TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Miqësorja e luksit Gjermani-Argjentinë mbyllet në barazim (VIDEO)

Albeu.com - 09.10.2019

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Sigal Iduna Park të Dortmundit. Katër herë kampionët e Botës kaluan të parët në epërsi me golin e Gnabry në minutën e ...

Spektakël po, fitues jo në ‘Signal Iduna Park’

Lajmi.net - 09.10.2019

Skuadra e Joachim Low e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen, kur në minutën e 15’ përmes Serge Gnabry kaluan në epërsi 1:0. Në minutën e 22’, Gjermania dyfishoi epërsinë me anë të Kai Havertz.

Gnabry frymëzon Gjermaninë, Argjentina “zgjohet” në pjesën e dytë

SuperSport - 09.10.2019

Tifozët në “Signal Iduna Park” të Dortmundit shijuan një 90-minutësh spektakolar në miqësoren e luksit mes Gjermanisë dhe Argjentinës, që prodhoi një përballje mjaft të fortë dhe plot 4 gola, por ...

Argjentina pa Messin i shpëton humbjes kundër Gjermanisë, falë Ocampos

Gazeta Express - 09.10.2019

I ardhur nga stoli, Lucas Ocampos me një gol të vonshëm e ka shpëtuar Argjentinën nga humbja kundër Gjermanisë në një ndeshje miqësore në Dortmund. Në mungesë të kapitenit Lionel Messit, Argjentina e ...

Gjermania dhe Argjentina bëjnë gjithçka në fushë, spektakël e gola

Mapo - 09.10.2019

Ishte thjeshtë një test miqësor, por Gjermania dhe Argjentina dijnë si ta kthejnë në spektakël. Në “Signal Iduna Park” të Dortmund, “Pancerat” dhe “Albicelestët” dhuruan një mbrëmje magjike, ku u ...

Miqësorja Gjermani – Argjentinë mbyllet në barazim

Zeri - 09.10.2019

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar në ndeshjen e sotme miqësore mes tyre, transmeton zeri.info Sfida u mbyll me rezultatin 2:2. Serge Gnabry (15’) e Kai Havertz (22’) ia dhanë epërsiën e dyfishtë ...

Argjentina “zgjohet” në të dytën dhe u prish festën gjermanëve

Botasot - 09.10.2019

Argjentina kanë barazuar 2-2 në miqësoren e së mërkurës e cila është zhvilluar në Signal Iduna Park të Dortmundit. Gjermania e nisi shumë mirë ndeshjen dhe gjen golin e avantazhit me Serge Gnabry.

Gjermania 'dopietë' përballë Argjentinës (VIDEO)

Albeu.com - 09.10.2019

Eshtë zhbllokuar miqësorja e luksit. Gjermania ka arritur të shënojë dy gola përballë Argjentinës . Fillimisht ndeshja u zhbllokua në minutën e 15' me yllin e Byernit , Gnabry.

Argjentina barazon rezultatin ndaj Gjermanisë

Gazeta Express - 09.10.2019

Argjentina e ka barazuar në 2:2 rezultatin kundër Gjermanisë, në një ndeshje miqësore që po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Ocampos shënoi për 2:2 në minutën e 85-të, raporton Gazeta ...

Argjentina e ngushton epërsinë e Gjermanisë me një supergol

Gazeta Express - 09.10.2019

Argjentina e na ngushtuar në 1:2 epërsinë e Gjermanisë, në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Alario e shënoi në minutën e 66-të, duke e kthyer Argjentinën në ...

Formacionet zyrtare: Gjermani – Argjentinë

Lajmi.net - 09.10.2019

Me fillim nga ora 20:45, në stadiumin ‘Signal Iduna Park’ në Dortmund, Gjermania pret Argjentinën. Formacionet zyrtare: Gjermania: Argjentina: Marchesin; Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Paredes, ...

Gjermania e dyfishon epërsinë kundër Argjentinës

Gazeta Express - 09.10.2019

Gjermania e ka dyfishuar epërsinë kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Kai Havertz shënoi për 2:0 në minutën e 21-të, pas një super kundërsulmi ...

Gol në ndeshjen Gjermani – Argjentinë

Gazeta Express - 09.10.2019

Gjermania ka kaluar në epërsi kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Ylli i Bayern Munich, Serge Gnabry shënoi në minutën e 15-të, pas një veprimi ...

Spektakël po, fitues jo në ‘Signal Iduna Park’

Botasot - 09.10.2019

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Argjentinës kanë luajtur barazim 2:2 në miqësoren spektakulare të zhvilluar në ‘Signal Iduna Park’ në Dortmund. Skuadra e Joachim Low e nisi në mënyrën më të mirë ...

Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël – shënohen katër gola, por ndeshja mbyllet në barazim

Telegrafi - 09.10.2019

Tifozët në “Signal Iduna Park” shijuan një ndeshje të madhe miqësore mes Gjermanisë dhe Argjentinës, që prodhoi plot katër gola, por asnjë fitues, pasi u mbyll 2-2.

Argjentina me ndihmën e Alario-s frenon Gjermaninë

Alsat - 10.10.2019

Argjentina ka barazuar 2-2 në miqësoren e së mërkurës e cila është zhvilluar në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Gjermania e nisi shumë mirë ndeshjen dhe gjen golin e avantazhit me Serzh Gnabry.

Gnabry frymëzon Gjermaninë

Botasot - 10.10.2019

Tifozët në “Signal Iduna Park” të Dortmundit shijuan një 90-minutësh spektakolar në miqësoren e luksit mes Gjermanisë dhe Argjentinës, që prodhoi një përballje mjaft të fortë dhe plot 4 gola, por ...