TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e 11 Majit në Tiranë, mësoni kush është ky person nën flakë

Botasot - 16.05.2019

Protesta e 11 Majit la disa efektivë të plagosur, të cilët morën dëmtime nga shpërthimi i bombave molotov që manifestuesit e opozitës jokuvendore hodhën njëri pas tjetrit, ndaj godinës së ...

A do të ketë bomba molotov në 25 Maj? Basha befason me përgjigjen

SOT - 15.05.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i pyetur nëse do të përdoren apo jo bomba molotovë në protestën e 25 Majit është shprehur se PD-ja distancohet nga dhuna por nuk ka fuqi të ndal zemërimin popullor.

25 maji protestë me molotov? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Mapo - 15.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje pyetjes së gazetarëve nëse edhe protesta e 25 majit do jetë një protestë ku do të hidhen bomba molotov, si të shtunën e kaluar.

PD dhe aleatët, në rrugë më 25 Maj! Basha: Nuk i ndaloj dot molotovët!

Java News - 15.05.2019

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së PD, Lulzim Basha dha një prononcim për mediat teksa konfirmoi datën e protestët së ardhshme. Selia blu dhe aleatët e saj kanë vendosur që pas 10 ditësh të ...

Bombat me zjarr të protestës, kimistët ushtarakë: Të afta të vrasin njerëz

Top Channel - 14.05.2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi është me profesion kimist ushtarak.

Jari flet për herë të parë për bombën me benzinë: Bomba jone  quhet “Mulitov”, jo “Molotov”

Gazeta Tema - 14.05.2019

Pas debateve të shumta në publik, mbi cilësitë e rrezikshme të kokteilit “Molotov”, Jari e pa të udhës të ndërhyjë në këtë debat fillimisht si ushtarak, pastaj dhe si politikan i lartë: “Të nderuar ...

Nga molotovi, tek rasti Borchardt: Shtegu që nuk të çon në Europë

Gazeta Tema - 14.05.2019

Nga Ardian Ndreca Prej shkurtit të kaluem protestat për bllokimin e reformës së drejtësi, i vetmi mjet që kanë shqiptarët tashma me rimarrë në dorë fatet e veta dhe me u integrue në Europë janë kthye ...

Molotov në protesta, Bushati: Basha ka skenar rus!

Java News - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka theksuar se veprimet e kryetarit të Partisë Demokratike me protesta me Molotov janë të ngjashëm me një skenar rus.

Rama: Bombat molotov hedhin në erë një tank

Albeu.com - 14.05.2019

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, kryeministri Rama u ndal tek protestat e opozitës duke thënë se kishte dhunë nga protestuesit duke hedhur bomba molotov dhe kapsolla.

Rama: Qeveria dhe shumica qeverisëse nuk ka për të ndryshuar

Alsat - 14.05.2019

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama i bëri të qartë edhe njëherë opozitës se qeveria dhe shumica e tij qeverisëse është e paprekshme nga qëndrimet dhe manifestimet e tyre.

Rama: Bombat molotov nuk rrëzojnë qeverinë, por plagosin fytyrën e Shqipërisë

Top Channel - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama doli sot përballe medieve për të folur rreth protestës së dhunshme të opozitës së bashkuar. Gjatë deklaratës së tij, zoti Rama tha se qeveria nuk rrëzohet dhe as zëvendësohet me ...

“U plagos fytyra e vendit”, Rama nxjerr prapaskenat e rënda të protestës: U rrezikua jeta e...

SOT - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka folur për protestën e opozitës, teksa tha se marshimi i pakicës ishte absurd edhe pse sipas tij ndryshoi mënyra e goditjes me zjarr ndaj institucioneve.

Rama: Mos i hiqni vetes lirinë për Bashën, Kryemadhin e Saliun

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë moral protestuesve të opozitës në konferencën e sotme me gazetarët, e sidomos atyre që kanë përfunduar pas hekurave pasi janë arrestuar nga policia në protestat e ...

Nuk rrëzohet qeveria me Bo.mba molotov por plagoset fytyra e Shqipërisë

Medial - 14.05.2019

TIRANË, 14 maj/MEDIAL-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “qeveria nuk rrëzohet e as nuk zëvendësohet me marshime dhe aq më pak me bomba molotov, kasolla apo fishekzjarre, që nuk janë ...

Rama për marshimin e opozitës: S’ka shans të preket qeveria

ABC News - 14.05.2019

Protesta marshim e mbajtur nga opozita mbrëmjen e djeshme nuk ka kaluar pa u komentuar nga Kryeministri Rama. Ai është shprehur se mbrëmë opozita bëri një xhiro në boshllëkun e dëshpërimit.

