TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

Lajm - 13.01.2018

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert ...

Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

Gazeta Express - 12.01.2018

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert ...

Rita e rekordeve! Këngëtarja e vetme me dy këngë në Top20 të iTunes

Lajmi.net - 12.01.2018

Është njëra prej artisteve shqiptare që po vazhdon të na bëj krenar në botë. Bëhet fjalë për këngëtaren nga Kosova, Rita Ora e cila ashtu si e mbaroi vitin, filloi edhe tjetrin, shkruan lajmi.net.

Rita Ora rikthehet në Kosovë

Alsat - 12.01.2018

Pavarësisht se karrierën e saj muzikore e ka ndërtuar jashtë kufijve të Kosovës, duket se ndjenja e patriotizmit për Rira Orën nuk do të shuhet kurrë.Në intervistat e dhëna për mediat e huaja ...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

Telegrafi - 12.01.2018

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike.

Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Koha.net - 12.01.2018

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë.

Rita Ora është e vetmja këngëtare në Top 20 të iTunes

Telegrafi - 12.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Pas dy vjetëve pauze, bukuroshja jonë është rikthyer fuqishëm në tregun e industrisë së muzikës botërore.

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data

LajmiFundit - 12.01.2018

Pavarësisht famës dhe sukseseve, këngëtarja Rita Ora nuk e harron vendin e saj. Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj.

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data

Zhurnal - 12.01.2018

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data Herën e fundit që ajo vizitoi vendlindjen e saj, Kosovën, ishte gjatë realizimit të klipit ‘Shine Ya Light’.

Rita Ora shënon suksesin më të madh të karrierës së saj (Foto)

Zhurnal - 12.01.2018

Rita Ora shënon suksesin më të madh të karrierës së saj (Foto) Rita Ora është momentalisht një nga këngëtarët më të kërkuara dhe më të komentura në botë.

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data

Albeu.com - 12.01.2018

Herën e fundit që ajo vizitoi vendlindjen e saj, Kosovë n, ishte gjatë realizimit të klipit ‘Shine Ya Light’. Por kjo nuk do të jetë vizita e fundit e këngëtares shqiptare në Kosovë, pasi këtë herë ...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

Almakos - 12.01.2018

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike.

Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Portalb - 12.01.2018

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë.

Rita Ora është e vetmja këngëtare në vendet e para të iTunes

Almakos - 12.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Pas dy vjetëve pauze, bukuroshja jonë është rikthyer fuqishëm në tregun e industrisë së muzikës botërore.

Këshilli Organizativ nuk e konfirmon ardhjen e Rita Orës

Lajmi.net - 11.01.2018

Mysafirëve u janë dërguar ftesat, janë vendosur kontaktet edhe me disa prej yjeve kosovare në botë, por ende zyrtarisht nuk është konfirmuar ardhja e askujt.

Rikthimi i bujshëm i Rita Orës

Telegrafi - 11.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave.

Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Albeu.com - 11.01.2018

Dhjetë vjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit.

Nuk ka asgjë zyrtare rreth ardhjes së Rita Orës në Kosovë

Telegrafi - 11.01.2018

Kosova edhe disa javë i kanë mbetur për të përmbushur një dekadë të pavarësisë. Një dhjetëvjetorin e pavarësisë që do të shënohet më 17 Shkurt, është përfolur se do të jetë edhe këngëtarja e famshme ...

Në festën e 17 Shkurtit, Pacolli në Kosova e sjell yllin e madh të skenës botërore

Lajmi.net - 11.01.2018

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora.

Në festën e 17 Shkurtit, Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

Gazeta Express - 11.01.2018

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita ...

Rita Ora me imazhe të reja mahnitëse

Albeu.com - 11.01.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare , Rita Ora ka fituar famë botërore për shkak të angazhimit të saj në muzikë dhe projekteve të suksesshme. Ajo së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në ...

Rita Ora me dy këngë në TOP 5 këngët më të shiturave për javën e parë të 2018

Zhurnal - 10.01.2018

Rita Ora me dy këngë në TOP 5 këngët më të shiturave për javën e parë të 2018 “The Ocial Charts Company”, kompania e cila bën monitorimin e listave muzikore në botë, ka dalë me listën e javës së ...

Konfirmohet, Rita Ora vjen në Kosovë Ditën e Pavarësisë

BalkanWeb - 12.01.2018

KOSOVE – Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike.

Rikthimi i bujshëm i Rita Orës

Almakos - 11.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave.

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Lajmi.net - 11.01.2018

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit.

Nuk ka asgjë zyrtare rreth ardhjes së Rita Orës në Kosovë

Almakos - 11.01.2018

Kosova edhe disa javë i kanë mbetur për të përmbushur një dekadë të pavarësisë. Një dhjetëvjetorin e pavarësisë që do të shënohet më 17 Shkurt, është përfolur se do të jetë edhe këngëtarja e famshme ...

Në festën e 17 Shkurtit, Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

Antpress - 11.01.2018

Këngëtarja Rita Ora vjen në Kosovë me 17 shkurt. Kështu thonë burime të besueshme të Gazetës Express. Këngëtaren me famë botërorë, në dhjetëvjetorin e shpalljes së pavarësisë, do ta sjellë në Kosovë ...

Rita Ora thyen një rekord personal

Telegrafi - 11.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave.

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Ina - 11.01.2018

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit.

Rita Ora thyen një rekord personal

Almakos - 12.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave.

Rita Ora në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë

Durres Lajm - 11.01.2018

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së shtetit më të ri të botës.

Rita Ora thyen një rekord personal

Ina - 12.01.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave.

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

BalkanWeb - 12.01.2018

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit.

Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

SOT - 12.01.2018

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore teksa institucionet janë duke përgatitur një festë të madhe. Ndonëse ende nuk janë bërë të ditura aktivitetet shtetërore ...