TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Spaletti: U nervozuam pas golit

Albeu.com - 14.03.2019

Inter i ka thënë lamtumirë Europa League pas humbjes 1-0 të pësuar në shtëpi kundër Eintracht Frankfurt. Këto kanë qenë deklaratat e bëra nga trajneri Luciano Spalletti në përfundim të ndeshjes: - ...

Frankfurt i jep mësim Interit në ?Guiseppe Meazza? (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Interi zhgënjen sërish në kupat e Europës. Zikaltërit nuk arritën ti shënonin as edhe një gol gjermanëve të Frankfurt. Një gabim fatal i mbrojtësit De Vrij i kushtoi shrejt skuadrës së tij pasi ...

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

Almakos - 14.03.2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje pozitive.

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

Lajmi.net - 14.03.2019

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ...

Aintrahti eliminon Interin, avancojnë Arsenali e Vilareali (video)

Alsat - 14.03.2019

Aintraht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “San Siro” duke eliminuar zikaltrit nga Liga Europa. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon ...

Interi i jep lamtumirën Europës, Arsenali përmbys “murin” francez, ikën edhe Sevilla!

SuperSport - 14.03.2019

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin ...

Arsenal merr hak ndaj Rennes, Frankfurt triumfon ndaj Inter për të kaluar në çerekfinale

Lajmi.net - 14.03.2019

Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Villarreal janë tri skuadrat e radhës që kanë prerë biletat për fazën çerekfinale. Arsenal dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur të shënojnë fitore të mëdha, për të ...

Interi 'zi e ma zi'

Zeri - 14.03.2019

Interi është eliminuar nga Europa League Skuadra gjermane, Eintracht Frankfurti, ka fituar 0-1 midis “Giuseppe Meazza” për ta shokuar skuadrën italiane, duke e eliminuar nga Europa League, pasi ...

Drejtuesit e Barcelonës në ?San Siro? vëzhgohet sulmuesi i Frankfurt

Albeu.com - 14.03.2019

Përballja midis Interit dhe Eintracht të Frankfurtit ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve elitare, ndër to dhe Barcelona. Në tribunën "VIP" të "San Siros" janë parë tre nga drejtuesit më të lartë të ...

Frankfurt befason Interin (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Gjermanët e Frankfurt ka arritur të kalojnë në avantazh shumë shpejt në Guissepe Meazza. Jovic dëshmon edhe njëher psë është nga sulmuesit më të kërkuar të momentit.

Formacionet zyrtare Inter - Eintracht: Keita zëvendëson Martinez

Albeu.com - 14.03.2019

Interi dhe Eintracht Frankfurti ndeshjen e parë e mbyllën pa gola, ndërsa kjo kthyese që zhvillohet në Guiseppe Meaza, do ta vendos skuadrën që kalon tutje.

Formacionet zyrtare: Inter – Frankfurt

Lajmi.net - 14.03.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen e dytë kundër Eintracht Frankfurt, shkruan lajmi.net.

Ndizet atmosfera, tifozët e Eintracht Frankfurt pushtojnë Milanon me birra (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.03.2019

Interi do presë sot në mbrëmje Eintracht Frankfurtin teksa do të kërkojë vetëm fitoren pas barazimti pa gola në sfidën e parë të luajtur në Gjermani. Por kur kanë mbetur edhe 4 orë nga filimi i ...

“Sot në RTSH ora 21:00 drejtëpërdrejtë Inter- Eintraht”

RTSH - 14.03.2019

Veprimtaria e dytë e klubeve të kontinentit, Liga e Evropës, luan sonte ndeshjet e kthimit të turit të 16-shes dhe Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar do të sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt ...

Inter me mungesa synon kualifikimin ndaj Eintracht Frankfurtit

Albeu.com - 14.03.2019

Sot dhe 16 skuadra do të kërkojnë kualifikimin në fazën çerekfinale të Europa Leagues, vetëm 8 prej tyre do e realizojnë këtë objektiv mjaft të rëndësishëm.

Skriniar: Do të tregojmë karakter përballë Frankfurtit

Albeu.com - 13.03.2019

Milan Skriniar është një nga qendërmbrojtësit që po bën mjaft mirë te Interin për më tepër ai cilësohet si një nga mbrojtësat më të mirë të momentit në botë në pozicioni e tij dhe jo më kot është në ...

Spalletti publikon listën për ndeshjen me Eintrachtin, mungesa të rëndësishme te zikaltërit

Almakos - 13.03.2019

Marcelo Brozovic do të jetë në skuadrën e Interit për përballjen me Eintracht Frankfurt të enjten, por Kwadwo Asamoah dhe Lautaro Martinez janë të pezulluar.

Spalletti: Kemi mungesa, por mund t’ia dalim ndaj Eintrachtit

SuperSport - 13.03.2019

Interi do të presë nesër në mbrëmje Eintrachtin e Frankfurtit, në sfidën e kthimit, të vlefshme për fazën e 1/8-ave të Ligës së Europës. Trajneri Luciano Spalletti doli sot në konferencën e zakonshme ...

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

Botasot - 14.03.2019

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ...

Frankfurt eliminon Inter, Arsenal përmbys dhe kualifikohet

Mapo - 14.03.2019

Eintracht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në San Siro duke eliminuar zikaltrit nga Europa League. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon ...

Ylli i Interit: Do të tregojmë karakter kundër Frankfurtit

Botasot - 13.03.2019

Milan Skriniar beson se Interi do të kërkojë karakter të fortë kundër Eintracht Frankfurtit në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Evropës të enjten.

Spalletti: Nuk duhet të ankohemi për mungesat, të japim diçka më shumë

Albeu.com - 13.03.2019

Inter pret në "San Siro" Eintracht Frankfurt për ndeshjen e kthimit të Europa League, për këtë sfidë trajneri Luciano Spalletti foli përpara medieve, teksa theksoi se nuk dëshiron të ankohet për ...

Europa League/ Slavia Prague bën mrekullinë, kualifikohet Arsenali, eliminohet Interi

Top Channel - 14.03.2019

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin ...

Arsenal merr hak ndaj Rennes, Frankfurt triumfon ndaj Inter për të kaluar në çerekfinale

Botasot - 14.03.2019

Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Villarreal janë tri skuadrat e radhës që kanë prerë biletat për fazën çerekfinale. Arsenal dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur të shënojnë fitore të mëdha, për të ...

Buzëqesh Interi, ylli i Eintracht Frankfurtit nuk rikuperohet në kohë

Albeu.com - 13.03.2019

19 lojtarë janë thirrur nga trajneri Eintracht Frankfurtit Adolf Hutter për ndeshjen e kthimit të së enjtes në San Siro kundër Interit. Ylli i ekipit Ante Rebic, i cili mungoi dhe në ndeshjen e parë, ...

Interi kërkon fitoren dhe kualifikimin ndaj Eintracht, ja formacionet zyrtare

Zeri - 14.03.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen e dytë kundër Eintracht Frankfurt.

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

Medial - 15.03.2019

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ...

Ylli i Interit: Do të tregojmë karakter kundër Frankfurtit

Tetova Sot - 13.03.2019

Milan Skriniar beson se Interi do të kërkojë karakter të fortë kundër Eintracht Frankfurtit në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Evropës të enjten.

Skriniar: Tregojmë karakter kundër “Frankfurtit”

Java News - 14.03.2019

Milan Skriniar është i bindur se “Interi” do të kërkojë me ngulm fitoren dhe do të tregojë karakter të fortë kundër “Eintracht Frankfurtit” në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Evropës ...