TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik midis Maqedonisë dhe Sllovenisë

Zhurnal - 14.11.2017

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik midis Maqedonisë dhe Sllovenisë Shkup, 14 nëntor- Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Kreshnik ...

Presidenti slloven Pahor, pret që Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme në NATO

Portalb - 14.11.2017

“Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Repbulikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe NATO dhe ngelet përkrahës ...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

Telegrafi - 14.11.2017

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e ...

Zaev: Shpresoj që kjo do të jetë përpjekja e fundit për zgjidhjen e kontestit të emrit

Zhurnal - 14.11.2017

Zaev: Shpresoj që kjo do të jetë përpjekja e fundit për zgjidhjen e kontestit të emrit Shkup, 14 nëntor - Maqedonia po hynë në një përpjekje që shpresoj se do të jetë e fundit, me qëllim ...

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni

Zhurnal - 14.11.2017

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni Shkup, 14 nëntor - Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në ...

Zaev e filloi vizitën në Slloveni me takimin me Cerarin

Idividi - 14.11.2017

Shkup, 13 nëntor 2017 (MIA) - Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Lubjanë pati takim tet-a-tet me kryeministrin slloven Miro Cerar, bëri të ditur pres shërbimi i Qeverisë.

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

Evropaelire - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Zaev: Filloi procesi i zgjidhjes së problemit me emrin

Portalb - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të ...

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

Almakos - 13.11.2017

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së ...

Zaev u takua me policë sllovenë, të cilët kanë ndihmuar në sigurimin e kufirit jugor gjatë krizës së emigrantëve

Almakos - 13.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Sllovenisë nga misioni për përkrahje të Republikës së Maqedonisë në sigurimin e kufirit jugor ...

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik midis Maqedonisë dhe Sllovenisë

Idividi - 14.11.2017

Shkup, 14 nëntor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga ...

Pahor: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

Koha.net - 14.11.2017

“Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Republikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për anëtarësim në BE e NATO dhe ngelet përkrahës i ...

”Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s”

Lajmi.net - 14.11.2017

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e ...

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni

Idividi - 14.11.2017

Shkup, 14 nëntor 2017 (MIA) - Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në sferën ekonomike dhe në pjesën e investimeve të huaja i prezentoi ...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

Lajmi.net - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

Zhurnal - 14.11.2017

Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit Shkup, 13 nëntor - Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis ...

Dimension i ri në bashkëpunimin Maqedoni - Slloveni

Zhurnal - 13.11.2017

Dimension i ri në bashkëpunimin Maqedoni - Slloveni Ljubljanë, 13 nëntor - Dimension të ri të bashkëpunimit të mirë ekzistues në interes të qytetarëve të të dy vendeve kanë dakorduar sot delegacionet ...

Kryeministri i Maqedonisë fillon vizitën zyrtare në Slloveni

Portalb - 13.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka nisur të hënën vizitën dyditore në Republikën e Sllovenisë, ku ka takuar homologun e tij slloven, Miro Cerar, raporton Anadolu Agency (AA).

Zaev: Miqësia me Slloveninë është shumë e rëndësishme për Maqedoninë

Telegrafi - 13.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot ka realizuar takim bilateral me delegacionin e Maqedonisë, të udhëhequr nga Miro Cerar, kryeministër i Sllovenisë.

Zoran Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

Telegrafi - 13.11.2017

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Slloveni. Kryeministri Zaev sot do të realizojë takim me kryeministrin slloven Miro ...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

Portalb - 13.11.2017

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me ...

Borut Pahor rizgjidhet president i Sllovenisë

Koha.net - 13.11.2017

Pesidenti aktual i Sllovenisë, Borut Pahor fitoi numrin e mjaftueshëm të votave për një mandat të ri presidencial, duke marrë 53% të tyre. Rivali i tij, Marjan Sarec fitoi vetëm 47% të votave.

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

Zhurnal - 13.11.2017

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së Lubljanë, 13 nëntor - Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të ...

Zaev u takua me policë sllovenë, të cilët kanë ndihmuar në sigurimin e kufirit jugor gjatë krizës së emigrantëve

Idividi - 14.11.2017

Lubjanë, 13 nëntor 2017 (MIA) - Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Sllovenisë nga misioni për përkrahje të Republikës së ...

Borut Pahor rizgjidhet president i Sllovenisë

Portalb - 12.11.2017

Presidenti i tanishëm i Sllovenisë Barut Pahor fitoi raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, duke fituar një mandat të dytë në postin e shefit të shtetit slloven, tregojnë rezultatet fillestare ...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

Zhurnal - 14.11.2017

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në Shkup, 14 nëntor - Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale ...

Zaev shpreson në zgjidhjen e kontestit me Greqinë

Almakos - 14.11.2017

14 November Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

Idividi - 14.11.2017

Lubjanë, 14 nëntor 2017 (MIA) - Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara ...

Dimension i ri në bashkëpunimin, dakorduan delegacionet qeveritare të Maqedonisë dhe Sllovenisë

Idividi - 14.11.2017

Ljubljanë, 13 nëntor 2017 (MIA) - Dimension të ri të bashkëpunimit të mirë ekzistues në interes të qytetarëve të të dy vendeve kanë dakorduar sot delegacionet qeveritare të Maqedonisë dhe Sllovenisë ...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

Zhurnal - 13.11.2017

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni Shkup, 13 nëntor - Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e ...

Slloveni, Presidenti aktual rizgjidhet për mandatin e dytë

RTSH - 13.11.2017

Presidenti aktual i Sllovenisë, Borut Pahor rizgjidhet për mandatin e dytë. Pjesëmarrja në votim ishte e ulët, më e ulta në zgjedhjet presidenciale, vetëm 42% e sllovenëve iu drejtuan kutive të ...

CERAR: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-në

Alb Portali - 14.11.2017

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së ...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

Albeu.com - 14.11.2017

"Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e ...

Zaev paralajmëron zgjidhjen e kontestit të emrit

Ina - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Zaev: Më 20 ose 21 nëntor takim mes Nimetz dhe negociuesve

Telegrafi - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të ...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

Lajm - 13.11.2017

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me ...

Slloveni, Borut Pahor merr 53 % të votave, rizgjidhet për mandatin e dytë presidencial

BalkanWeb - 13.11.2017

Pesidenti aktual i Sllovenisë, Borut Pahor fitoi numrin e mjaftueshëm të votave për një mandat të ri presidencial, duke marrë 53% të tyre. Rivali i tij, Marjan Sarec fitoi vetëm 47% të votave.

Zaev optimist, së shpejti mund të gjendet zgjidhje për emrin

Alb Portali - 14.11.2017

Loading... Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi…. Tweet Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për ...

Zaev: Më 20 apo 21 nëntor mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

Almakos - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të ...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

Almakos - 13.11.2017

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me ...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për emrin me Greqinë

Koha.net - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB

Albeu.com - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të ...

Vazhdon vizita e Zaevit në Slloveni

Idividi - 14.11.2017

Lubjanë, 14 nëntor 2017 (MIA) - Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë.

Zaev: Maqedonia dhe Greqia janë më të vendosura se kurrë për të zgjidhur kontestin me emrin

RTSH - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për emrin. Greqia argumenton se emri Maqedoni implikon pretendime territoriale ndaj një rajoni ...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

Shqipmedia - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit.

Zaev: Maqedonia dhe Greqia janë më të vendosura se kurrë për të zgjidhur kontestin me emrin

Lajm - 14.11.2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për emrin. Greqia argumenton se emri Maqedoni implikon pretendime territoriale ndaj një rajoni ...