TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Separatistët e Katalonisë gjykohen për referendum për pavarësi, test për drejtësinë spanjolle

Koha.net - 12.02.2019

Me pompozitet të madh media në Madrid ka filluar gjykimi ndaj udhëheqësve të rajonit të Katalonisë. 12 persona akuzohen për disa vepra penale si mosbindje, rebelim dhe keqpërdorim i parave publike, ...

Spanjë, filloi gjykimi i separatistëve katalonjas pavarësisht protestave

Portalb - 12.02.2019

Në Gjykatën Supreme në Madrid, ka filluar procesi gjyqësor kundër liderëve separatistë të Katalonjës, pavarësisht se demonstruesit kanë bllokuar autostradat në pjesën verilindore të vendit, në ...

Nis në Madrid procesi gjyqësor ndaj liderëve pro pavarësisë së Katalonjës

ABC News - 12.02.2019

Ka nisur në Madrid procesi gjyqësor ndaj 12 liderëve katalanas pro pavarësisë, të cilët do të përgjgijen për organizimin e paligjshëm të referendumit në tetor të 2017-ës për varaësinë e rajonit nga ...

Spanjë, fillon gjyqi ndaj 12 politikanëve dhe aktivistëve katalanas

VOA - 12.02.2019

Të martën në Spanjë filloi gjyqi ndaj 12 politikanëve dhe aktivistëve separatistë katalanas, të akuzuar për organizimin e kryengritjes dhe krimeve të tjera që lidhen me deklarimin e paligjshëm të ...

Nis gjyqi i 12 udhëheqësve separatistë katalanas

Evropaelire - 12.02.2019

Gjyqi i 12 udhëheqësve separatistë katalanas, të përfshirë në një përpjekje për t'u ndarë nga Spanja në vitin 2017, nisi të martën në Gjykatën Supreme të Madridit.

Protesta masive në Madrid kundër bisedimeve për Katalonjën

SOT - 11.02.2019

Mijëra protestues u mblodhën në Madrid të dielën për të kundërshtuar planin e Qeverisë spanjolle të uljes së tensioneve në rajonin e Katalonisë. Partia Qendrore Djathtiste dhe Partia Qytetare, kanë ...

Protesta në Madrid kundër kryeministrit Sanchez: Tradhtoi Katalonjën

ABC News - 11.02.2019

Dorëheqjen e kryeministrit Sanchez dhe zgjedhje të reja. Me mijëra spanjollë protestuan në Madrid duke akuzuar kryeministrin socialist se ka tradhtuar çështjen e Katalonjës duke emëruar një ...

Protestat e Spanjës

Botasot - 11.02.2019

Dhjetëra mijëra njerëz hodhën në rrugë të dielën në Madrid për të kundërshtuar çdo lëshim nga socialistët në pushtet ndaj separatistëve të Katalonjës.

Spanjë, fillon gjyqi ndaj 12 politikanëve dhe aktivistëve katalanas

Ina - 12.02.2019

Të martën në Spanjë filloi gjyqi ndaj 12 politikanëve dhe aktivistëve separatistë katalanas, të akuzuar për organizimin e kryengritjes dhe krimeve të tjera që lidhen me deklarimin e paligjshëm të ...

Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll

Lajmi.net - 10.02.2019

Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez

Koha.net - 10.02.2019

Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës.

Nis gjykimi i 12 udhëheqësve katalanas që kërkuan pavarësi nga Spanja

Alsat - 12.02.2019

Gjyqi i 12 udhëheqësve separatistë katalanas, të përfshirë në një përpjekje për t’u ndarë nga Spanja në vitin 2017, nisi të martën në Gjykatën Supreme të Madridit.

Protestat e Spanjës

Medial - 11.02.2019

Dhjetëra mijëra njerëz hodhën në rrugë të dielën në Madrid për të kundërshtuar çdo lëshim nga socialistët në pushtet ndaj separatistëve të Katalonjës.

Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll

Botasot - 11.02.2019

Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez

Alsat - 11.02.2019

Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e ...

Partitë e djathta kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit spanjoll

Medial - 11.02.2019

Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negociatat e qeverisë me separatistët ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez

Lajm - 11.02.2019

Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e ...

Protesta masive në Madrid kundër planit të kryeministrit Sanchez

Tetova Sot - 11.02.2019

Mijëra persona u mblodhën dje në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e ...

Madrit, protestë kundër planit të Sanches, për Katalonjën

RTSH - 11.02.2019

Mijëra persona u mblodhën në qendër të Madridit në një protestë të organizuar nga partitë e qendrës së djathtë, kundër planit të qeverisë spanjolle për t’i lehtësuar tensionet në rajonin e Katalonjës.