TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Allegri me deklaratë të papritur për Napolin

Lajmi.net - 13.03.2018

. Massimiliano Allegri komplimenton Napolin. Trajneri i Juventusit thotë që napolitanët po bëjnë një sezon të madh, përcjellë “Lajmi.net”. “Por për momentin Juventus nuk ka fituar asgjë akoma, por ...

Interi gjobitet me 10 mijë euro për thirrje anti-napolitane

Zhurnal - 13.03.2018

Interi gjobitet me 10 mijë euro për thirrje anti-napolitane Interi është gjobitur me 10.000 euro për thirrje anti-napolitane gjatë barazimit pa gola kundër Napolit të dielën mbrëma.

Inter gjobitet për sjelljen e tifozëve në ndeshjen ndaj Napolit

Lajmi.net - 13.03.2018

Tifozët e Interit ofenduan Napolin menjëherë në minutat e para të ndeshjes. Inter është gjobitur pas ndeshjes me Napolin në Serie A. Lega Serie A e ka publikuar sot raportin disiplinor ku mësohet se ...

“Divorci” me Partizanin, Moggi me tone të ashpra: Nuk di si krijohet pasuria e klubit, ky trajner t’i harrojë kupat e ...

Mapo - 13.03.2018

Luciano Moggi nuk ka ndërmend të rikthehet në Shqipëri dhe momentalisht është duke vijuar jetën e tij në Itali, duke qenë protagonist në mediat sportive italiane.

Spalletti në rrezik, ja çfarë ndodhi pas barazimit me Napolin

Lajmi.net - 13.03.2018

. Drejtuesit e Interit kanë shfaqur pakënaqësi me trajnerin Luciano Spalletti. “Gazzetta dello Sport” shkruan se ankesat e fundit nga Spalletti, kanë sjellë hidhërimin e zyrtatëve nga Giuseppe Meazza.

Sarri fyen keq një gazetare, e gjithë media italiane kundër tij

Java News - 13.03.2018

​Maurizio Sarri nuk e ka përmbajtur dot veten pas barazimit me Interin, ku ka fyer gazetaren gjatë intervistës. Në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Interin, trajneri i Napolit, Maurizio Sarri ka ...

“Napoli mund ta fitojë titullin”

Lajmi.net - 12.03.2018

Marek Hamsik beson se Napoli mund të fitojë titullin e Serie A. Napoli me humbjen ndaj Romës dhe barazimin ndaj Interit, ka humbur pozitën e parë në Serie A, duke u renditur në vendin e dytë me një ...

“Divorci” me Partizanin, Moxhi me tone të ashpra: Nuk di si krijohet pasuria e klubit

BalkanWeb - 13.03.2018

Luçiano Moxhi nuk ka ndërmend të rikthehet në Shqipëri dhe momentalisht është duke vijuar jetën e tij në Itali, duke qenë protagonist në mediat sportive italiane.

Hamsik: Titulli ende i mundshëm

Telegrafi - 12.03.2018

Marek Hamsik këmbëngul se ka mjaft pikë në lojë për Napolin për të arritur Scudetton në Serie A, duke thënë se çdo gjë është e mundur. Napoli u rrëzua nga froni nga Juventusi të dielën pasi ata ...

Hamshik akoma beson se Napoli mund ta fitojë titullin në Itali

Koha.net - 12.03.2018

Marek Hamshik thotë se Napoli nuk duhet të dorëzohet në garën për titull. Napoli që për dy javë nuk ka siguruar fitore ka mbetur një pikë prapa liderit Juventus në tabelë, që ka një takim më pak të ...

Napoli lë kreun, Sarri lë intervistën: Nuk iu përgjigjem për Juven…

Durres Lajm - 12.03.2018

Nuk është një kohë e lehtë për Napolin. Pas eliminimit nga “Europa League” dhe disfatës kundër Romës, blutë barazuan në “San Siro” kundër Interit. Tani, parakalimi Juventusit është realitet, me +1 ...

Spalletti e pranon: Kurrë s’kemi luajtur futboll të shkëlqyeshëm

Lajmi.net - 12.03.2018

. Luciano Spalletti mendon që Interi nuk ka cilësi sa Napoli. Ai e pranon që skuadra e tij nuk ka luajtur kurrë një futboll të shkëlqyeshëm, përcjellë “Lajmi.net”.

Spalletti i drejtpërdrejtë: Interit i mungon cilësia

SuperSport - 12.03.2018

“Çfarë i mungon Interit? Cilësia. Cilësia. Cilësia.” Të njëjtën fjalë Luciano Spalletti e përsëriti tri herë para kameravae sapo përfundoi përballja me Napolin në “San Siro”, që u mbyll me rrjeta të ...

