TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shtëpia e Bardhë: Besimplotë për zhvillimin e samitit Trump-Kim

Alsat - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë vijon të jetë besimplotë për zhvillimin e samitit mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut koreano-verior, Kim Jong Un, pavarësisht kërcënimeve të Phenianit për të ...

Trump-Kim Jong-un, në pikëpyetje takimi i 12 qershorit

Portalb - 16.05.2018

Koreja e Veriut thotë se mund të tërhiqet nga takimi me presidentin amerikan, Donald Trump nëse SHBA në mënyrë të njëanshme insiston që ajo të heqë dorë nga armët bërthamore.

Koreja e Veriut kërcënon të sabotojë takimin Kim-Trump

ABC News - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të sabotojë takimin me Presidentin amerikan, Donald Trump, nëse do të kërkohet vetëm asgjësimi i arsenalit bërthamor.

A do të tërhiqet Kim nga samiti me Trumpin?

Evropaelire - 16.05.2018

Koreja Veriore ka vënë në dyshim takimin e pashembullt të planifikuar për muajin e ardhshëm në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong Un, duke thënë se mund të ...

Kim Jong-un kërcënon se mund të anulojë takimin me Trumpin

Alsat - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse bisedimet mbi çarmatimin bërthamor janë “të njëanshme”.

Pheniani nuk është i interesuar për takim me SHBA-në, nëse insistojnë për çarmatim të njëanshëm bërthamor

Idividi - 16.05.2018

Seul, 16 maj 2018 (MIA) - Koreja e Veriut nuk është e interesuar për takim të nivelit të lartë me SHBA-në në qoftë se ata vazhdojnë të insistojnë që Pheniani në mënyrë të njëanshme të heqë dorë nga ...

Shtëpia e Bardhë: SHBA do të analizojë se çfarë ka deklaruar Koreja e Veriut

Idividi - 16.05.2018

Uashington, 16 maj 2018 (MIA) - SHBA-ja është e njoftuar me raportet e mediave të Koresë së Jugut se Koreja e Veriut i ka anuluar bisedime në nivel të lartë me fqinjin jugor, raportoi Shtëpia e ...

Trumpi për takimin me Kim-in: Të shohim çdo të ndodhë

VOA - 16.05.2018

Presidenti Donald Trump thotë se "do të shohim" nëse takimi i tij i planifikuar muajin e ardhshëm me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un do të zhvillohet.

Tensionohen marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut

RTSH - 16.05.2018

Korea e Veriut është shprehur se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan Donald Tramp, nëse SHBA-të këmbëngulin që vendi komunist të heqë dorë nga armët e tij bërthamore.

K. Veriore kërcënon me anulim të samitit me Trumpin

Evropaelire - 16.05.2018

Koreja Veriore ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Shtetet e Bashkuara njëanshëm insistojnë që verikoreanët të heqin dorë nga armët ...

Koreja Veriore kërcënon me anulimin e takimit me Trumpin

Koha.net - 16.05.2018

Koreja Veriore ka kërcënuar se nuk do të marrë pjesë në takimin me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Washingtoni ushtron presion ndaj tyre për heqjen dorë nga armët bërthamore.

Koreja e Veriut, Kim Jong-un kërcënon me anulimin e takimit me Trump

Gazeta Tema - 16.05.2018

Kim Jong-un u rikthehet kërcënimeve. Lideri i Koresë së Veriut kërcënon se do të bojkotojë samitin me presidentin amerikan, Donald Trump, i programuar për 12 qershor, në Singapor.

Prishet paqja mes Koreve? “Gati edhe anulimi i takimit Trump-Kim Jong”

LajmiFundit - 15.05.2018

Duket se paqja mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut po merr fund. Qeveria koreano-veriore po konsideron anulimin e takimit të planifikuar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe Kim Jong Un.

Koreja e Veriut pezullon bisedimet e nivelit të lartë me Jugun

ABC News - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka pezulluar papritur bisedimet e nivelit të lartë me Jugun fqinj. Shkak janë bërë stërvitjet e përbashkëta ushtarake mes Seulit dhe Shteteve të Bashkuara, që Peniani i konsideron një ...

Hidhërimi i Koresë së Veriut me atë të Jugut

Koha.net - 15.05.2018

Kthesa e papritur e Kim Jong-unit me gatishmërinë për të biseduar qoftë me fqinjin jugor, ashtu dhe me Shtetet e Bashkuara, duket se ka ardhur pranë një fundi të beftë e të padëshiruar.

Seul, Koreja e Veriut kërcënon të anulojë samitin me Trump në 12 qershor

BalkanWeb - 15.05.2018

Koreja e Veriut kërcënoi sot të anulojë samitin e parashikuar më 12 qershor mes kreut të saj Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump për shkak të manovrave ushtarake në Korenë e Jugut, ...

