TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Lagja e Trimave” në Apel, të dënuarit kërkojnë hetim ndërkombëtar

Flaka - 16.05.2019

Me një minutë heshtje nga të akuzuarit në “Grupin e Kumanovës”, në një atmosferë të tensionuar, nisi seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e të dënuarve në rastin “Lagja ...

Tensione në Apelin e Shkupit për ngjarjet në Kumanovë

ABC News - 16.05.2019

Seanca gjyqësore në Apelin e Shkupit lidhur me dosjen “Kumanova”, ka nisur me tensione. Të dënuarit kanë kërkuar hetim ndërkombëtar dhe rrëzimin e dënimeve të dhëna nga Gjykata e Shkallës së parë.

Raufi për “Lagjen e Trimave”: Grupi i Kumanovës nuk është terrorist

Portalb - 16.05.2019

Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe ...

Tensione në seancën për “Lagjen e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar

Alsat - 16.05.2019

Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues.

Raufi: Ja cili ishte misioni i Grupit të Kumanovës

Ina - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi, mbrojtës i disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, shprehet i dëshpëruar nga vendimi i prokurorisë që të mos e ndryshojë aktakuzën lidhur me ngjarjet në Lagjen e Trimave ...

Të dënuarit e “Lagjes së Trimave” i shanë gjykatësit: Për ne gjykata nuk ekziston, kjo është Shqipëri

Portalb - 16.05.2019

Atmosferë e tensionuar sot ka qenë në seancën e Gjykatës së Apelit në Shkup për rastin “Lagjja e Trimave”. Në fillim të seancës, të dënuarit kanë kërkuar hetim ndërkombëtar dhe treguan se kjo është ...

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terrorist, ata kanë mbrojtur civilët (video)

Alsat - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi në një deklaratë ëpr media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën ...

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri (Foto/Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Grupi i Kumanovës: Lagjen e Trimave e orkestruan Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski me partiakët e tyre

Gazeta Express - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin.

Grupi i Kumanovës me këkresa para Gjykatës së Apelit

Ina - 16.05.2019

Grupi i Kumanovës kërkon hetim ndërkombëtar për rastin e tyre. Ata gjithashtu me një deklaratë të përbashkët, kërkojnë nga kryeministri Zoran Zaev të publikoj gjithçka që posedon lidhur me rastin e ...

“Lagja e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar

Medial - 16.05.2019

Seanca publike ka filluar me tensione pasi një pjesë e të akuzuarve kanë kërkuar të braktisin seancën, pasi siç kanë thënë në gjuhën shqipe “nuk e njohin këtë gjyq dhe se kërkojnë hetim ...

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Alsat - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Grupi i Kumanovës i drejtohet Gjykatëses maqedonase: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju keni ardh “izbeglica” këtu

Ina - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave.

Grupi i Kumanovës kërkon hetim ndërkombëtar

Alsat - 16.05.2019

Me kërkesën për hetim ndërkombëtar dhe me atmosferë të tensionuar të akuzuarit për rastin Lagja e Trimave lëshuan seancën gjyqësore. Kërkesat e tyre i lexuan para trupit gjykues ndërsa i akuzuari ...

Foto eksklusive nga Gjykata e Apelit ku po mbahet seanca për “Grupin e Kumanovës”

Antpress - 16.05.2019

Gazeta Lajm sjell disa foto eksklusive nga seanca e Gjykatës së Apelit për rastin Lagjja e Trimave. Fotografi ynë ka shkrepur disa foto në momentin që pjestarët e “Grupit të Kumanovës” kanë kërkuar ...

Gjykata e Apelit do t’i shqyrtojë ankesat e ty gjykuarve për “Lagjen e trimave”

Portalb - 16.05.2019

Në Gjykatën e Apelit në Shkup sot dhe nesër duhet të shqyrtohen ankesat e 33 personave të gjykuar për këmbim zjarrin e përgjakshëm në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë në maj të vitit 2015, në të cilin ...

Grupi i Kumanovës me kërkesë të përbashkët në Gjykatën e Apelit

Antpress - 16.05.2019

Në Deklaratën e përbashkët të Grupit të Kumanovës thuhet se arsye përse ata kanë ardhur në Maqedoni është montimi i shumë rasteve ndaj shqiptarëve që janë bërë në mënyrë kronologjike pas l*uftës.

Gjykata e Apelit sot shqyrton ankesat e të dënuarve për “Lagjen e Trimave”

Telegrafi - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot dhe nesër duhet të shqyrtohen ankesat e 33 të dënuarve për ngjarjet në “Lagjen e Trimave” në maj të vitit 2015 në Kumanovë, në të cilat jetën e humbën 8 pjesëtarë të ...

