TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Nëna mbronte me trup vajzën”, rrëfimi rrëqethës i zjarrfikësit: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë ...

JOQ Albania - 03.12.2019

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.4 sipas shkallës Rihter që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit la pas 51 viktima, dhimbje dhe lot pafund, mbi 750 të plagosur, qindra e mijëra ndërtesa të shkatërruara, njerëz të panikosur e tmerruar, momente ...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën. ...

BalkanWeb - 02.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zja.rrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën. ...

Medial - 02.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

'Nëna mbronte me trup vajzën'/ Zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, gërmova me thonj

Syri.net - 02.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

Zjarrfikësi tregon momentet e fundit të Dienës me të bijën: S’kam për ta harruar gjithë jetën atë skenë. E mbronte me ...

SOT - 02.12.2019

51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci tragjik i tërmetit. Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të ...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën. ...

Botasot - 02.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

Zjarrfikësi: S’do e harroj kurrë nënën që mbulonte vajzën me trup dhe kërkonte ujë!

Java News - 03.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar

LajmiFundit - 03.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, zjarrfikësi rrëfen tmerrin: Më kërkoi ujë, skenë që s’kam për ta harruar tërë jetën

Durres Lajm - 03.12.2019

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit të kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti. I ftuar në emisionin “Real Story” Matraku tregoi se i ishte ...

‘Nuk do ta harroj kurrë: Zjarrfikësi tregon momentet e fundit të Dienës me të bijën

Zeri - 03.12.2019

Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve tregoi mbrëmjen e djeshme se i ishte caktuar detyra që të vijonte operacionin në pallatin 6-katësh në Durrës, ku humbën jetën disa persona, mes tyre nëna, vajza e vogël dhe gjyshja.

Zjarrfikësi tregon momentet e fundit të Dienës: E mbronte të bijën me trup, gërmuam me thonj

Gazeta Express - 03.12.2019

Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve tregoi mbrëmjen e djeshme se i ishte caktuar detyra që të vijonte operacionin në pallatin 6-katësh në Durrës, ku humbën jetën disa persona, mes tyre nëna, vajza e vogël dhe gjyshja.