TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA sanksionon firmën irakiane për lidhje me Gardën Iraniane

Medial - 12.06.2019

Administrata amerikane ka vendosur të sanksionojë një kompani me bazë në Irak dhe dy drejtues të saj, duke cituar si arsyetim lidhjen e tyre me Forcën e Kudsit të Gardës Revolucionare të Iranit, ...

SHBA sanksionon një kompani irakiane të lidhur me Gardën e Iranit

Evropaelire - 12.06.2019

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar një kompani irakiane, që i ka ndihmuar Gardës Revolucionare të Iranit, për t’iu ikur sanksioneve, duke kontrabanduar armë në vlerë të qindra miliona dollarëve.

SHBA sanksionon firmën irakiane për lidhje me Gardën Iraniane

Zhurnal - 12.06.2019

Administrata amerikane ka vendosur të sanksionojë një kompani me bazë në Irak dhe dy drejtues të saj, duke cituar si arsyetim lidhjen e tyre me Forcën e Kudsit të Gardës Revolucionare të Iranit.

SHBA sanksionon një kompani irakiane të lidhur me Gardën e Iranit

Lajmi.net - 12.06.2019

Përmes një deklarate më 11 qershor, Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se ndëshkimet shënjestrojnë Kompaninë e Burimeve të Pasurisë së Jugut në Bagdad dhe dy zyrtarë të kësaj kompanie, që ...

SHBA sanksionon një kompani irakiane të lidhur me Gardën e Iranit

Gazeta Express - 12.06.2019

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar një kompani irakiane, që i ka ndihmuar Gardës Revolucionare të Iranit, për t’iu ikur sanksioneve, duke kontrabanduar armë në vlerë të qindra miliona dollarëve.