TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në

Botasot - 14.08.2019

Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme.

"AAK-ja befasi e zgjedhjeve, do të dalë e para!"

Albeu.com - 14.08.2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se partia e Ramush Haradinajt, do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme. “Kemi rritje çdo ditë.

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët

Gazeta Express - 14.08.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët ...

Ramadani: T’ia pranojmë Haradinajt punët e mëdha

Koha.net - 14.08.2019

Zëvendësministri në dorëheqje i Mbrojtjes, Burim Ramadani, në një postim në Facebook ka shkruar se duhet t’i pranohet Ramush Haradinajt punët që i ka kryer.

“Mospërgjigjja nga Kushtetuesja ndaj kërkesës së Haradinajt - e paarsyeshme”

Koha.net - 13.08.2019

Kërkesa e kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj, për të kërkuar një vlerësim të Gjykatës Kushtetuese lidhur me funksionimin e qeverisë pas dorëheqjes së tij, ende nuk është shqyrtuar.

Alarmon Loshi: Në rast se Kosova shkon në zgjedhje, vendi në rrezik

Botasot - 13.08.2019

Publicisti Liri Loshi, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk duhet të shkoj në zgjedhje ngase sipas tij, truqet politike të liderëve nga partitë politike nuk po e shohin dëmin ...

Haradinaj kërkon edhe një mandat si Kryeministër, thotë se liderët duhet të jenë të panënshtrueshëm

Gazeta Express - 13.08.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, përmes profilit të tij zyrtar në Facebook ka shkruar se secili lider që vie në pushtet ka kontratë me popullin dhe shtetin.

Ramadani: Ramush Haradinaj as nuk shantazhohet, as nuk ligshtohet nga sfidat, i vetmi që mund t’u dalë përballë

Telegrafi - 13.08.2019

Zëvendësministri në dorëheqje i Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka thënë se kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar secilin kompromis i cili do ta dëmtonte Kosovën dhe që mund ta ...

Mediat serbe qëllimisht e ngatërrojnë Haradinajn, thonë se ishte ai që gjuajti me armë në dasmë

Gazeta Express - 13.08.2019

Mediat beogradase kanë raportuar rreth një ahengu, në Deçan, ku i pranishëm ishte kryeministri në largim, Ramush Haradinaj. Gazeta “Novosti”, e afërt me Vuçiqin, raportoi një rrenë të radhës.

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët

Zeri - 14.08.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët ...

Përplasje partnerësh, Ramadani ia numëron Hoxhajt punët që thotë se i ka bërë Ramush Haradinaj

Gazeta Express - 14.08.2019

Zyrtari i AAK’së, Burim Ramadani, i ka penguar që LDK dhe PDK po flasin për qeverisjen e Ramush Haradinajt. Ramadani thotë se shefit të tij duhet t’i njihen punës që, sipas tij, i ka kryer gjatë ...

Teksa publikon foton e kryeministrit, Robert Berisha zbulon se çfarë e lidh me Ramush Haradinajn

SOT - 12.08.2019

Robert Berisha është një nga këngëtarët më të komentuar të shoëbizit dhe ndër më të pëlqyerit, sidomos nga vajzat. Roberti është tepër aktiv në rrjetet sociale, sa që nuk lë rast pa komentuar ...

Besnik Tahiri: Nëse Haradinaj bëri veprim populist pse nuk po e bën edhe Rama

Gazeta Express - 12.08.2019

Kordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7, ka thënë se dorëheqja e Haradinaj nga pozita e kryeministrit është vendim i drejtë ...

Breshëria me kallashnikovë – Fillon hetimi ndaj mbrojtjes së afërt të Ramush Haradinajt

Botasot - 12.08.2019

Një festë e cila u shoqërua me të shtëna armësh e rafalë kallashnikovësh para syve të vëllezërve Haradinaj, Ramush e Daut Haradinaj po hetohet nga Inspektorati Policor i Kosovës.

Besatohen Vëllezërit Haradinaj!

Botasot - 12.08.2019

Vëllezërit Haradinaj e kanë shfrytëzuar këtë ditë pushimi që të ikin nga të nxehtit. Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, deputeti Daut Haradinaj, dy vëllezërit e tjerë, Frashëri dhe Vetoni, si ...

Nuk mund ta besoni se çka e ka Robert Berisha kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj

Botasot - 12.08.2019

Robert Berisha është një nga këngëtarët që ka uruar kryeministrin rash në dorëheqje, Ramush Haradinaj për postin kur mori. Ai ka hedhur një foto të Ramushit ku shihet i veshur me uniformën e UÇK-së ...