Napoli, vendi që e dënonte me vdekje puthjen në publik

Idividi - 12.03.2018

Napoli, 9 mars 2018 (MIA) - Më 9 mars të vitit 1562 në Napoli të Italisë, puthja në publik u ndalua me ligj edhe u bë e dënueshme me vdekje. Nëse autoritetet shihnin ndonjë çift duke u puthur, ...

Spalletti: Interit i mungon cilësia

Telegrafi - 12.03.2018

Luciano Spalletti ka pranuar se Interi ngeci në ndeshjen kundër Napolit, sepse nuk po arrin të bëjë futboll të mirë dhe nuk ka shumë cilësi. Nerazzurrët kanë luajtur pa gola kundër napolitanëve këtë ...

“Nëse Juventusi i fiton të gjitha ndeshjet, do ta duartrokasim”

Lajmi.net - 12.03.2018

Maurizio Sarri është deklaruar pas barazimit 0-0 mes skuadrës së tij Napoli dhe Inter. Inter në ‘San Siro’ ndali në barazim Napolin. Trajneri Sarri, ka thënë se është i lumtur me paraqitjen e ...

ka fitues në derbin Inter – Napoli

Lajmi.net - 11.03.2018

Derbi i xhiros së 28-të në Serie A mes Interit dhe Napolit, nuk ka dhuruar fitues. Inter dhe Napoli, kanë ndarë pikët duke barazuar pa gola (0-0) në ‘San Siro’.

Inter 0-0 Napoli, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 11.03.2018

. Inter dhe Napoli kanë barazuar 0:0 në derbin e javës së 28’ të Serie A italiane Skuadra e Interit dhe ajo e Napolit kanë barazuar 0:0 në xhiron e 28’ të Serie A, ndeshje kjo e zhvilluar në Giuseppe ...

Inter 0-0 Napoli, statistikat e pjesës së parë

Lajmi.net - 11.03.2018

. Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Inter – Napoli. 45 minutat e pjesës së parë të derbit Inter – Napoli, kanë përfunduar barazim pa gola. Ishte Napoli që kishte më shumë nga kjo pjesë, por pa ...

Formacionet zyrtare: Inter – Napoli

Lajmi.net - 11.03.2018

. Kryendeshje e xhiros së 27-të të Serie A luhet në ‘San Siro’. Është skuadra e Interit që pret Napolin, në një ndeshje shumë të rëndësishme për të dy skuadrat.

Interi nuk thyhet nga Napoli as në Meazza

Telegrafi - 11.03.2018

Ashtu si ndeshja e parë, edhe e dyta mes Interit dhe Napolit në Serie A nuk prodhoi gola. Edhe një herë napolitanët ishin më të mirë, por ketë herë vendasit të ndihmuar nga publiku në Giuseppe ...

Inter 0-0 Napoli: Notat e lojtarëve, Skriniar i pakalueshëm

Telegrafi - 11.03.2018

Interi arriti të marrë një barazim pa gola ndaj Napolit në Giuseppe Meazza. Më i miri në këtë takim ishte Milan Skriniar, sllovaku ishte vendimtar që skuadra e tij mos të pranojë gol.

Arsenali po e vëzhgon Allanin e Napolit

Telegrafi - 11.03.2018

Mesfushori brazilian i Napolit, Allan, ka përfunduar në radarin e skuadrës së madhe angleze, Arsenalit. Arsenali po vëzhgon me vëmendje mesfushorin e Napoliy, Allan.

Barazim ‘i hidhur’ në Milano, Napoli dorëzon kreun

SuperSport - 11.03.2018

Krye-ndeshja e Serisë A, mes Interit dhe Napolit, përfundoi në barazim pa gola, një rezultat i drejtë për lojën që u zhvillua, por që nuk i shërbeu asnjë skuadre.

Inter – Napoli, formacionet zyrtare të derbit të javës në Serie A

Telegrafi - 11.03.2018

Interi dhe Napoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Nerazzurët janë nikoqir të napolitanëve në ndeshjen derbi të javës së 28-të në Serie A, takim ky që ...

Interi i nder Juventusit, ndahet në paqe me Napolin në “San Siro”

BalkanWeb - 11.03.2018

Interi dhe Napoli e mbyllën në barazim pa gola, supersfidën e javës së 28-të në Serinë A italiane. Ndeshja nuk pati shumë raste të rrezikshme, gjithsesi ishte Napoli që u shfaq më kërkues gjatë ...

Interi “ndihmon” Juventusin duke ndalur Napolin

Koha.net - 11.03.2018

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit ka përfunduar pa fitues. Asnjëra prej skuadrave nuk ka arritur të gjejë rrugën e golit përkundër rasteve të krijuara, transmeton koha.net.

