TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës.

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

Tetova Sot - 11.09.2019

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij.

Michael Zorc: Ja si qëndron e vërteta me Sanchon

SuperSport - 11.09.2019

Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc, ka konfirmuar se është zhvilluar një takim në lidhje me shitjen e mundshme të Jadon Sancho te Manchester United, por adoleshenti nuk kishte ...

Sterling e bëri një gjest të madh pas ndeshjes Angli – Kosovë

Zeri - 11.09.2019

Angli triumfoi 5:3 ndaj Kosovës mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020, transmeton zeri.info Pas përfundimit të ndeshjes, sulmuesi Raheem Sterling e bëri ...

Wenger e zbulon një sekret për shënuesin e dy golave ndaj Kosovës, Sancho

Tetova Sot - 11.09.2019

Trajneri Arsene Wenger gjatë periudhës sa e drejtonte Arsenalin, e dëshironte me ngulm talentin anglez Arsene Wenger ka zbuluar se kishte tentuar ta transferonte Jadon Sanchon në periudhën kur e ...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

Botasot - 11.09.2019

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”.

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”.

Gazetari dhe njohësi i futbollit belg habit se çka shkruan për lojtarin e Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Mërgim Vojvoda është kritikuar nga një gazetar belg, për paraqitjen e tij që pati në ndeshjen me Anglinë.Mbrëmë Kosova i pësoi 5 gola, në humbjen 5:3 në Southampton ndaj Anglisë, shkruan Insporti.

Wenger e zbulon një sekret për shënuesin e dy golave ndaj Kosovës, Sancho

Gazeta Express - 11.09.2019

Trajneri Arsene Wenger gjatë periudhës sa e drejtonte Arsenalin, e dëshironte me ngulm talentin anglez Arsene Wenger ka zbuluar se kishte tentuar ta transferonte Jadon Sanchon në periudhën kur e ...

Sancho me deklaratë interesante pas ndeshjes me Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Jadon Sancho ka komentuar fitoren e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3 në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Sancho ishte një prej golashënuesve në fitoren e Anglisë që ndërpreu serinë pozitive të ...

Sterling: Kosova luajti mirë

VeqSport - 11.09.2019

Lojtari më i mirë i Anglisë dje mbrëma, Raheem Sterling deklaroi pas ndeshjes se përfaqësuasja e Kosovës luajti mirë pavarsisht se rezultati në fund ishte 5 me 3.

Sancho pas ndeshjes ndaj Kosovës: Ishte e çmendur, i lumtur me golin tim të parë për Anglinë

Telegrafi - 11.09.2019

Jadon Sancho është shprehur i lumtur pas fitores së Anglisë dhe golit të tij të parë me fanellën e Tre Luanëve ndaj Kosovës. Anglia mposhti Kosovën me rezultat 5-3 në ndeshjen e vlefshme të Grupit A ...

Wenger: U mundova ta transferoja Sanchon

Botasot - 11.09.2019

Arsene Wenger e ka pranuar që është munduar ta transferoj sulmuesin, Jadon Sancho në Arsenal. Sancho është në formë të mirë me gjigantin gjerman. Ish-trajneri i “Topçinjëve” tha se ka provuar gjatë ...

Ky anglez e cilëson si të çmendur ndeshjen me Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij.

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

Gazeta Express - 11.09.2019

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij.

Anglia ka bërë një “zbulim” nga ndeshja me Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Raheem Sterling ishte një nga futbollistët më të mirë të Anglisë në fitoren 5:3 ndaj Kosovës në eliminatoret e Euro 2020. Madje, tabloidi britanik “Daily Star” e ka krahasuar paraqitjen e tij me ...

Sterling reagon pas fitores së vështirë të Kosovës, vlerëson paraqitjen e tij në këtë mënyrë

Zeri - 11.09.2019

Raheem Sterling i ka shijuar muajt e fundit – por ai e di se ende ka punë për të bërë që të konsiderohet njëri prej më të mirëve në botë. Sterling e drejtoi Anglinë drejt fitores 5:3 përballë Kosovës ...

Anglia me 5 yje ndëpret ecurinë e mrekullueshme të Kosovës (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e ...

Sancho shkruan historinë me Anglinë kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Jadon Sancho është bërë futbollisti i parë i lindur në vitin 2000 apo më vonë që shënon gol për Anglinë, pas dy golave kundër Kosovës të martën. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në një ndeshje kualifikuese ...

Kosova i jep fund serisë pa humbje – mposhtet nga Anglia, por nuk turpërohet

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë.

Anglia 5-3 Kosova, statistikat e ndeshjes

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Skuadra jonë e nisi mirë ndeshjen duke shënuar që në fillim të saj, pas 35 sekondave.

Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën!

Botasot - 10.09.2019

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia. Ylli i ri i Dortmundit, Jadon Sancho realizoi dy gola në këtë takim dhe shprehet mjaft i lumtur, pasi për të ishin golat e parë me ...

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish.

Kosova pëson humbje dinjitoze nga Anglia, largohet kokëlart nga Southamptoni

Zeri - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje dinjitoze nga Anglia në ndeshjen e zhvilluar sonte në stadiumin "St Mary's Stadium", në Southampton. Në kuadër të grupit A në eliminatoret e Kampionatit ...

Angli 5, Kosovë 3: Sterling më i miri në fushë, por kush ishte më i dobëti?

