TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Grupi i hackerave, njëri prej shqiptarëve fitoi 277 mln dollarë

Java News - 13.02.2018

Arrestimi i “hacker”-it fierak, Aldo Ymeraj, nga forcat shqiptare të rendit, për llogari të drejtësisë amerikane u bë i mundur ditën e hënë, por aktakuza ndaj tij dhe pjesëtarëve të tjerë të rrjetit ...

PROFIL/ Kush është “kubanezi”, hacker-i nga Fieri që u arrestua në Tiranë me urdhër të FBI

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE- Aldo Ymeraj, 24-vjeçari nga Fieri që ngriti në këmbë FBI-në, pasi ishte pjesë e një rrjeti të madh hakerash të shpërndarë në të gjithë botën dhe që shisnin të dhëna të vjedhura të kartave të ...

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

Lajmi.net - 13.02.2018

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare.

VIDEO/ Pjesë e një grupi hakerash në gjithë botën, ja ku jetonte 24-vjeçari nga Fieri

BalkanWeb - 13.02.2018

FIER- Pamjet që shihni vijnë nga lagja ‘Konferenca e Pezës’ në Fier, zonë në të cilën banon Aldo Ymeraj, i riu i arrestuar nën dyshimin se është pjesë e një rrjeti të madh hakerash në gjithë botës.

Hacker-i nga Fieri që çmendi botën

Lajmi.net - 13.02.2018

Në jetën reale Aldo Ymeraj 25 vjeç njihet si një i ri vetmitar dhe i mbyllur. Ai jetonte në Fier mes dy prindërve të ndarë dhe kush është afër tij e di lidhjen e forte me kompjuterin.

Shqipëri: Arrestohet një i kërkuar nga SHBA-të për krim kibernetik

Evropaelire - 13.02.2018

Policia në Shqipëri tha se e ka arrestuar shtetasin, Aldo Ymeraj, 25 vjeçar, i cili është i akuzuar se ishte pjesë e organizatës së krimit kibernetik, e cila sipas autoriteteve amerikane, u ka ...

Vodhi 530 milion dollarë, çfarë thonë fqinjët për hakerin shqiptar që tmerroi SHBA-në

Albeu.com - 13.02.2018

Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. Ai u arrestua në Tiranë, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, për shkak se shiste të ...

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

Gazeta Express - 13.02.2018

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme ...

Vodhën 530 mln USD, arrestohen dy hakerat shqiptarë

SOT - 13.02.2018

Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza për përfshirje në skema të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje përmes ...

Vodhën 530 milion dollar, kush është hakeri fierak që bashkëpunonte me rusët

Albeu.com - 13.02.2018

Një grup prej 36 personash, pjesë e të cilëve ishin edhe shqiptar nga Shqipëria dhe Kosova kanë bërë kërdinë me vjedhje në kartat e kreditit të amerikanëve.

Hackeri nga Fieri arrestohet për vjedhjen e 530 milionë dollarëve

Telegrafi - 12.02.2018

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, ...

“Hacker”-i shqiptar ka përfituar 675 mijë dollarë…në Bitcoin

Shqipmedia - 13.02.2018

Arrestimi i “hacker”-it fierak, Aldo Ymeraj, nga forcat shqiptare të rendit, për llogari të drejtësisë amerikane u bë i mundur ditën e hënë, por aktakuza ndaj tij dhe pjesëtarëve të tjerë të rrjetit ...

E shkuara e hackerit nga Fieri, pjesë e grupit që grabiti 530 mln $

Java News - 13.02.2018

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare.

Ky është hakeri nga Fieri që çmendi botën (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Në jetën reale Aldo Ymeraj, 25 vjeç, njihet si një i ri vetmitar dhe i mbyllur. Ai jetonte në Fier mes dy prindërve të ndarë dhe kush është afër tij e di lidhjen e forte me kompjuterin.

Shqipëri: Arrestohet një i kërkuar nga SHBA-të për krim kibernetik

Koha.net - 13.02.2018

Policia në Shqipëri tha se e ka arrestuar shtetasin, Aldo Ymeraj, 25 vjeçar, i cili është i akuzuar se ishte pjesë e organizatës së krimit kibernetik, e cila sipas autoriteteve amerikane, u ka ...

Kërkohej nga SHBA-ja, arrestohet 25-vjeçari nga Fieri

SOT - 12.02.2018

Një 25-vjeçar nga Fieri është arrestuar nga policia me akuzën se ishte pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud” Ndaj Aldo Ymeraj , ka një urdhër arresti nga SHBA, ...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

VOA - 12.02.2018

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar ...

Hackeri nga Fieri arrestohet për vjedhjen e 530 milionë dollarëve

Lajmi.net - 12.02.2018

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, ...

Ky është hakeri nga Fieri që çmendi botën (Video)

Almakos - 13.02.2018

Në jetën reale Aldo Ymeraj, 25 vjeç, njihet si një i ri vetmitar dhe i mbyllur. Ai jetonte në Fier mes dy prindërve të ndarë dhe kush është afër tij e di lidhjen e forte me kompjuterin.

Arrestohet hackeri shqiptar, i shpallur në kërkim nga SHBA. Pjesë e grupit që grabiti 530 milionë dollarësh

Gazeta Tema - 12.02.2018

Policia ka finalizuar me sukses një operacion të iniciuar nga SHBA, në bashkëpunim me disa shtete, për arrestimin e një pjesëtari të një organizate kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”.

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

Almakos - 12.02.2018

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar ...

Një shqiptar 25 vjeç arrestohet për vjedhjen e 350 milionë dollarëve

Ina - 13.02.2018

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, ...

Bënte namin me kartat e vjedhura të kreditit në SHBA, fieraku arrestohet në Tiranë (Emri)

BalkanWeb - 12.02.2018

TIRANE- Një 25-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, është arrestuar ditën e sotme. Aldo Ymeraj nga Fieri, i cilësuar si pjesëtar i organizatës kriminale ...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

Zhurnal - 12.02.2018

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të ...

Arrestohet i riu i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Durres Lajm - 12.02.2018

Policia e Shtetit njofton arrestimin e një shtetasi, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike. Kapja dhe arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit ...

530 milion dollarë vjedhje, kapet shqiptari që bënte namin me kartat e kreditit

Albeu.com - 12.02.2018

Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. Ai u arrestua në Tiranë, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, për shkak se shiste të ...

Ja kush është personi i shumëkërkuar në SHBA që u arrestua sot në Tiranë

LajmiFundit - 12.02.2018

Policia shqiptare njoftoi sot kapjeen e nje një shtetasi te shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike. Sipas policise, kapja dhe arrestimi në kuadër të operacionit ...

Pjesë e bandës që grabitën 530 mln $ në SHBA, prangoset hackeri nga Fieri

Java News - 12.02.2018

Policia e SHtetit ka njoftuar sot se është kapur në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”, që kryente aktivitetin e jashtëligjshëm në SHBA.

Arrestohet në Tiranë i kërkuari nga SHBA për krim kibernetik, pjesë e grupit të të arrestuarve edhe në Kosovë

Koha.net - 12.02.2018

Policia e Shtetit shqiptar ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA-ja në fushën e krimeve kibernetike. I njëjti, sipas Policisë së Shtetit, ishte pjesëtar i organizatës ...