TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dimitrov ambasadorëve të BE-së: Është koha për marrjen e datës, e meritojmë

Flaka - 11.09.2019

Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, u bën apel vendeve anëtare të BE-së te sjellin vendim pozitiv për vendin në samitin e tetorit. Në takim me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Bruksel, ...

Dimitrov me ambasadorët e BE-së: Vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik

Botasot - 11.09.2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në ...

Dimitrov me ambasadorët e BE-së: Vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik

Telegrafi - 11.09.2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në ...

Takim pune i Dimitrovit me ambasadorët e BE-së: Të sillet vendimi për fillim të negociatave

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel ka pasur takim pune me ambasadorët e shteteve- anëtare të BE-së ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar

Portalb - 10.09.2019

Nikolla Dimitrov , ministri i Punëve të Jashtme në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han , ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar dhe zgjidhje më e mirë për të ardhmen e vendit

Zhurnal - 10.09.2019

Bruksel, 10 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për ...

Dimitrov – Han: Maqedonia e Veriut ka përmbushur pritjet e BE-së

Flaka - 10.09.2019

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar dhe zgjidhje më e mirë për të ardhmen e Maqedonisë ...

Tetova Sot - 10.09.2019

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han, në ...

Dimitrov: Vendimi pozitiv në tetor është meritor dhe zgjidhje më e mirë

Telegrafi - 10.09.2019

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar dhe zgjidhje më e mirë për të ardhmen e Maqedonisë ...

Medial - 10.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas takimeve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme Nikolla Dimitrov sot vazhdon turneun evropian, fillimisht për vizitë pune në Bruksel, për të arritur pastaj në Berlin.

Nikolla Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin

Telegrafi - 10.09.2019

Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në ...

Dimitrov vizitë punë në Bruksel dhe Berlin

Alsat - 10.09.2019

Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov sot vazhdon me turneun evropian, fillimisht për vizitë punë në Bruksel, për të arritur më ...

Dimitrov: Kemi shans historik në tetor të marrim datë për negociata me BE-në

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator, Zhurnal.mk – Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov gjatë qëndrimit të dy ditëve të fundit në Paris ka shprehur optimizmin se vendi pret datën për fillimin e negociatave me BE-në.

Dimitrov: Kemi shans historik në tetor të marrim datë për negociata me BE-në

Ina - 10.09.2019

Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov gjatë qëndrimit të dy ditëve të fundit në Paris ka shprehur optimizmin se vendi pret datën për fillimin e negociatave me BE-në.

Dimitrov: Kemi shans historik në tetor të marrim datë për negociata me BE-në

Tetova Sot - 10.09.2019

Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov gjatë qëndrimit të dy ditëve të fundit në Paris ka shprehur optimizmin se vendi pret datën për fillimin e negociatave me BE-në.

Dimitrov: Vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës ...

Dimitrov: Vendimi pozitiv në tetor është meritor dhe zgjidhje më e mirë

Gazeta Express - 10.09.2019

“Mbetet akoma pak kohë deri te momenti ku mund të vlerësohet jo vetëm për një sukses të përbashkët, por një histori e të shkruarit me një parashikim të së ardhmes.

Nikolla Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin

Botasot - 10.09.2019

Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në ...