TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori amerikan: Ushtria e Kosovës, hap i natyrshëm

Ina - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për ...

Kosnett: Transformimi i FSK-së në ushtri, hap pozitiv dhe i natyrshëm

Evropaelire - 06.12.2018

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës, se Uashingtoni ka mbështetur zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe zhvillimin e saj ...

Kosnett: Është e natyrshme që Kosova të ketë aftësi vetëmbrojtëse

VOA - 06.12.2018

Ambasdori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të enjten se shndërrimi i i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura, është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si ...

Kosnett: ​Amerika nuk po bën shtytje për rregullim të kufirit Kosovë-Serbi

Gazeta Express - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe ...

Kosnett: Evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura hap pozitiv për Kosovën

Koha.net - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që ...

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën

Gazeta Express - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend ...

Tahiri shpalos para Kosnettit reformat në drejtësi

Koha.net - 06.12.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues Ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Ambasadori i ri amerikan përkrah transformimin e FSK-së në ushtri

Lajmi.net - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që ...

Ministri Tahiri takoi ambasadorin amerikan, Philip Kosnett

Lajmi.net - 06.12.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues Ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett.

Ambasadori amerikan: Evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura hap pozitiv për Kosovën

Telegrafi - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mese e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i pavarur, që ...

Ministri Tahiri takoi ambasadorin amerikan, Philip Kosnett

Botasot - 06.12.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues Ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett.

Ambasadori amerikan: FSK ushtri, hap i natyrshëm

Botasot - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për ...

Tahiri takoi ambasadorin amerikan, flasin për sistemin e drejtësisë në Kosovë

Telegrafi - 06.12.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett.

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën

SOT - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend ...

Ministri Tahiri vlerëson lart mbështetjen e SHBA-së për Kosovën

Botasot - 06.12.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, të cilin e ka njoftuar për ndryshimet dhe reformat që janë ndërmarrë për fuqizimin ...

Ambasadori i ri amerikan: Krijimi i ushtrisë, hap pozitiv për Kosovën

Java News - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për Kosovën si vend ...

Ambasadori amerikan: FSK ushtri, hap i natyrshëm

Flaka - 06.12.2018

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrshme për ...