Kthesa e papritur, Kim Jong un anulon bisedimet me Jugun, dyshime edhe për takimin me Trump

Java News - 15.05.2018

Koreja e Veriu ka anuluar marrëveshjen me Korenë e Veriut pak para takimit të liderit Koreano-verior Kim Jong Un me presidentin e SHBA-së Donald Trump në Singapaor më 12 qershor.

Uashingtoni vazhdon përgatitjen e samitit Trump-Kim

Tetova Sot - 15.05.2018

SHBA-ja nuk është njoftuar për një ndryshim pozicioni koreanoverior dhe vazhdon të përgatisë samitin mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, deklaroi sot departamenti amerikan i Shtetit pasi Pheniani ...

Koreja e Veriut anulon takimin me Korenë e Jugut, paralajmëron SHBA-me mospjesëmarrje në samitin historik mes Kim ...

Telegrafi - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka anuluar takimet e nivelit të lartë me Korenë e Jugut të paraparë të mbahet të mërkurën, dhe kjo po ndodh për shkak të një ushtrimi të përbashkët ushtarak mes Koresë së Jugut dhe ...

Koreja e Veriut anulon bisedimet me Korenë e Jugut

Tetova Sot - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka anuluar bisedimet e nivelit të lartë me Korenë e Jugut si shenjë zemërimi ndaj disa manovrave ushtarake. Zyrtarë të Veriut i thanë agjencisë së lajmeve KCNA se ushtrimet ushtarake ...

Kim Jong-Un takohet sërish me liderin e Koresë së Jugut, biseduan për çarmatosjen

BalkanWeb - 15.05.2018

Koreja e Veriut dhe e Jugut kanë rënë dakord të zhvillojnë bisedime të nivelit të lartë ditën e mërkurë, për të diskutuar hapat e nevojshëm për të arritur çarmatosjen e gadishullit korean.

Trump-Kim Jong-un, në pikëpyetje takimi i 12 qershorit

Mapo - 16.05.2018

Koreja e Veriut thotë se mund të tërhiqet nga takimi me presidentin amerikan, Donald Trump nëse SHBA në mënyrë të njëanshme insiston që ajo të heqë dorë nga armët bërthamore.

Kim Jong-un kërcënon se mund të anulojë takimin me Trumpin

Ina - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse bisedimet mbi çarmatimin bërthamor janë “të njëanshme”.

Pheniani kërcënon me pezullim të takimit me presidentin Trump

Gazeta Tema - 16.05.2018

Koreja e Veriut kërcënoi me tërheqje nga takimi i planifikuar për muajin e ardhshëm ndërmjet udhëheqësit të saj Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump.

Koreja e Veriut kërcënon me anulim të samitit me Trumpin. Çfarë po ndodh?

BalkanWeb - 16.05.2018

Koreja Veriore ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Shtetet e Bashkuara njëanshëm insistojnë që verikoreanët të heqin dorë nga armët ...

Koreja e Veriut nis çmontimin e strukturave të zonës bërthamore

ABC News - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka nisur me shkatërrimin e zonës ku janë kryer testet bërthamore. Megjithatë, ekspertët amerikanë janë skeptikë për këtë zhvillim, pasi pretendojnë se ajo zonë nuk i nevojitej më ...

Koreja V. fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Evropaelire - 15.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.

​Uashingtoni vazhdon përgatitjet për samitin Trump-Kim

Telegrafi - 15.05.2018

SHBA-ja nuk është njoftuar për një ndryshim pozicioni koreanoverior dhe vazhdon të përgatisë samitin mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, deklaroi sot Departamenti amerikan i Shtetit pasi Pheniani ...

Pritshmëritë e Uashingtonit rreth takimit Trump-Kim

VOA - 14.05.2018

Kur mbetet më pak se një muaj nga mbatja e një takimi të planifikuar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Uashingtoni është përqendruar tek mundësitë ...

Çudia koreane! Jong-un, Jong-il dhe Il-sung janë ‘ringjallur’ në Korenë e Jugut

Tetova Sot - 15.05.2018

Për shumicën e njerëzve anembanë botës, nëse përmend emrat Kim Jong-un, Kim Jong-il dhe Kim Il-sung, mendja e tyre do të shkonte menjëherë vetëm te 3 persona! Por, çfarë mund të ndodhë dhe si mund të ...

Koreja Veriore kërcënon të tërhiqet nga Samiti me Trump

SOT - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse çarmatimi bërthamor është i njëanshëm.

Koreja e Veriut kërcënon se do të anulojë samitin me Trump

SOT - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse SHBA këmbëngul që koreano-veriorët të heqin dorë nga armët bërthamore.

Koreja V. fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Lajmi.net - 15.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.

Koreja Veriore fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Koha.net - 15.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.

Koreja V. fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Portalb - 15.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.

Koreja e Veriut fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Telegrafi - 15.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.

Koreja V. fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Zhurnal - 15.05.2018

Koreja V. fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe ...

Koreja e Veriut fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

BalkanWeb - 16.05.2018

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.