Rama: Molotovi nuk është program qeverisës, unë nuk largohem me marshime

LajmiFundit - 14.05.2019

Bombat molotov nuk janë një alternativë qeverisëse. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në bashkëbisedimin me gazetarët në kryeministri një ditë pas protestës së opozitës.

“Qeveria s’preket”/ Rama: Protesta e djeshme ishte e dhunshme

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama tha se protesta e djeshme e opozitës ishte e njëjtë me atë të së shtunës. Ai shtoi se pjesë e saj ishte edhe dhuna dhe këtë e tregojnë disa lëndime që kanë marrë forcat policore.

Rama: Molotovët dhe fishekzjarret nuk e rrëzojnë qeverinë, i bëjnë dëm imazhit të vendit

Gazeta Express - 14.05.2019

Në një bashkëbisedim me gazetarët kryeministri Edi Rama foli për protestën e djeshme të opozitës. Ndër të tjera Rama u shpreh se marshimet dhe bombat Molotov jo vetëm që nuk e rrëzojnë qeverinë, por ...

25 maji protestë me molotov? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje pyetjes së gazetarëve nëse edhe protesta e 25 majit do jetë një protestë ku do të hidhen bomba molotov, si të shtunën e kaluar.

“Shqipëria është e lodhur me Ramën, por qeveria nuk rrëzohet vetëm me protesta”

Gazeta Express - 14.05.2019

Nga Vincent W . J. van Gerven Oei Analizë mbi situatën politike në vend, protesta e opozitës dhe kërkesa për largimin e Ramës! A mjaftojnë vetëm shashkat dhe bombat molotov për të rrëzuar Ramën?! ...

Rama: Bomba molotov nuk është lojë, rrezikon jetën e njeriut

Java News - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama e bëri të qartë se kush cënon lirinë e tjetrit, përfundon në burg. “Të gjithë kanë të drejtë të mendojnë në mënyra të ndryshme por kush shkon përtej të drejtën për të pasur ...

SHBA detyron Bashën të tërhiqet nga dhuna, kreu i PD braktis skenarët destabilizues të Berishës e Kryemadhit, opozita 3 ...

SOT - 14.05.2019

Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka braktisur planet e Sali Berishës dhe Monika Kryemadhit për të destabilizuar vendin. Të shtunën u tentua një skenar i tillë dhe sinjalet u dhanë se dhe dje do kishte ...

Rama: Ajo e djeshmja ishte xhiro në bollëkun e dëshpërimit, nuk rrëzohet qeveria më shëtitje. Bombat molotov nuk janë ...

Gazeta Tema - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama e cilësoi protestën e djeshme të opozitës si një xhiro në bollëkun e dëshpërimit të të vetëpërjashtuarve. Në një bashkëbisedimin me gazetarët shefi i qeverisë tha se nga kjo ...

Opozita molotov

BalkanWeb - 14.05.2019

Opozita është ndër pasuritë më të çmuara të një vendi me sistem demokratik. Pa të nuk mund të kuptohet qeverisja e vendit dhe realizimi i zgjedhjeve të lira.

Protesta”Rama Ik!”, opozita nuk dorëzohet, Basha: Vazhdojmë betejën! (VIDEO)

Ina - 14.05.2019

Me thirrjet: Rama ik! mbështetës të opozitës të udhëhequr nga kryetari i PD-se, Lulzim Basha, drejtues të lartë të LSI-së dhe aletët marshuan pasditen e sotme nëpër rrugët e Tiranës.

“Republikës nuk po ia vë zjarrin molotovi i protestës”, plas debati mes gazetares së njohur dhe deputetes së PS ...

SOT - 14.05.2019

Gazetarja dhe drejtuesja e ‘Open Data Albania’, Aranita Brahaj thotë se zjarrin Republikës Parlamentare nuk po ia vë molotovi i protestës së opozitës, por ‘Partia Shtet’.

Protesta e opozitës në Shqipëri: Shashka, gurë, molotov dhe thyerje të dritareve të institucioneve (FOTO)

Portalb - 14.05.2019

“Jemi sot në këtë marshim për të thënë qartë dhe prerë: E refuzojmë dhunën e qeverisë dhe i përgjigjemi me besimin tonë te vlerat europiane, me fuqinë e bashkimit dhe vendosmërinë.

Si pas 11 majit, Rama sërish bashkëbisedim me gazetarët

Botasot - 14.05.2019

Si një ditë pas protestës së 11 majit, kryeministri Edi Rama njofton një tjetër bashkëbisedim me gazetarët në sallën e Hartave në Kryeministri. Bashkëbisedimi do të nisë në orën 12:30 dhe vjen një ...

