TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Foto-ja që ka prekur mijëra zemra! Ky është detaji më emocionues në ndeshjen Angli-Kosovë

SOT - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës u përball mbrëmjen e së hënës me Anglinë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Përtej asaj çka u pa në fushë, një ndeshje e luftuar nga të dyja palët, një ...

Kameramani britanik krahason Kosovën e mbrëmshme me atë të 97-ës

Gazeta Tema - 11.09.2019

“Kamera është mjeti më i mirë që ngrin momentin dhe gjallëron realitetin”, thoshte dikur publicisti George Bernard Shaw, dhe kjo shprehje i shkon shumë situatave.

Para 22 vitesh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

Mapo - 11.09.2019

22 vjet pasi kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë xhiroi Kombëtaren e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”.

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

BalkanWeb - 11.09.2019

22 vjet pasi kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë xhiroi ndeshjen e Kombëtares së Kosovës kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”.

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vitesh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2019

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovë s"> Kosovë s duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në ...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

Zeri - 11.09.2019

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin ...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

Gazeta Express - 11.09.2019

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin ...

Historia interesante e kameramanit anglez – Më 1997 xhironte luftën e Kosovës, të martën ndeshjen ndaj Anglisë

Telegrafi - 11.09.2019

Kameramani Chris James ka një histori më shumë se 20-vjeçare me popullin e Kosovës. Ndeshja e të martës mbrëma mund të themi se ishte vëllazërore, shkaku i afërsive dhe dashurisë së dy popujve mes ...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova.

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

Koha.net - 11.09.2019

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova.