TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mbrojtësi i Realit: Nuk e di se çfarë po ndodh me ne

Albeu.com - 13.01.2018

Real Madridi pësoi humbje tronditëse në shtëpi nga Villarreali në kuadër të La Ligës të shtunën pasdite, por Nacho nuk mendon se forma e dobët e skuadra nuk është pasojë e mungesës së përkushtimit të ...

Humbja e Realit, Zidan: Nuk kam asnjë shpjegim…

BalkanWeb - 13.01.2018

Kriza e Real Madrid është thelluar pas disfatës ndaj Villarreal. Një tjetër rezultat negativ i Los Blancos megjithëse u munduan përgjatë 90 minutave të kontrollonin ndeshjen dhe të shënonin gol.

Cristiano Ronaldo pëson humbje në ndeshjen e tij të 500-të në kampionat

Albeu.com - 13.01.2018

Cristiano Ronaldo luajti ndeshjen e 500-të në ligë në karrierën e tij si profesionist sot kundër Villarrealit në "Santiago Bernabeu". Por, për fituesin e Topit të Artë, paraqitja e tij e 500-të ...

Nuk është shaka, Reali në rrezik për vendin e katër!

Lajm - 13.01.2018

Reali në krizë të thellë, vjen humbja tjetër tani nga Villareali, 0-1, në kuadrin e javës së 19-të në La Liga. Reali është i katërti në tabelë me 32 pikë, Villarreali i afrohet në vetëm një pikë, ...

Real Madrid 0-1 Villarreal, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 13.01.2018

. Kampioni i Spanjës është mposhtur në ndeshjen si nikoqir pasditen e sotme kundër Villarrealit. Real Madridi pësoi gol në minutat e fundit të ndeshjes, gjë që edhe i kushtoi me tri pikë skuadrës së ...

STATISTIKË / Statistikat e ndeshjes Real Madrid - Villarreal (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2018

Real Madrid humbi një ndeshje mjaft deçisive sot kundër Villarrealit në "Santiago Bernabeu" me rezultatin minimal 0-1 për miqtë. Madrilenët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, por pa gjetur ...

Realit veç emri i ka mbetur, e ‘turpëron’ edhe Villarreali

Lajmi.net - 13.01.2018

Real Madrid ka pësuar edhe humbjen e katërt në La Liga këtë edicion. Është skuadra e Villarrealit që ka mposhtur kampionët e La Ligas në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat minimal 0-1.

Tjetër hap mbrapa nga Reali, mposhtet nga Villarreali në Santiago Bernabeu (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Pas barazimit ndaj Celta Vigos, Real Madridi ka vazhduar me rezultate jo të mira në La Liga. Edhe pse Los Blancos ishin më të mirë ndaj Villarrealit, ata në fund u befasuan duke humbur me rezultat ...

Real 0-1 Villarreal, notat e lojtarëve

Telegrafi - 13.01.2018

Real Madridi ka humbur nga Villarreali me rezultat 0-1 në La Liga. Më i miri në këtë takim ishte portieri i mysafireve, Sergio Asenjo, i cili me pritet e tij ishte një nga më meritorët për rezultatin ...

Reali i Madridit ‘zhytet” në krizë, e mposht edhe Villareali

SuperSport - 13.01.2018

Reali i Madridit është zyrtarisht në krizë. Pas humbjes ndaj Barcelonës dhe barazimit në Vigo ndaj Celtës, Los Blancos pësuan një tjetër disfatë këtë herë shokuese me rezultatin 0-1 nga Villareali në ...

VIDEO/ Real Madrid shtanget në ‘Bernabeu’ nga Villareal, Zidan me ‘valixhet’ në dorë

BalkanWeb - 13.01.2018

Nuk mund të ishte imagjinuar por Real Madrid këtë sezon nuk i ndal hapat fals në “La Liga”. Skuadra e Zinedin Zidan është mposhtur sot në “Santiago Bernabeu” nga Villareal me shifrat minimale 0-1, ...

Real Madrid – Villarreal, a e dini rezultatin e pjesës së parë?

Lajmi.net - 13.01.2018

. Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Real Madrid – Villarreal. Në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid po përballet me skuadrën e Villarrealit.

“Nëndetësja e Verdhë” fundos Realin

Koha.net - 13.01.2018

Real Madridi nuk po arrin të këndellet në ligë. Sot është mposhtur në shtëpi nga Villarreali (Nëndetësja e Verdhë), për të pësuar humbjen e dytë në ligë në tri ndeshjet e fundit, raporton Koha.net.

Villarreali e mposht Real Madridin midis “Bernabeut”, e thellon edhe më shumë në krizë

Gazeta Express - 13.01.2018

Villarreali e ka tronditur Real Madridin duke e mposhtur në fund të ndeshjes së La Ligës midis “Santiago Bernabeut”, të shtunën ...

La Liga/ Villarreali trondit Realin në “Santiago Bernabeo”

Gazeta Tema - 13.01.2018

Villarreali ka tronditur Real Madridin duke e mposhtur në “Santiago Bernabeut” Në një ndeshje të dominuar nga skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane, sidomos në pjesën e parë, skuadra mike i tronditi ...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Villarreal

Lajmi.net - 13.01.2018

Real Madrid dhe Villarreal ndeshen sot në La Ligë me fillim nga ora 16:15. Real Madrid dhe Villarreal kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në La Ligë.

Real Madrid – Villarreal, formacionet zyrtare

Telegrafi - 13.01.2018

Real Madridi dhe Villarreali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin anglez. Mbretërit janë nikoqir të Nëndetëses së Verdhë në takimin e vlefshme për javën e ...

VIDEO/ E pabesueshme! Shikoni çfarë bën Ronaldo me portën e boshatisur

Alb Portali - 13.01.2018

Real Madridi është duke barazuar pa gola në “Santiago Bernabeu” kundër Villarrealit. Loading... Pak para përfundimit të pjesës së parë, Cristiano u gjend i vetëm rreth pesë metra para portës, por ...

Real Madrid me dy sulmues në formacion ndaj Villarrealit

Lajmi.net - 13.01.2018

. Real Madrid takohet sot me Villarrealin në kuadër të La Ligës. Trajneri Zinedine Zidane pritet të vendos për një formacion me dy sulmues në mungesë të qendërsulmuesit Karim Benzema, i lënduar.

Zidane: Nuk kam asnjë shpjegim…

Lajm - 13.01.2018

Kriza e Real Madrid është thelluar pas disfatës ndaj Villarreal. Një tjetër rezultat negativ i Los Blancos megjithëse u munduan përgjatë 90 minutave të kontrollonin ndeshjen dhe të shënonin gol.

Tjetër hap mbrapa nga Reali, mposhtet nga Villarreali në Santiago Bernabeu (Video)

Almakos - 13.01.2018

Pas barazimit ndaj Celta Vigos, Real Madridi ka vazhduar me rezultate jo të mira në La Liga. Edhe pse Los Blancos ishin më të mirë ndaj Villarrealit, ata në fund u befasuan duke humbur me rezultat ...

Real 0-1 Villarreal, notat e lojtarëve

Almakos - 13.01.2018

Real Madridi ka humbur nga Villarreali me rezultat 0-1 në La Liga. Më i miri në këtë takim ishte portieri i mysafireve, Sergio Asenjo, i cili me pritet e tij ishte një nga më meritorët për rezultatin ...

VIDEO/ Real Madrid del ‘kokë ulur’ nga ‘Bernabeu’, humbet përballë Villareal

Java News - 13.01.2018

Nuk mund të ishte imagjinuar por Real Madrid këtë sezon nuk i ndal hapat fals në “La Liga”. Skuadra e Zinedin Zidan është mposhtur sot në “Santiago Bernabeu” nga Villareal me shifrat minimale 0-1, ...

Real Madrid – Villarreal, formacionet zyrtare

Almakos - 13.01.2018

Real Madridi dhe Villarreali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin anglez. Mbretërit janë nikoqir të Nëndetëses së Verdhë në takimin e vlefshme për javën e ...

Formacioni i Realit kundër Villarrealit

Lajmi.net - 12.01.2018

. Pas dy ndeshjeve pa fitore, Real Madrid do të kërkojë me çdo kusht tre pikët kundër Villarrealit në sfidën e ditës së shtune. Nesër, me fillim nga ora 16:15, Reali në ‘Santiago Bernabeu’ pret ...

Reali i thotë lamtumirë titullit

Sportisot - 13.01.2018

Pas barazimit ndaj Celta Vigos, Real Madridi ka vazhduar me rezultate jo të mira në La Liga. Edhe pse Los Blancos ishin më të mirë ndaj Villarrealit, ata në fund u befasuan duke humbur me rezultat ...

Tjetër hap mbrapa nga Reali, mposhtet nga Villarreali në Santiago Bernabeu

Alb Portali - 13.01.2018

Pas barazimit ndaj Celta Vigos, Real Madridi ka vazhduar me rezultate jo të mira në La Liga. Loading... Edhe pse Los Blancos ishin më të mirë ndaj Villarrealit, ata në fund u befasuan duke humbur me ...