FOTOT/ “Drejtorë të rinj të policisë, për të menaxhuar dhunën”: Si e sheh rrjeti protestën e opozitës

Gazeta Tema - 14.05.2019

Ndërsa opozita ka protestuar tre ditë më radhë në Tiranë me bomba molotov e kapsolla, në rrjet e kanë marrë me humor situatën dhe kërcënimet për rrëzimin e ...

Bombat me zjarr të protestës, kimistët ushtarakë: Të afta të vrasin njerëz

Gazeta Tema - 14.05.2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi është me profesion kimist ushtarak.

Nga molotovi, tek rasti Borchardt: Shtegu që nuk të çon në Europë

Java News - 14.05.2019

Nga Ardian Ndreca Prej shkurtit të kaluem protestat për bllokimin e reformës së drejtësi, i vetmi mjet që kanë shqiptarët tashma me rimarrë në dorë fatet e veta dhe me u integrue në Europë janë kthye ...

Protestat e opozitës, Ervin Bushati: Opozita po përdor skenar rus, qytetarët presin zgjidhje nga PS

SOT - 15.05.2019

Prej disa muajsh vendi është përfshirë në një ngërç politik. Basha, Kryemadhi dhe deputetë pranë tyre vendosën të digjnin mandatet dhe të dilnin në rrugë, duke zhvilluar një sërë protestash të ...

Deputeti i PS-së e quan Bashën “projekt rus”

Koha.net - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, ka theksuar se veprimet e kryetarit të Partisë Demokratike me protesta me molotov janë të ngjashëm me një skenar rus.

Bombat molotov më 11 maj, Rama: Hedhin në erë një tank

LajmiFundit - 14.05.2019

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, kryeministri Rama u ndal tek protestat e opozitës duke thënë se kishte dhunë nga protestuesit duke hedhur bomba molotov dhe kapsolla.

Marshimi i opozitës, Rama: Qeveria nuk ka shans të preket

Durres Lajm - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama nuk lëkundet nga qëndrimi i tij kundër kërkesës së opozitës për rrëzimin e qeverisë. Në një komunikim me gazetarët ditën e sotme, duke komentuar marshimin-protestë të opozitës ...

Bomba molotov në 25 maj? Basha: Zemërimi popullor në rritje

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha foli për protestën e gjashtë kombëtare, e caktuar pas mbledhjes së sotme të kryesisë me 25 maj në orën 19:00. Pyetjes së gazetarëve se a do të përdorë opozita bomba ...

Rama i shqetësuar: Janë ulur rezervimet në hotele, po prishet imazhi i vendit

Java News - 14.05.2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi se marshimet dhe dhuna kanë ndikuar në uljen e rezervimeve në hotele dhe po pirshin imazhin e vendit. “Manifestim i dhunshëm.

Bombat me zjarr të protestës, kimistët ushtarakë: Të afta të vrasin njerëz

Botasot - 14.05.2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi, me profesion kimist ushtarak, tregon se bombat molotov janë përdorur gjatë ...

Bushati: Basha, skenar rus

Botasot - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka theksuar se veprimet e kryetarit të Partisë Demokratike me protesta me molotov janë të ngjashëm me një skenar rus.

Rama: Zgjedhjet e 30 Qershorit nuk shtyhen, gati për dialog

ABC News - 14.05.2019

Në një bashkëbisedim me gazetarët për gati 90 minuta, Kryeministri Rama përsëriti qëndrimin e tij se zgjedhjet nuk do të shtyhen përtej 30 Qershorit. Ai u deklarua i hapur për dialog me opozitën, por ...

Kimistët ushtarakë: Bombat molotov, deri në 1 mijë gradë nxehtësi

Java News - 14.05.2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi është me profesion kimist ushtarak.

Bushati: Basha, skenar rus

Flaka - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka theksuar se veprimet e kryetarit të Partisë Demokratike me protesta me molotov janë të ngjashëm me një skenar rus.

Bombat molotov të përdorura në protestë, kimisti ushtarak zbulon sa të rrezikshme janë

SOT - 14.05.2019

Në protestën e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov në drejtim të Kryeministrisë dhe të Kuvendit. Ndërsa në marshimin e djeshëm, 13 maj, molotov pati vetëm ndaj Drejtorisë së Policisë së ...

Kimistët ushtarakë: Bombat molotov, të afta të vrasin njerëz

Telegrafi - 14.05.2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi, me profesion kimist ushtarak, tregon se bombat molotov janë përdorur gjatë ...