TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sekretari i PD Bardhi: Kryeministri i Avdyklajve t’u shpjegojë shqiptarëve pse Holanda i thotë jo negociatave

Gazeta Express - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të dalë publikisht dhe t’u shpjegojë shqiptarëve se përse Parlamenti i Holandës këtë të mërkurë i ka thënë JO ...

Parlamenti i Holandës: 100 vota kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

LajmiFundit - 12.06.2019

Parlamenti holandez ka vendosur me 100 vota të refuzojë hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE sipas rekomandimit të Komisionit të publikuar pak ditë më parë.

Ish deputeti i PD harron zjarrin dhe molotovin para Kryeministrisë, shpërthen ndaj vendimit të Holandës për negociatat

SOT - 12.06.2019

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu e ndërsa ka komentuar vendimin e parlamentit holandez që ishin pro shtyrjes së negociatave për Shqipërinë, sipas tij, kjo erdhi për shkak të lidhjes së Ramës me ...

Holanda: Jo negociata me Shqipërinë, pro Maqedonisë së Veriut

Medial - 12.06.2019

Parlamenti hollandez ka vendosur që të mos hapen negociatat me Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Mocioni i propozuar nga 3 parti të koalicionit ...

Parlamenti i Holandës, "dritë të kuqe" për negociatat e Shqipërisë dhe "jeshile" për Maqedoninë

Albeu.com - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave , ndërsa vendimi për Maqedoninë e Veriut është pozitiv. Mjafton që vetëm një nga 28 vendet anëtare të BE-së të ...

Parlamenti i Holandës i thotë “JO” integrimit të Shqipërisë, Maqedonia e Veriut merr dritën jeshile

Gazeta Express - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur që t’i thotë JO hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së me argumentin se vendi nuk ka arritur rezultate të dukshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit.

Parlamenti holandez: Jo negociata me Shqipërinë, Po Maqedonisë V.

Mapo - 12.06.2019

Parlamenti i holandez ka vendosur t’i thotë “JO” Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Ndërsa për Maqedoninë e Veriut, Holanda është shprehur në mbështje të nisjes së bisedimeve.

Negociatat/ Holanda: “Jo” Shqipërisë, “po” Maqedonisë së Veriut

BalkanWeb - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet ...

Holanda kundër negociatave/ Bardhi: Shqipëria në rrezik nga Rama

Mapo - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Holanda votoi kundër hapjes së negociatave për Shqiprinë dhe pro për Maqedoninë e Veriut.

Parlamenti i Holandës “dritë të kuqe” për negociatat e Shqipërisë, votë ndryshe për Maqedoninë

Botasot - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave, ndërsa vendimi për Maqedoninë e Veriut është pozitiv. Mjafton që vetëm një nga 28 vendet anëtare të BE-së të ...

Negociatat/ Vjen lajmi i papritur nga Holanda, zbardhet vendimi për Shqipërinë

SOT - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet ...

Negociatat/Bardhi:Rama të thotë pse Holanda i tha “jo” Shqipërisë

BalkanWeb - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi ...

Holanda: ‘Jo’ hapjes së negociatave me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut e mirëpritur

LajmiFundit - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur për që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i ...

Holanda kundër negociatave/ PD: Shqipëria në rrezik nga Rama

LajmiFundit - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Holanda votoi kundër hapjes së negociatave për Shqiprinë dhe pro për Maqedoninë e Veriut.

Holanda: JO hapjes së negociatave me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut PO

Shqipmedia - 12.06.2019

Parlamenti i Holandës ka vendosur për që të mos hapen negociatat për Shqipërinë, ndërsa ka rënë dakord që negociatat të çelen me Maqedoninë e Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i ...

‘Pse Holanda i tha jo negociatave?’, vjen reagimi i PD duke i bërë kërkesën e pazakontë Ramës

SOT - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi shkruan se kryeministri Edi Rama duhet të sqarojë shqiptarët se pse Holanda vendosi kundër hapjes së negociatave.Në një reagim, numri dy ...