TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vazhdojnë pritjet, kjo është gjendja në pikat kufitare

Gazeta Express - 14.08.2019

Mërgimtarët që i kanë kryer pushimet në Kosovë dhe po kthehen në vendet e tyre ku jetojnë, po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në kufirin me Serbinë, gjegjësisht në pikën kufitare të ...

Sot pa kolona të gjata në Merdare

Botasot - 13.08.2019

Kolonat dhe pritjet e gjata janë shndërruar në një dukuri pothuajse të përditshme gjatë sezonit veror në pikën kufitare Merdare. Për kolonat e gjata dhe pritjet shumë orësh, autoritetet e Kosovës ...

Vazhdojnë pritjet, kjo është gjendja në pikat kufitare

Botasot - 14.08.2019

Mërgimtarët që i kanë kryer pushimet në Kosovë dhe po kthehen në vendet e tyre ku jetojnë, po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në kufirin me Serbinë, gjegjësisht në pikën kufitare të ...

Rikthehen kolonat në dalje të Kosovës te Dheu i Bardhë

Lajmi.net - 12.08.2019

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka publikuar statistikat e fundit të fluksit nëpër pikëkalimet kufitare. Në bazë të këtyre statistikave, vërehet se kolonë ka në dalje të Kosovës në kufi me ...

Situata në pikat kufitare është më e qetë – kolona janë krijuar vetëm në dy prej tyre

Telegrafi - 12.08.2019

Për dallim nga ditët tjera kur bashkatdhetarët janë detyruar të presin deri në shtatë orë për të kaluar kufirin e Kosovës dhe për t’u nisur drejt vendeve të Evropës, sot ata mund të kalojnë kufirin ...

Qetësohen kufijtë e Kosovës, pati pritje vetëm në një pikë

Botasot - 12.08.2019

Derisa vikendeve të kaluara, pikat e afërta kufitare ishin të ngarkuara me kolona e pritje të gjata nga bashkëatdhetarët që po vinin drejt Kosovës, sonte duket situatë e qetë.

Sot pa kolona të gjata në Merdare

Telegrafi - 13.08.2019

Kolonat dhe pritjet e gjata janë shndërruar në një dukuri pothuajse të përditshme gjatë sezonit veror në pikën kufitare të Kosovës me Serbinë, në Merdare.

Për çudi, sot nuk pati kolona të gjata në Merdare

Gazeta Express - 13.08.2019

Kolonat dhe pritjet e gjata janë shndërruar në një dukuri pothuajse të përditshme gjatë sezonit veror në pikën kufitare Merdare. Për kolonat e gjata dhe pritjet shumë orësh, autoritetet e Kosovës ...