TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tiranë – Durrës me pagesë pas zgjerimit, në shtator hapet gara për koncesionarin

ABC News - 16.05.2019

Autostrada Tiranë – Durrës do të jetë me pagesë, por tarifa që do të paguajnë qytetarët në këtë aks nuk është vendosur ende. Ministria e Infrastruktures thotë se gara për të zgjedhur konçesionarin do ...

Tiranë-Durrës me pagesë, Endri Hasa: Qeveria e PD do ta shfuqizojë

Mapo - 16.05.2019

“Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje” . Kështu u shpreh në një deklaratë për mediat nga selia e PD, deputeti Endri Hasa.

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë/ Balluku: Nuk nis në shtator. Do ndërtohet rruga nga Ndroqi

Top Channel - 16.05.2019

Koncesioni i autostradës Tiranë-Durrës do të jepet përmes një gare të hapur, jo me propozim të pa kërkuar nga privatët, por me kërkesë të qeverisë shqiptare.

Taksë për kalim në Tiranë–Durrës, PD: Tjetër grabitje e Edi Ramës

BalkanWeb - 16.05.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa në një deklaratë për mediat tha se qeveria ka vendosur që të ketë taksë prej 2.5 euro për këdo që kalon me makinë në autostradën Tiranë – Durrës, duke ...

Balluku: Kur fillon pagesa për Tiranë-Durrës

Albeu.com - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku reagoi sot pas shqetësimit që ka shkaktuar në publik plani i qeverisë për të bërë me pagesë të gjitha akset kryesore në vend duke e rënduar ...

A do ketë taksë në shtator për autostradën Tiranë-Durrës? Ministrja Balluku hedh dritë mbi situatën: Është një proces ...

SOT - 16.05.2019

Përveç autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka në plan të japë me koncesion edhe disa akse të tjera, një pjesë e të cilave ende të papërfunduara. Bëhet fjalë për akset Tiranë-Elbasan, Rruga e Arbrit, ...

Sa do jetë tarifa për autostradën Tiranë-Durrës?Balluku flet për PPP

Mapo - 16.05.2019

Një ditë pasi në media doli lajmi se autostrada Tiranë-Durrës do të jepet me koncesion (PPP) dhe më tej do të bëhet me pagesë, ka reaguar ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Kalimi me pagesë/ Bylykbashi: Në vjeshtë “maskat” bllokojnë autostradën Durrës-Tiranë

Durres Lajm - 16.05.2019

Ministrja Balluku jep lajmin: Tiranë-Durrës me pagesë brenda vjeshtës Ish-deputeti demokrat i Durrësit Oerd Bylykbashi, ka reaguar lidhur me planifikimin për kalimin e automjeteve me pagesë në ...

Brenda vjeshtës konçesioni për autostradën Tiranë-Durrës

Respublica - 15.05.2019

Autostrada Tiranë-Durrës është në planet e qeverisë për t’u kthyer shumë shpejt në një aks ku kalimi do të jetë me pagesë. Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku thotë se ka rënë kontakt me ...

Tiranë-Durrës me pagesë? Balluku: Brenda vjeshtës nënshkruajmë kontratën me investitorin, ja detajet e para

Gazeta Tema - 15.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Tiranë-Durrës me pagesë, PD: Balluku mashtroi shqiptarët

Durres Lajm - 16.05.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka akuzuar ministren e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku se në bashkëpunim me Ramën po bën grabitjen e radhës me projektin e dhënies me ...

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë/ Balluku: Nuk nis në shtator. Do ndërtohet rruga nga Ndroqi

Botasot - 16.05.2019

Koncesioni i autostradës Tiranë-Durrës do të jepet përmes një gare të hapur, jo me propozim të pa kërkuar nga privatët, por me kërkesë të qeverisë shqiptare.

Tiranë-Durrës me pagesë?Balluku: Jo në shtator, kusht zgjerimi

BalkanWeb - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ministrja ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien ...

Bylykbashi:Në vjeshtë “maskat” bllokojnë autostradën Durrës-Tiranë

BalkanWeb - 16.05.2019

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me vendimin e qeverisë për taksën që do të vendoset edhe për autostradën Tiranë-Durrës.

Jepet me koncesion autostrada Tiranë-Durrës, bëhuni gati të paguani!

LajmiFundit - 15.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Pagesa për rrugën Tiranë-Durrës, PD denoncon: Ja çfarë fshihet pas koncensionit

Gazeta Express - 16.05.2019

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë Rama se ka nisur grabitjen e radhës me projektin e dhënies me koncension të rrugës, Tiranë-Durrës. Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa tha se me projektin e ...

Taksë për Tiranë-Durrës? Balluku: Është herët! Prioritet kemi zgjerimin e rrugës

Java News - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku sqaroi sot procedurat për dhënien me koncesion të autostradës Tiranë-Durrës. Ministrja tha se rruga nuk do të bëhet as tani dhe as në shtator ...

Autostrada me pagesë/ Bylykbashi: Rama në ikje po grabit çdo pronë

Mapo - 16.05.2019

Ish-deputeti i PD, në Durrës, Oerd Bylykbashi tha se kryeministri në largim Edi Rama po përpiqet të grabisë pronat e vendit. Ky reagim vjen pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do jepet me ...

Tiranë-Durrës me koncesion, Balluku tregon detajet: Brenda vjeshtës firmosim kontratën

Java News - 15.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Ministrja e Ramës: Ja kur fillon pagesa për Tiranë-Durrës

LajmiFundit - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku reagoi sot pas shqetësimit që ka shkaktuar në publik plani i qeverisë për të bërë me pagesë të gjitha akset kryesore në vend duke e rënduar ...

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë brenda vjeshtës

Mapo - 15.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Taksë për autostradën “Tiranë-Durrës”? Ministrja Balluku sqaron lajmin: Jo në shtator dhe jo pa u rregulluar rruga e ...

Gazeta Tema - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar lajmin se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ajo thekson se Tiranë-Durrës nuk do të bëhet me pagesë as tani dhe as ...

Bëhuni gati, së shpejti autostrada Tiranë – Durrës do të jetë me pagesë

Portalb - 15.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, e cila synon që kalimi për automjetet të bëhet ...

Tiranë-Durrës me pagesë, Balluku: Nuk bëhet në shtator, kusht zgjerimi i rrugës së vjetër

Durres Lajm - 16.05.2019

Në një dalje për mediat, Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion të autostradës Tiranë-Durrës.

Brenda vjeshtës edhe autostrada Tiranë-Durrës me pagesë, projekti në duart e investitorëve, pritet oferta

SOT - 16.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Tiranë – Durrës me pagesë, ministrja e Ramës tregon se kur do fillojë aplikimi i tarifës

Gazeta Express - 16.05.2019

Pas lajmit se autostrada Tiranë – Durrës do të bëhet me pagesë reagoi sërish ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Sipas saj në shtator do të nisin punimet dhe taksa nuk do të ...

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë brenda vjeshtës

Koha.net - 16.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...

Tiranë-Durrës me pagesë? Balluku: Tarifa nis pas shtatorit

LajmiFundit - 16.05.2019

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ministrja ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien ...

Rama “shpërblen” shqiptarët, edhe autostrada Tiranë-Durrës me pagesë

Gazeta Express - 16.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për ...