TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Scott kërkon nga Kosova e Serbia ta rinisin dialogun, thotë ka ardhur koha për t’i dhënë fund konflikteve

Koha.net - 14.08.2019

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë ta vazhdojnë dialogun, dhe se sipas tij, ka ardhur koha t’i jepet fund konfliktit të viteve të ’90-ta.

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun

Alsat - 14.08.2019

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd Scott thotë se është koha që t’i jepet fund konflikteve të viteve të 90-ta. Përmes twitter, Kyle Scott u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rifillojnë dialogun me ...

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Të rifillojë sa më shpejt dialogu Kosovë-Serbi

Alsat - 14.08.2019

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd Scott thotë se është koha që t’i jepet fund konflikteve të viteve të ...

Ambasadori amerikan: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga vendimet e njëanshme, koha për marrëveshje

Telegrafi - 14.08.2019

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott , ka deklaruar se ka ardhur koha që Kosova dhe Serbia t’i japin fund konfliktit të viteve të 90-ta. Scott përmes një postimi në Twitter, bëri thirrje që ...

Ambasadori amerikan: Ka ardhur koha që Kosova e Serbia t’i japin fund konfliktit

Zeri - 14.08.2019

Vendet e QUINT-it kanë kërkuar gjatë ditës së djeshme nga Kosova dhe Serbia të kthehen në tavolinën e diskutimeve. Si pjesë e kësaj kërkese ndaj Beogradit dhe Prishtinës, ambasadat kryesore kanë ...

Ambasadori amerikan: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga vendimet e njëanshme, koha për marrëveshje

Gazeta Tema - 14.08.2019

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott , ka deklaruar se ka ardhur koha që Kosova dhe Serbia t’i japin fund konfliktit të viteve të 90-ta. Scott përmes një postimi në Twitter, bëri thirrje që ...

Ambasadori amerikan: Ka ardhur koha që Kosova e Serbia t’i japin fund konfliktit

Gazeta Express - 14.08.2019

Vendet e QUINT-it kanë kërkuar gjatë ditës së djeshme nga Kosova dhe Serbia të kthehen në tavolinën e diskutimeve. Si pjesë e kësaj kërkese ndaj Beogradit dhe Prishtinës, ambasadat kryesore kanë ...

Scott: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga vendimet e njëanshme

BalkanWeb - 14.08.2019

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar se ka ardhur koha që Kosova dhe Serbia t’i japin fund konfliktit të viteve ’90. Scott përmes një postimi në Twitter, bëri thirrje që Kosova ...

Ambasadori amerikan: Ka ardhur koha që Kosova e Serbia t’i japin fund konfliktit

Lajmi.net - 14.08.2019

Si pjesë e kësaj kërkese ndaj Beogradit dhe Prishtinës, ambasadat kryesore kanë kërkuar edhe heqjen e taksës nga Kosova, si dhe ndalimin e propagandës së Serbisë në arenën ndërkombëtare, transmeton ...

Scott: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga vendimet e njëanshme

Durres Lajm - 14.08.2019

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka deklaruar se ka ardhur koha që Kosova dhe Serbia t’i japin fund konfliktit të viteve '90. Scott përmes një postimi në Twitter, bëri thirrje që Kosova dhe ...

Ambasadori amerikan: Ka ardhur koha që Kosova e Serbia t’i japin fund konfliktit

Botasot - 14.08.2019

Vendet e QUINT-it kanë kërkuar gjatë ditës së djeshme nga Kosova dhe Serbia të kthehen në tavolinën e diskutimeve. Si pjesë e kësaj kërkese ndaj Beogradit dhe Prishtinës, ambasadat kryesore kanë ...