Daut Haradinaj së bashku me vëllezërit viziton fshatin Shtedim (FOTO)

Medial - 12.08.2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka zgjedhur të kalojë kohën e tij së bashku me vëllëzërit e tij në natyrën e mrekullueshme të vendeve të Kosovës.

Kur do t’i kthejë Gjykata Kushtetuese përgjigje Haradinajt?

Gazeta Express - 13.08.2019

Kërkesa e kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj, për të kërkuar një vlerësim të Gjykatës Kushtetuese lidhur me funksionimin e qeverisë pas dorëheqjes së tij, ende nuk është shqyrtuar.

Haradinaj rikujton kontratën me popullin, thotë është mbi interesat personale

Koha.net - 13.08.2019

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, përmes rrjetit social facebook, ka folur për kontratën me qytetarët e Kosovës, për të cilën ka thënë se është më e rëndësishme se intereset personale.

AAK-ja tregon detajet e marrëveshjes Kosovë-Serbi, e që sipas tyre Haradinaj e ndali atë marrëveshje

Botasot - 13.08.2019

Zyrtari i AAK-së, Burim Ramadani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se ish kryeministri Haradinaj e ndali secilin kompromis i cili do ta dëmtonte Kosovën dhe që mund ta vinte në pikëpyetje edhe ...

Isufi: As AAK-ja s’e ka ditur që Haradinaj do të japë dorëheqje

Lajmi.net - 14.08.2019

Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ditur paraprakisht për dorëheqjen e Haradinajt. “Ftesa e Haradinajt ka qenë befasi për të gjithë sepse emrat që ...

Zëvendësministri në dorëheqje: T’ia pranojmë Haradinajt punët e mëdha

Botasot - 14.08.2019

Zëvendësministri në dorëheqje i Mbrojtjes, Burim Ramadani, në një postim në Facebook ka shkruar se duhet t’i pranohet Ramush Haradinajt punët që i ka kryer.

Tahiri: Nëse Haradinaj bëri veprim populist pse nuk po e bën edhe Rama

Lajmi.net - 12.08.2019

“Kryeministri Haradinaj nuk ka dashur ta përfaqësojë vendin para një hetuesi, dhe këtë shembull duhet ta marrin edhe figurat tjera politike në Kosovë”, ka thënë ai.

Nuk mund ta besoni se çka e ka Robert Berisha kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 12.08.2019

Robert Berisha është një nga këngëtarët që ka uruar kryeministrin rash në dorëheqje, Ramush Haradinaj për postin kur mori. Ai ka hedhur një foto të Ramushit ku shihet i veshur me uniformën e UÇK-së ...

Haradinaj: Demokracia dhe vullneti i qytetarëve, mund t’ia përcaktojë secilit lider të ardhmen politike

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka thënë se kontrata e secilit lider me popullin dhe shtetin, është kontratë me Kushtetutën dhe ligjet. Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në ...

Besnik Tahiri: Nëse Haradinaj bëri veprim populist pse nuk po e bën edhe Rama

Botasot - 12.08.2019

Kordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7, ka thënë se dorëheqja e Haradinaj nga pozita e kryeministrit është vendim i drejtë ...

Haradinaj “thumbon” Thaçin për marrëveshjen me Serbinë, përmend pasojat tragjike për Kosovën

Botasot - 13.08.2019

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj, ka thumbuar ashpër presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Haradinaj përmes një postimi në Facebook shkruan se, shteti jonë është përcaktuar të ndërtohet në ...

Haradinaj lavdëron punën e tij, thotë se u përcaktua në demokraci e vlera

Lajmi.net - 13.08.2019

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se si Kosova, ata janë të përkushtuar ta ndërtojnë një demokraci në bazë të vlerave euroatlantike, shkruan lajmi.net.

Haradinaj: Demokracia, i përcakton liderit të ardhmen politike

BalkanWeb - 13.08.2019

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj ka dhënë një mesazh të qartë për të gjithë liderët politikë në Kosovë, ndërsa ka shtuar se ata kanë kontratë me popullin dhe me shtetin.

Haradinaj ka një mesazh për liderët që nënshtrohen duke shitur vendin

Albeu.com - 13.08.2019

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj , i është drejtuar para pak minutave, qytetarëve, me një paralajmërim për rrezikun që paraqesin për Kosovën, ata udhëheqës politikë që nënshtrohen ...

Haradinaj: Para çdo interesi personal, parësor shteti dhe qytetari

Alsat - 13.08.2019

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës ka thënë se liderë janë ata që para secilit interes personal e vendosin shtetin dhe qytetarin. “Nënshtrimi për interesa personale dhe grupore, kompromiset dhe ...