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Sancho e cilëson si të çmendur ndeshjen me Kosovën

Koha.net - 10.09.2019

Anësori i Anglisë, Jadon Sancho, e ka cilësuar si lojë të çmendur fitoren 5 me 3 ndaj Kosovës. Kosova pësoi humbjen e parë pas 15 ndeshjeve pa humbje, por arriti të vështirësonte punët për Anglinë ...

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish.

Anglia mund Kosovën, paraqitje dinjitoze e “Dardanëve”

Flaka - 10.09.2019

Anglia ka fituar përballjen kundër Kosovës, me rezultat 5-3, të martën mbrëma në stadiumin e Southamptonit. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ u ballafaquan në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin ...

Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

Ina - 10.09.2019

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas.

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në ...

Pjesa e parë: Anglia tregon klasin ndaj Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

‘Dardanët’ e nisën më mirë këtë ndeshje, duke realizuar me Valon Berishën (1’) pas një gabimi të mbrojtjes vendase. Gjithsesi, pas pësimit të golit ‘Tre Luanët’ morën në kontroll gjërat, duke ...

Shpartallohet Kosova, Anglia shënon golin e pestë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Kosova nuk po i bën dot ballë “tre luaneve” te cilet duket se jane me te etur se kurre. Është ylli i Dortmund Sancho që ka shënuar golin e pestë për Anglinë dhe të dytin personal në minutën e 45’.

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në ...

Angli - Kosovë, shikoni statistikat pas pjesës së parë

Zeri - 10.09.2019

e parë e ndeshjes Angli – Kosovë ka përfunduar, me rezultat 5-1. ‘Dardanët’ e nisën më mirë këtë ndeshje, duke realizuar me Valon Berishën (1’) pas një gabimi të mbrojtjes vendase.

Anglia e kthen në stërvitje, shënohet GOLI i katërt (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

U duk se Kosova do të prekte ëndrrën sonte ndaj Anglisë me golin e Berishës që u shtangu të gjithë por nuk po ndodh kështu. Jadon Sancho ka shënuar golin e katërt duke e çuar rezultatin final në 4-1 ...

Video/Anglia e pamëshirshme ndaj Kosovës, shënon 5 gola në 45 minuta

Mapo - 10.09.2019

Goli i shënuar nga Valon Berisha kur kronometri shënonte vetëm 28 sekonda ishte një përrallë e bukur, por që zgjati shumë pak. Anglia rikthehet shpejt në fushën e lojës dhe përmbys gjithçka brenda ...

Supermaci britanike, Anglia shuplakë Kosovës, 5 gola në 45 min. Berisha ishte thjesht rastësi e bukur

BalkanWeb - 10.09.2019

Anglia dhe Kosova kanë përfunduar pjesën e parë të ndeshjes në stadiumin e Southempton. Të dyja ekipet kanë kundër-sulmuar shopesh herë, ndërsa sulmet e Anglisë kanë rezultuar vrastare.

Vojvoda i jep fund ëndrrës: Anglia shënon golin e tretë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Një autogol i Vojvodës ka bërë që Anglia të shënojë golin e tretë ndaj Kosovës duke rekuperuar kështu rezultatin surprizë të minutave të fillimit. Fillimisht shënoi Berisha , ndërsa më pas britanikët ...

Anglia – Kosova, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

Telegrafi - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Anglisë dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020. Të parët ishin ‘Dardanët’ ata që kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Valon Berisha qysh ...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 3-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda.

KA GOL/ Anglia përmbys Kosovën në pak minuta (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Anglia ka kthyer rezultatin në pak minuta në favor të saj në ndeshjen me Kosovën . Golit të Berishës i është përgjigjur fillimisht Sterling duke barazuar rezultatin dhe tani, Harry Kane.

Mbyllet pjesa e parë: Angli 5–1 Kosovë

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova nuk ka mundur t’i bëjë ballë Anglisë në pjesën e parë, duke e mbyllur me rezultat 5-1. Skuadra jonë e ka nisur mirë ndeshjen duke shënuar që në fillim.

Anglia kalon në avantazh, 2-1

Top Channel - 10.09.2019

Kane e nxjerr Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Kjo ndeshje ka qenë e fortë dhe plot gola që në minutat e para. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe ...

Anglia nuk ngopet së shënuari, shënon golin dy gola të shpejtë ndaj Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Edhe pak minuta kanë mbetur deri në përfundim të pjesës së parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia e ka shënuar edhe dy gola për 5:1 ndaj Kosovës, shkruan Zëri.info.

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë

Zeri - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia është në epërsi 5:1 përballë Kosovës në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Anglia përmbysë rezultatin ndaj Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

Ishte Harry Kane (19’) që realizoi për 2-1, pas një depërtimi të bukur nga Raheem Sterling në mesfushë. Ky është goli i sulmuesit të Tottenham. /Lajmi.net/ Golin mund ta shikoni duke klikuar ...

Gjashtë gola Angli-Kosovë, autogol, Shqipëria-Islanda 1:0

Tetova Sot - 10.09.2019

Gjyqtar: F. Zwayer (Gjermania). Stadiumi “St. Mary’s Stadium” në Southampton. Shënues: Sterling (8’), Kane (19’), Vojvida (38’-autogol), Sancho (44’ e 45+1’)-V. Berisha (1’).

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

Gazeta Express - 10.09.2019

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton ...

Mërgim Vojvoda shënon, por në portën e gabuar kundër Anglisë

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 38 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia e ka shënuar edhe golin e tretë për 3:1 ndaj Kosovës, shkruan Zëri.info. Në minutën e 38-të, Mërgim Vojvoda shënoi auto-gol pas një ...