TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Abe: Askush nuk do luftën

Telegrafi - 12.06.2019

Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me presidentin e ...

Kryeministri japonez synon përmirësimin e marrëdhënieve SHBA-Iran

Evropaelire - 12.06.2019

Kryeministri japonez, Shinzo Abe ka arritur në Teheran në një vizitë, që ai shpreson se do të ndihmojë në uljen e tensioneve në mes të Iranit dhe Shteteve të Bashkuara.

Kryeministri japonez do të vizitojë Iranin mes sanksioneve të SHBA-ve

Medial - 11.06.2019

Mes sanksioneve të rrepta nga SHBA-të për Iranin, nga e mërkura kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, do të fillojë vizitën e tij shtetërore në Teheran, transmeton Anadolu Agency (AA).

TOKIO – Abe dhe Trump diskutojnë ndërmjetësimin japonez me Iranin

Medial - 11.06.2019

TOKIO, 11 qershor /MEDIAL-DPA/ – Kryeministri japonez, Shinzo Abe zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin amerikan, Donald Trump mbi çështjen e Iranit, një ditë para udhëtimit treditor të ...

Abe: Askush nuk do luftën

Botasot - 12.06.2019

Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me presidentin e ...

Kryeministri japonez: Askush nuk e do luftën

Gazeta Express - 12.06.2019

Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me presidentin e ...

Konflikti SHBA-Iran, kryeministri japonez Abe: Askush nuk do luftë

BalkanWeb - 13.06.2019

IRAN ‘Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak’, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me ...

Kryeministri japonez: Askush nuk do e luftën

Alsat - 13.06.2019

Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me presidentin e ...

Kryeministri japonez: Askush nuk do e luftën

Zhurnal - 13.06.2019

Askush nuk do luftë dhe Japonia do të kryejë rolin e saj për të evituar një konflikt ushtarak, deklaroi kryeministri japonez, Shinzo Abe gjatë konferencës për shtyp të përbashkët me presidentin e ...