TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vijojnë kërkimet për të zhdukurit në Majorka

ABC News - 11.10.2018

Ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet për një fëmijë 5 vjeç dhe dy shtetas gjermanë që janë shpallur të zhdukur në Majorka të Spanjës. Ishulli në fjalë u godit rëndë nga moti i keq me rreshje të ...

Përmbytjet në Majorka, edhe Nadal jep ndihmesën e tij

Top Channel - 11.10.2018

Rafael Nadal është një kampion i vërtetë, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj. Tenisti spanjoll, numri 1 i renditjes “ATP”, e tregoi këtë edhe në rastin e përmbytjeve në Majorka, në ishujt ...

Përmbytjet në Mallorca, ja gjesti i Nadal!

SuperSport - 11.10.2018

6 të vdekur, dëme të pallogaritshme dhe shumë persona të mbetur të pastrehë është ky bilanci që shkaktuan përmbytjet katastrofike që goditën ishullin e Mallorcas mbrëmjen e së mërkurës.

Nadal mbath çizmet, iu del në ndihmë të përmbyturve

Botasot - 11.10.2018

Rafael Nadal ndihmoi në operacionin e pastrimit pasi një përmbytje shkatërruese që goditi ishullin e Majorcas. Të paktën dhjetë vetë besohet të kenë vdekur kur stuhitë përmbyten qytetin Sant Llorenc, ...

Rafael Nadal udhëheq ekipet e shpëtimit në përmbytjet në Majorka

Lajmi.net - 11.10.2018

Rafael Nadal ka treguar anën e tij të madhe njerëzore. Njëri nga tenistët më të mëdhenj që ka pasur Spanja në historinë e tyre në këtë sport, ka bërë një gjest mbresëlënës pas përmbytjeve të mëdha që ...

Përmbytjet “gjunjëzojnë” ishullin spanjoll të Majorkas, të paktën 10 të vdekur

Ina - 11.10.2018

Një përmbytje e shpejtë në ishullin spanjoll të Majorkas ka vrarë të paktën 10 vetë, 3 prej tyre shtetas të huaj. Sipas raportimeve paraprake, viktimat janë gjashtë shtetas spanjollë, një turist ...

Spanjë, rëndohet bilanci i viktimave në Majorka

ABC News - 10.10.2018

Janë të paktën 10 personat që kanë humbur jetën si pasojë e shirave të dendur dhe përmbytjeve në ishullin spanjoll të Majorkës. Të dhënat e fundit janë bërë të ditura nga autoritetet vendore, të ...

Përmbytjet në Majorka, edhe Nadal jep ndihmesën e tij

Botasot - 11.10.2018

Rafael Nadal është një kampion i vërtetë, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj. Tenisti spanjoll, numri 1 i renditjes “ATP”, e tregoi këtë edhe në rastin e përmbytjeve në Majorka, në ishujt ...

Nadali hap dyert e akademisë së tij për viktimat e përmbytjeve në Mallorca

Botasot - 11.10.2018

6 të vdekur, dëme të pallogaritshme dhe shumë persona të mbetur të pastrehë është bilanci që shkaktuan përmbytjet katastrofike që goditën ishullin e Mallorcas mbrëmjen e së mërkurës.

Spanjë, 9 viktima nga përmbytjet në Majorka

SOT - 10.10.2018

Ka shkuar në 9 bilanci i viktimave të shirave të rrëmbyeshëm dhe përmbytjeve që kanë përfshirë Majorkën në orët e fundit. Lajmin e bën të ditur El Pais, që shkruan se gjashtë njerëz të tjerë ...

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në shirat e rrëmbyeshëm në ishullin Majorka

Idividi - 10.10.2018

Madrid, 10 tetor 2018 (MIA) - Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet në qytezën Sant Lorens në ishullin spanjoll Majorka, kumtoi Shërbimi për Gjendje të ...

Të gjitha fotot: Vetëm dy orë shi dhe përmbytja në Majorka sjell tetë të vdekur…

Mapo - 10.10.2018

Tete njerez raportohen se kane vdekur dhe gjashte te tjere jane te humbur, pas nje shiu te rrembyeshem vetem ne dy ore ne Majorka te Spanjes. Daily Mail sjelle disa foto katastrofike te kesaj ...

Përmbytje në Majorka, të paktën 8 të vdekur (Foto)

Top Channel - 10.10.2018

Të paktën tetë persona humbën jetën dhe disa rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve të menjëhershme në ishullin spanjoll të Majorkës. Një masë uji e përzierë me baltën bllokoi qytezën e Sant Llorenç ...

Moti i keq shkakton viktima në Majorka

ABC News - 10.10.2018

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë shpallur të zhdukur për shkak të përmbytjeve në Majorka të Spanjës. Një valë e gjerë e motit të keq goditi zonën lindore të këtij ishulli.

Përmbytjet në Majorka, edhe Nadal jep ndihmesën e tij

Medial - 11.10.2018

Rafael Nadal është një kampion i vërtetë, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj. Tenisti spanjoll, numri 1 i renditjes “ATP”, e tregoi këtë edhe në rastin e përmbytjeve në Majorka, në ishujt ...

Të paktën 5 të vdekur e disa të zhdukur nga përmbytjet në Majorka të Spanjës

Koha.net - 10.10.2018

Të paktën pesë persona humbën jetën dhe disa rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve të menjëhershme në ishullin spanjolll të Majorkës. Një masë uji e përzierë me baltën bllokoi qytezën e Sant Llorenç ...

Përmbytje në Majorka, të paktën 8 të vdekur (Foto)

Medial - 10.10.2018

Të paktën tetë persona humbën jetën dhe disa rezultojnë të zhdukur pas përmbytjeve të menjëhershme në ishullin spanjoll të Majorkës. Një masë uji e përzierë me baltën bllokoi qytezën e Sant Llorenç ...