Takimi i ‘nxehtë’ Inter-Napoli, bukuroshet seksbomba ndezin rrjetin…

Mapo - 11.03.2018

Përveç takimit në fushën e blertë, Inter-Napoli luhet edhe në Instagram… Dy modelet napolitanja Dessa Nuness dhe Sabrina Hammami kanë ofruar poza të nxehta për ndjekësit e tyre, me simbolet e ...

Përfundon baras derbi Inter – Napoli

Gazeta Express - 11.03.2018

​Inter dhe Napoli kanë barazuar 0:0 në derbin e javës së 28’ të Serie A ...

Inter dhe Napoli të dëshpëruara ndajnë pikët

Alb Portali - 11.03.2018

Në super ndeshjen e javës Inter dhe Napoli ndahen të dëshpëruara.Asnjëra nuk shënoi dhe asnjëra nuk humbi, por fitoi më shumë Juventus dhe skuadrat tjera që luftojnë për zonën champions.Milan fitoi ...

Moggi i shpall luftë trajnerit me emër: Ti nuk di asgjë, nuk fiton kurrë trofe

Lajmi.net - 13.03.2018

Luciano Moggi ka akuzuar trajneri e Napolit, Mauricio Sarri. Luciano Moggi është duke vijuar jetën e tij në Itali dhe së fundmi është bërë protagonist.

Hamsik: Titulli ende i mundshëm

Almakos - 12.03.2018

Marek Hamsik këmbëngul se ka mjaft pikë në lojë për Napolin për të arritur Scudetton në Serie A, duke thënë se çdo gjë është e mundur. Napoli u rrëzua nga froni nga Juventusi të dielën pasi ata ...

Spalletti i drejtpërdrejtë: interit i mungon cilësia

Alb Portali - 12.03.2018

Të njëjtën fjalë Luciano Spalletti e përsëriti tri herë para kameravae sapo përfundoi përballja me Napolin në “San Siro”, që u mbyll me rrjeta të paprekura.

Inter 0-0 Napoli: Notat e lojtarëve, Skriniar i pakalueshëm

Almakos - 11.03.2018

Interi arriti të marrë një barazim pa gola ndaj Napolit në Giuseppe Meazza. Më i miri në këtë takim ishte Milan Skriniar, sllovaku ishte vendimtar që skuadra e tij mos të pranojë gol.

Arsenali po e vëzhgon Allanin e Napolit

Almakos - 11.03.2018

Mesfushori brazilian i Napolit, Allan, ka përfunduar në radarin e skuadrës së madhe angleze, Arsenalit. Arsenali po vëzhgon me vëmendje mesfushorin e Napoliy, Allan.

Napoli barazon me Interin dhe humbet kryesimin

Gazeta Tema - 11.03.2018

Krye-ndeshja e Serisë A, mes Interit dhe Napolit, përfundoi në barazim pa gola, një rezultat i drejtë për lojën që u zhvillua, por që nuk i shërbeu asnjë skuadre.

Inter – Napoli, formacionet zyrtare të derbit të javës në Serie A

Almakos - 11.03.2018

Interi dhe Napoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Nerazzurët janë nikoqir të napolitanëve në ndeshjen derbi të javës së 28-të në Serie A, takim ky që ...

Interi ndahet në paqe me Napolin në “San Siro”

LajmiFundit - 11.03.2018

Interi dhe Napoli e mbyllën në barazim pa gola, supersfidën e javës së 28-të në Serinë A italiane. Ndeshja nuk pati shumë raste të rrezikshme, gjithsesi ishte Napoli që u shfaq më kërkues gjatë ...

Interi “ndihmon” Juventusin duke ndalur Napolin

Alb Portali - 11.03.2018

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit ka përfunduar pa fitues. Loading... Asnjëra prej skuadrave nuk ka arritur të gjejë rrugën e golit përkundër rasteve të krijuara, transmeton ...

Notat e Inter-Napoli/ Skriniar i pakalueshëm, Insigne-Mertens të “vegjël”

BalkanWeb - 12.03.2018

Interi arriti të marrë një barazim pa gola ndaj Napolit në Giuseppe Meazza. Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte Milan Skriniar, sllovaku ishte vendimtar që skuadra e tij mos të pësojë gol.

Interi dhe Napoli luajnë kundër vetes

InfoSport - 11.03.2018

Me barazim pa gola është mbyllur derbi i kësaj jave në Seria A ndërmjet Interit dhe Napolit. Sfida ishte shumë spektakolare, me të dyja skuadrat që kërkuan me ngulm fitoren, por betejën këtë herë ...