TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

1 ton drogë e trafikuar përmes liqenit të Shkodrës, Leshaj: Nuk kam informacion

Albeu.com - 12.07.2019

Ministria i Brendshem Sandër Lleshaj flet nga Shkodra pas inagurimit të pikës së kalimit kufitar në Hanin e Hotit që lidh Shqipërinë me Malin e Zi. I pyetur për akuzat e Partisë Demokratike për ...

Voltana Ademi e kallëzoi penalisht 2 javë më parë, befason ministri nga Shkodra me përgjigjen

SOT - 12.07.2019

Ministri Lleshaj nga Shkodra ka folur lidhur me kallëzimin penal të bërë nga Voltana Ademi, ku ka deklaruar se nuk ka dijeni për paditë në prokurori të bëra nga Ademi ndaj këtij të fundit.

Lleshaj: Shumë shpejt koha e pritjes në doganë do jetë ‘0’

Top Channel - 12.07.2019

Nga dogana e Hanit të Hotit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka njoftuar se do të shkurtohet koha e pritjes në pikat kufitare të Shqipërisë. Lleshaj duke sjellë në vëmendje shembullin me ...

Përurohet mjediset e reja të Policisë Kufitare të Hanit të Hotit

RTSH - 12.07.2019

Një vit pas përurimit të godinës së re të Doganës së Hanit të Hotit, në këtë pikë kalimi kufitar të premten u përuruan mjediset e reja të stacionit të Policisë Kufitare, një investim prej 45 milionë ...

Lleshaj i përgjigjet PD-së: Policia nuk arreston simpatizantë, por qytetarë që shkelin ligjin

Botasot - 12.07.2019

Teksa përfaqësuesi ligjor i PD-së, Ivi Kaso, paralajmëroi dje nga Shkodra padi ndaj policisë dhe Ministrisë së Brendshme për arrestim të paligjshëm të simpatizantëve demokratë, Ministri i Brendshëm ...

Lleshaj: Policia nuk arreston militantë, por qytetarë që shkelin ligjin

ABC News - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pas inaugurimit te stacionit kufitar ne Hanin e Hotit u është përgjigjur edhe akuzave të PD për arrestimet e militanteve.

Lleshaj: Do modernizojmë pikat kufitare, investim 45 mln lekë

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka inauguruar sot godinën e Policisë Kufitare në Han të Hotit. Nga kjo pikë kufitare, ministri Lleshaj ka deklaruar se do të përmirësohen të gjitha portat hyrëse ...

Aksioni i armëve në Elbasan, Lleshaj flet pas pezullimit të oficerëve

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar nga Hani i Hotit edhe operacionin e Elbasanit ku u zbulua një arsenal armësh të sofistikuara, rast ky i publikuar fillimisht në Neës 24.

Armët në Elbasan, Sandër Lleshaj: Policia i ka sekrete operacionet

Mapo - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka reaguar pas operacionit të policisë në Elbasan, ku u sekuestruan armë të sofistikuara, që dyshohet se mund të jenë përdorur në ngjarje kriminale.

Frontex dhe Europol në Shqipëri, Lleshaj: Nuk është shenjë mosbesimi, por integrimi

Botasot - 12.07.2019

Prania e Frontex dhe Europol në Shqipëri për ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj nuk është shenjë mosbesimi ndaj autoriteteve tona, por sipas tij një tregues se defakto policia shqiptare është ...

Europol në Tiranë, Lleshaj “rrëzon” akuzat e PD: Ja pse erdhën

BalkanWeb - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, iu është përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me ardhjen e Europol në Tiranë, një ditë më parë. Nga Hani i Hotit, gjatë inaugurimit të zyrës së Policisë ...

Sekuestrimi i arsenalit të armëve në Elbasan, Sandër Lleshaj zbulon detajet pse u mbajt i fshehtë

SOT - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për operacionin e armëve në Elbasan.Operacioni u zhvillua në fshatin Papër, ku u gjetën një arsenal armësh që dyshohet se i përkasin bandave kriminale.

Lleshaj: Shumë shpejt koha e pritjes në doganë do jetë ‘0’

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Nga dogana e Hanit të Hotit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka njoftuar se do të shkurtohet koha e pritjes në pikat kufitare të Shqipërisë.

Leshaj: FRONTEX dhe EUROPOL, shenjë besimi për vendin tonë

ABC News - 12.07.2019

Fjala e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, në përurimin e ambienteve të reja të stacionit të Policisë Kufitare në PKK Hani i Hotit: I nderuar z. Prefekt i Qarkut Shkodër, Z.

Lleshaj: Do modernizojmë pikat kufitare, investim 45 mln lekë

LajmiFundit - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka inauguruar sot godinën e Policisë Kufitare në Han të Hotit. Nga kjo pikë kufitare, ministri Lleshaj ka deklaruar se do të përmirësohen të gjitha portat hyrëse ...

Lleshaj i përgjigjet PD-së: Ardhja e EUROPOL shenjë besimi

LajmiFundit - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshja i ka kthyer përgjigje partisë Demokratike , e cila e shihte ardhjen e EUROPOL në Shqipëri si një dëshmi që në Shqipëri “gëlon” krimi.

Lleshaj i përgjigjet PD për akuzat ndaj EUROPOL: Ardhja e tyre është besim, keqardhje për dyshuesit

Gazeta Tema - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka inauguruar sot godinën e Policisë Kufitare në Han të Hotit. Gjatë fjalës së tij, Lleshaj deklaroi se do të përmirësohen të gjitha portat hyrëse të Shqipërisë, ...

Radhë nëpër dogana, Lleshaj: Shumë shpejt koha e pritjes do jetë zero

ABC News - 12.07.2019

“Duhet t’i përmirësojmë portat hyrëse të Shqipërisë, krijon kushte për ta përmirësuar shërbimin tonë. I rëndësishëm edhe për turizmin në vend. Që t’i përballojë këto flukse, duhet t’i përgjigjemi me ...

45 milionë lekë investim, Sandër Lleshaj tregon detajet çfarë do ndodhë në pikat kufitare

SOT - 12.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka inauguruar sot godinën e Policisë Kufitare në Han të Hotit. Nga kjo pikë kufitare, ministri Lleshaj ka deklaruar se do të përmirësohen të gjitha portat hyrëse ...