TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Veseli ka qejf” – Aliu mohon se Konjufcës i ka rënë autoriteti

Gazeta Express - 15.04.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka komentuar deklaratën e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeparlamentar i vendit, Kadri Veseli, se ...

Sonte në Interaktiv, Glauk Konjufca

Koha.net - 15.04.2019

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca është i ftuar sonte në Interaktiv. Me të do të flasim për valën e re të mobilizimit të Vetëvendosjes kundër qeverisë Haradinaj dhe Presidentit Thaçi rreth ...

E quajti analfabete - deputetja e AAK-së i reagon ashpër Konjufcës

Zeri - 15.04.2019

Teuta Haxhiu, deputete e AAK-së, ka reaguar ndaj deklaratës së Konjufcës i cili e quajti analfabete. “Filozofia e matematika të dyjat bashkë nuk shkojnë.

Vizita në diasporë përplas Haxhiun me Konjufcën e Pacollin

Koha.net - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Dështon Molliqaj në “betejën” me Konjufcën, faktet e tij qesharake po ia përmbyllin karrierën politike

Ina - 15.04.2019

Ishin shokë dhe kolegë të ngushtë sa ishin bashkë në Lëvizjen Vetëvendosje, por pas ndarjes të këtij subjekti politik, u ndanë edhe Glauk Konjufca dhe Dardan Molliqaj.

Veseli, Konjufcës: Të ka lëvizur pak autoriteti

Telegrafi - 15.04.2019

Mungesa e kuorumit për t’u votuar në lexim të dytë projektligji për miniera dhe minerale,e ka shtyrë që të reagoi deputetin e PDK-së, Memli Krasniqi, i cili e ka konsideruar opozitën si mashtruese.

Kadri Veseli: Glauk të ka lëvizë autoriteti kohëve të fundit

Gazeta Express - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në, raporton Gazeta Express. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar ...

Profesori i njohur godet Dardan Molliqajn: Po e luan mirë rolin e SHIK-ut

Botasot - 14.04.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ditë më parë deklaroi se Glauk Konjufca, kishte shërbyer në Shërbimin Informativ të Kosovës në vitin 2000 ...

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un

Gazeta Express - 14.04.2019

Ish-Shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli, nuk ka dashur të tregojë kur është pyetur nëse Glauk Konjufca ishte pjesë e Shërbimit Informativ të Kosovës. Kur është pyetur ka thënë se duhet të kalohet në tema ...

Deputetja e AAK-së me reagim të ‘ashpër’ ndaj Konjufcës

Botasot - 15.04.2019

“Filozofia e matematika të dyjat bashkë nuk shkojnë. Ai ka një filozofi boshe, kurse në matematikë 2+2 kurrë nuk bojnë 5 e te Glauku bojnë 5. Të gjitha mediat munden me ardhë e me i përcjellë ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Telegrafi - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu, akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Veseli, Konjufcës: Të ka lëvizur pak autoriteti

Almakos - 15.04.2019

Mungesa e kuorumit për t’u votuar në lexim të dytë projektligji për miniera dhe minerale,e ka shtyrë që të reagoi deputetin e PDK-së, Memli Krasniqi, i cili e ka konsideruar opozitën si mashtruese.

Veseli ‘thumbon’ Glauk Konjufcën: Të ka lëvizë autoriteti kohëve të fundit

Lajmi.net - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar kështu nga shumica e opozitës.

Kadri Veseli s’e mbylli debatin Molliqaj-Konjufca për SHIK’un

Botasot - 14.04.2019

-Shefi i SHIK’ut, Kadri Veseli, nuk ka dashur të tregojë kur është pyetur nëse Glauk Konjufca ishte pjesë e Shërbimit Informativ të Kosovës. Kur është pyetur ka thënë se duhet të kalohet në tema ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Almakos - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu, akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Kadri Veseli e “thumbon” Glauk Konjufcën për SHIK-un

Botasot - 15.04.2019

Projektligji për miniera dhe minerale ka përplasur Vetëvendosjen dhe PDK-në. Me propozim të PDK-së, projektligji nuk kaloi pasi që mori vetëm 39 vota, duke mos u votuar kështu nga shumica e opozitës.

Glauk Konjufca e quan analfabete deputeten e AAK’së

Gazeta Express - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Zeri - 15.04.2019

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit për Diasporën në Kuvendin e Kosovës, deputetja e AAK, Teuta Haxhiu akuzoi kolegun e saj nga radhët e VV-së Glauk Konjufca se ka marrë pjesë në shtetet ku ...