TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Irani arreston 17 spiunë të CIA-s/ Teherani thotë se ka dënuar me vdekje disa prej tyre

Top Channel - 22.07.2019

Irani thotë se ka arrestuar 17 spiunë që sipas tij punonin për CIA-n dhe se ka dënuar disa prej tyre me vdekje. Zyrtarët iranianë thanë se të dyshuarit kishin mbledhur informacione për sektorë të ...

Trump kundërshton pretendimet e Iranit për "spiunët e CIA-s"

Evropaelire - 22.07.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kundërshtuar pretendimet nga Teherani se agjencitë iraniane të sigurisë kanë arrestuar 17 të dyshuar dhe kanë ndëshkuar disa me dënim me vdekje, pasi kanë ...

Arrestimi i spiunëve të CIA-s, Trump: Irani po gënjen

Botasot - 22.07.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump kategorikisht mohoi se Irani arrestoi 17 vetë të cilët Teherani i akuzoi se janë spiunë të CIA-s dhe i kishte dënuar disa prej tyre me vdekje, duke i quajtur ...

Irani zbulon një rrjet të CIA-s

DW - 22.07.2019

17 iranianë thuhet se kanë spiunuar për CIA-n në "zona delikate" të vendit. Kjo u njoftua nga Ministria e Shërbimit të Fshehtë në Teheran. Disa u dënuan me vdekje, të tjerë u dënuan me burgim.

Trump hedh poshtë pretendimet e Iranit se ka dënuar me vdekje disa spiunë të CIA-s

Botasot - 22.07.2019

Irani thotë se ka arrestuar 17 spiunë që sipas tij po punonin për CIA-n dhe i dënuan disa prej tyre me vdekje. Ministria e inteligjencës tha se të dyshuarit kishin mbledhur informacione në sektorë ...

Irani ndëshkon me vdekje disa të dyshuar për spiunim te CIA

Evropaelire - 22.07.2019

Autoritetet iraniane kanë thënë se agjencitë e sigurisë kanë arrestuar 17 të dyshuar dhe kanë ndëshkuar disa me dënim me vdekje, pasi kanë shkatërruar një rrjet të spiunimit të lidhur me Agjencinë ...

Irani dënon me vdekje “spiunët e CIA-s”?

Alsat - 22.07.2019

Autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se 17 persona u dënuan për spiunazh për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të SHBA-ve, transmeton Anadolu.

Irani arreston 17 spiunë të stërvitur nga CIA

Gazeta Tema - 22.07.2019

Shtatëmbëdhjetë spiunë të trajnuar nga CIA janë identifikuar dhe arrestuar në Iran. Lajmin e bën të ditur Farsnews, duke cituar drejtorin e përgjithshëm të departamentit të inteligjencës në ...

Irani arreston 17 “spiunë” të CIA-s, disa i ka dënuar me vdekje

Koha.net - 22.07.2019

Dubai, 22 korrik - Iraani ka njoftuar për arrestimin e 17 shtetasve të tij, të cilët, siç i cilëson, spiunonin për llogari të CIA-s në lidhje me objektet bërthamore e ushtarake të këtij vendi, ndërsa ...

Irani thotë se ka zbuluar një rrjet të CIA-s, dënon me vdekje disa persona

Gazeta Express - 22.07.2019

Mediet iraniane kanë raportuar se autoritetet e sigurisë të Iranit i kanë kapur 17 spiunë që punonin për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës në ShBA. Disa prej tyre thuhet se janë dënuar me vdekje.

Irani thotë se ka shkatërruar rrjetin prej 17 spiunësh të CIA-s

Telegrafi - 22.07.2019

Irani thotë se ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje. Siç raporton Reuters, përcjell Telegrafi, televizioni shtetëror i Iranit citoi Ministrinë e ...

Iran, arrestohen 17 spiunë të trajnuar nga CIA

ABC News - 22.07.2019

“Shtatëmbëdhjetë spiunë të trajnuar nga CIA janë identifikuar dhe arrestuar në Iran” . Lajmi është njoftuar nga Farsneës, duke cituar drejtorin e përgjithshëm të departamentit të spiunazhit të ...

Arrestimi i spiunëve të CIA-s, Trump: Irani po gënjen

Telegrafi - 22.07.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump kategorikisht mohoi se Irani arrestoi 17 vetë, të cilët Teherani i akuzoi se janë spiunë të CIA-s dhe i kishte dënuar disa prej tyre me vdekje, duke i quajtur ...

Trump kundërshton pretendimet e Iranit për “spiunët e CIA-s”

Zeri - 22.07.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kundërshtuar pretendimet nga Teherani se agjencitë iraniane të sigurisë kanë arrestuar 17 të dyshuar dhe kanë ndëshkuar disa me dënim me vdekje, pasi kanë ...

Irani arreston 17 agjentë të CIA-s

Botasot - 22.07.2019

Autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se 17 persona u dënuan për spiunazh për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të SHBA-ve. Siç raportoi agjencia e lajmeve Fars, një zyrtar i inteligjencës ...

Irani dënon me Vde.kje “spiunët e CIA-s”

Medial - 22.07.2019

Autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se 17 persona u dënuan për spiunazh për Agjencinë Qendrore të Intelegjencës (CIA) të SHBA-ve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Irani thotë se shkatërroi një rrjet spiunësh të CIA-s amerikane, dyshohet për 17 të arrestuar e të dënuar me vdekje

Botasot - 22.07.2019

rani ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, raportoi të hënën media iraniane, sipas Reuters. Televizioni shtetëror citoi Ministrinë e Inteligjencës ...

Iran, arrestohen 17 spiunë të trajnuar nga CIA

Gazeta Tema - 22.07.2019

“Shtatëmbëdhjetë spiunë të trajnuar nga CIA janë identifikuar dhe arrestuar në Iran” . Lajmi është njoftuar nga Farsneës, duke cituar drejtorin e përgjithshëm të departamentit të spiunazhit të ...

Arrestimi i spiunëve të CIA-s, Trump: Irani po gënjen

Tetova Sot - 22.07.2019

Presidenti i SHBA-së Donald Trump kategorikisht mohoi se Irani arrestoi 17 vetë të cilët Teherani i akuzoi se janë spiunë të CIA-s dhe i kishte dënuar disa prej tyre me vdekje, duke i quajtur ...

Irani thotë se shkatërroi një rrjet spiunësh të CIA-s amerikane, dyshohet për 17 të arrestuar e të dënuar me vdekje

Zhurnal - 22.07.2019

Irani ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, raportoi të hënën media iraniane, sipas Reuters. Televizioni shtetëror citoi Ministrinë e Inteligjencës ...

Irani thotë se shkatërroi një rrjet spiunësh të CIA-s amerikane, dyshohet për 17 të arrestuar e të dënuar me vdekje

Alsat - 22.07.2019

Irani ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, raportoi të hënën media iraniane, sipas Reuters. Televizioni shtetëror citoi Ministrinë e Inteligjencës ...

Irani thotë se ka shkatërruar rrjetin me 17 spiunë të CIA

SOT - 22.07.2019

Irani thotë se ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje. Televizioni shtetëror i Iranit citoi Ministrinë e Inteligjencës që tha se ka shkatërruar një ...

Irani thotë se shkatërroi një rrjet spiunësh të CIA-s amerikane, dyshohet për 17 të arrestuar e të dënuar me vdekje

Tetova Sot - 22.07.2019

Irani ka kapur 17 spiunë që punojnë për CIA amerikane dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, raportoi të hënën media iraniane, sipas Reuters. Televizioni shtetëror citoi Ministrinë e Inteligjencës ...