat që vodhën policët

Lajmi.net - 02.12.2019

SHÇBA sqaron se janë arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 1 punonjës i Shërbimit Zjarrfikës. Për këtë ngjarje u procedurën penalisht po ashtu dhe 2 shtetas për veprat penale të “Mashtrimit” dhe “shpërdorimit të detyrës”.

Ndihmat në Ministrinë e Brendshme/ Lleshaj: Edhe korbat kemi mangut, janë prova materiale

Zhurnal - 02.12.2019

Tiranë, 2 dhjetor – Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me lajmin se punonjës të SHÇBA kanë marrë ndihma. Në një postim në Facebook, ministri thekson se ato janë prova materiale të sekuestruara nga opoercioni I pak ditëve më ...

Qytetarët dhe mediet të denoncojnë çdo rast abuzimi me ndihmat për të prekurit nga tërmeti

Medial - 02.12.2019

TIRANË, 2 dhjetor/MEDIAL/- Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (ShÇBA) fton qytetarët dhe mediet të denoncojnë çdo rast abuzimi të punonjësve të tij me ndihmat për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Qumësht, makarona, fasule, salçiçe”, SHÇBA zbulon shkresat për policët që vodhën ndihmat pas tërmetit

Java News - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka zbardhur për mediat rastin e efektivëve të policiët të cilët u filmuan teksa vodhën 18 pako të ndihmave, të destinuara për familjet e prekura nga tërmeti.

Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Albeu.com - 02.12.2019

Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim vetes të arrestojë e procedojë penalisht shtetasit që publikojnë në media online fakte mbi vjedhjen e ndihmave.

"Ngjallën panik", SHÇBA kallëzon penalisht 2 përfaqësues të Aleancës për Teatrin

SOT - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka kallëzuar penalisht 2 përfaqësuesit e “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, pasi dyshohet se kanë përhapur informacione të rreme që ngjallin panik.

SHÇBA kallezon penalisht 2 anetaret e Aleacnces per Teatrin, ne akuzen e vjedhjes se ndihmave

LajmiFundit - 02.12.2019

TIRANË- Pas akuzave se po vjedhin ndihmat që duhet të shkojnë për banorët e prekur nga tërmeti, Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesa (SHÇBA) ka kallëzuar penalisht dy përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

U akuzuan se po vidhnin ndihmat për tërmetin, SHÇBA kallëzon 2 përfaqësues të Aleancës për Teatrin

Gazeta Express - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka kallëzuar penalisht dy prej përfaqësuesve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, të cilët kanë postuar këtë të hënë pamje video në afërsi të Ministrisë së Brendshme, ku nga një makinë e policisë dilnin ...

U akuzuan se po vidhnin ndihmat për tërmetin, SHÇBA kallëzon 2 përfaqësues të Aleancës për Teatrin

Tetova Sot - 02.12.2019

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka kallëzuar penalisht dy prej përfaqësuesve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, të cilët kanë postuar këtë të hënë pamje video në afërsi të Ministrisë së Brendshme, ku nga një makinë e policisë dilnin ...

Adriana Kalaja: Jam e frikësuar, ministri të merret me hajdutët e ndihmave, jo me denoncuesit

Lajmi.net - 02.12.2019

Ajo vetë ka rrëfyer se gjithçka ka ndodhur pasi denoncoi në facebook, pakot me ndihma që zbarkonin në Ministrinë e Brendshme. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku bën pjesë edhe Kalaja ka publikuar deklaratën e saj.