Gjykata e Apelit do të vendos për Grupin e Kumanovës

Ina - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot dhe nesër pritet të vendos lidhur me ankesat e 33 të dënuarëve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Organizatorët: Të protestojmë deri në lirim e të gjithë grupit Kumanova

Medial - 15.05.2019

Organizatoret e Shoqatës Çamëria do të organizojnë një protestë nesër në sheshi ”Skënderbeu”, në Prishtinë, kjo protestë ka për qëllim të protestoj deri në lirimin grupit Kumanova që janë të dënuar ...

Avokati i të dënuarve për “Lagjen e Trimave”: Grupi i Kumanovës nuk është terrorist

Gazeta Express - 16.05.2019

Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe ...

Tensione në seancën për Grupin e Kumanovës, ata dalin me dy kërkesa

Albeu.com - 16.05.2019

Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues.

Të dënuarit e “Lagjes së Trimave” i shanë gjykatësit: Për ne gjykata nuk ekziston, kjo është Shqipëri

Antpress - 16.05.2019

Atmosferë e tensionuar sot ka qenë në seancën e Gjykatës së Apelit në Shkup për rastin “Lagjja e Trimave”. Në fillim të seancës, të dënuarit kanë kërkuar hetim ndërkombëtar dhe treguan se kjo është ...

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terr*orist, ata kanë mbrojtur civilët (video)

Antpress - 16.05.2019

vokati Naser Raufi në një deklaratë për media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë ter*roristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën ...

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Botasot - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Ja kush janë orkestruesit e “Kumanovës”, sipas të dënuarve

Ina - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin, raporton TV SHENJA.

“Lagja e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar

Tetova Sot - 16.05.2019

Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën.

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Tetova Sot - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Grupi i Kumanovës: Këtu është Shqipëri

Gazeta Express - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave.

Grupi i Kumanovës kërkon hetim ndërkombëtar (Dokument)

Tetova Sot - 16.05.2019

Me kërkesën për hetim ndërkombëtar dhe me atmosferë të tensionuar të akuzuarit për rastin Lagja e Trimave lëshuan seancën gjyqësore. Kërkesat e tyre i lexuan para trupit gjykues ndërsa i akuzuari ...

Gjykata e Apelit do t’i shqyrtojë ankesat e ty gjykuarve për “Lagjen e trimave”

Tetova Sot - 16.05.2019

Në Gjykatën e Apelit në Shkup sot dhe nesër duhet të shqyrtohen ankesat e 33 personave të gjykuar për këmbim zjarrin e përgjakshëm në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë në maj të vitit 2015, në të cilin ...

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Alsat - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Avokati i të dënuarve për “Lagjen e Trimave”: Grupi i Kumanovës nuk është terrorist

Zeri - 16.05.2019

Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe ...

Konflikt i ashpër dhe tensione në seancën për Grupin e Kumanovës, ja si përfundon seanca dhe kërkesat e tyre

SOT - 16.05.2019

Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues.

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terrorist, ata kanë mbrojtur civilët (VIDEO)

Tetova Sot - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi në një deklaratë për media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën civile. Loading..

VIDEO/ Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Java News - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Ja kush janë orkestruesit e “Lagjes së Trimave” në Kumanovë, sipas të dënuarve

Antpress - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin.

“Lagja e Trimave”. ja cfarë ndodhi në gjykatë!

Antpress - 16.05.2019

Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën, njofton Koha.mk ...

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Botasot - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Gjykata e Apelit do t’i shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Gazeta Express - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terrorist, ata kanë mbrojtur civilët

Flaka - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi në një deklaratë për media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën ...

Të dënuarit e “Kumanovës”: Fol shqip, këtu është Shqipëri

BalkanWeb - 16.05.2019

MAQEDONI E VERIUT Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen ...

Grupi i Kumanovës: Përplasjen në Lagjen e Trimave e inskenuan Ali Ahmeti, Nikolla Gruevski dhe partiakët

SOT - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet dhe viktimat në masakrën e katër viteve më parë në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut, kanë dalë sot me letër publike ku akuzojnë se funksionarë të lartë ...

Grupi i Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Albeu.com - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës .

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Botasot - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Të dënuarit e “Kumanovës”-gjyqtares: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Mapo - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Val Zekaj i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është SHQIPËRI, ju jeni ardhacakë

Ina - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Tetova Sot - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Val Zekaj i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është…

Antpress - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.