TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Padia për Arta Markun, Gjykata rrëzon kërkesën e Rovena Gashit

LajmiFundit - 13.02.2018

Seanca gjyqësore për padinë e Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores Arta Marku është shtyrë për në datën 27 shkurt. Në seancën e sotme Gjykata Administrative rrëzoi kërkesën e Gashit për praninë e ...

Padia e Rovena Gashit, rrëzohet kërkesa për paraqitjen e kryeprokurores në seancë

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE- Rrëzohet kërkesa për paraqitjen e kryeprokurores Arta Markut në seancën për padinë e prokurores Rovena Gashi, pasi ajo e largoi nga posti i Drejtoreshës së Marrëdhënieve Juridiksionale me ...

Arta Marku nga Korça: Duhen hetime më të thelluara në luftën kundër drogës

Gazeta Tema - 13.02.2018

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Makru ka zhvillluar ditën e sotme analizën vjetore të prokurorisë së Korçës dhe Apelit. Gjatë takimit me prokurorët e këtëj qytetit Marku tha atyre se ...

Kryeprokurorja Marku në Korçë për analizën vjetore e prokurorisë

Java News - 13.02.2018

Kryeporkurorja Arta Marku udhëtoi sot drejt Korçës për analizën vjetore. Gjatë këtyre ditëve zonja Marku ka zhvilluar takime në prokuroritë e rretheve Durrës, Shkodër, Vlorë e Fier ku ka përcjellë ...

Padia ndaj kryeprokurore Arta Marku, rrëzohet kërkesa e Rovena Gashit

SOT - 13.02.2018

Rrëzohet kërkesa për paraqitjen e kryeprokurores Arta Markut në seancën për padinë e prokurores Rovena Gashi, pasi ajo e largoi nga posti i Drejtoreshës së Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë në ...

Arta Marku mesazh prokurorëve: Identifikoni dhe çoni për ndjekje penale nëpunësit e shtetit

LajmiFundit - 13.02.2018

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka mbërritur sot në Korcë, ku do të zhvillohet analiza vjetore e Prokurorisë së këtij qyteti. Marku deklaroi se “nxisim aplikimin e Marrëveshjes ...

Marku mesazh prokurorëve: Goditni grosistët, jo vetëm shpërndarësit e drogës!

Java News - 13.02.2018

Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në analizën e Prokurorisë së Korçës, ku ka kërkuar aplikimin e Marrëveshjes dhe Urdhrit Penal. Qëllimi i saj sipas Markut është që prokurorët të jenë më të ...

Arta Marku në analizën vjetore të Prokurorisë së Korçës: Hetime më të thelluara në luftën kundër drogës

SOT - 13.02.2018

Kryeprokurorja Arta Marku ishte sot ne Prokurorine e Rrethit te Korces nga ku nenvizoi: “Nxisim aplikimin e Marrëveshjes dhe Urdhërit Penal, me qëllim që prokurorët të jenë më të angazhuar dhe ...

Analiza e punës në Korçë/ Arta Marku mesazh prokurorëve: Hetoni zyrtarët e korruptuar (VIDEO)

BalkanWeb - 13.02.2018

KORCE – Pas Elbasanit, Durrësit, Fierit e Vlorës ndalesa e radhës për analizën e punës nga ana e kryeprokurores së Përgjithshme për përkohshme, Arta Marku është në Korçë.

Marku mesazh prokurorëve: Të goditen grupet e drogës, jo vetëm shpërndarësit

Durres Lajm - 13.02.2018

Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në analizën e Prokurorisë së Korçës, ku ka kërkuar aplikimin e Marrëveshjes dhe Urdhrit Penal. Marku kërkoi nga prokurorët që të jenë më të angazhuar dhe ...

Arta Marku ultimatum prokurorëve: Hetoni zyrtarët në administratë dhe bosët e drogës, bashkëpunim me SHISH për të ...

SOT - 14.02.2018

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku vijoi ditën e djeshme turin e takimeve me prokuroritë e rretheve, duke u ndalur në qytetin e Korçës.