TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Hahn Më kërkoi falje për vizat

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për ...

Ky është premtimi i madh që PSD-ja i bëri Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka treguar për herë të parë premtimin e madh që ia kishin dhënë zyrtarët e Partisë Socialdemokrate. Haradinaj ka thënë se krerët më të lartë të PSD-së, ia kanë ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS'it, nuk tolerohen ndërprerjet e rrymës

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS-it, nuk tolerohen ndërprerjet

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të Kosovës.

Kush do na mbrojë nëse do të ketë luftë mes Kosovës dhe Serbisë? – flet Haradinaj

Lajmi.net - 06.12.2018

Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj.

Haradinaj paralajmëron mundësinë e largimit nga Kosova të pronarëve të KEDS-it

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar për herë të parë mundësinë e largimit të pronarëve të KEDS-it, nga Kosova. Haradinaj, teksa ka folur për Insajderi, ka thënë se nëse kompania Limak ...

Haradinaj në gazetën gjermane «FAZ»: Ndryshimi i kufijve shkakton tragjedi të reja

Gazeta Tema - 06.12.2018

Dyluftimi mes Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit lidhur me idetë e këtij të fundit për «korrigjimin» e kufijve të Kosovës po vazhdon. Para disa javësh Thaçi e propagandoi nismën për «korrigjim» të ...

Gafa e Ramush Haradinajt për Ushtrinë: Pa qenë Kosova në NATO nuk mund të shkoj në Irak e Afganistan

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk është treguar i matur sa duhet rreth deklaratës së tij, për formimin e ushtrisë. Ai ditë më parë iu është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ...

Kjo është përgjigja e Haradinajt për zyrtarët serbë për kosovarët që janë në luftërat e huaja islamike

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur zyrtarëve serbë në lidhje me deklaratat e tyre për kosovarët në luftërat e huaja në shtet islamike.

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës.

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e ...

Haradinaj: Ushtria nuk sjell probleme me NATO-n

RTSH - 06.12.2018

“Ushtria e Kosovës nuk do të sjellë asnjë problem në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Natos”. Kështu ka siguruar kryeministri, Ramush Haradinaj, në parlament një ditë pas paralajmërimit të bërë nga ana e ...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, nuk i rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpejgon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet.

Haradinaj tregon se çfarë propagande të tmerrshme mund të përdorë Serbia për 100 përqindëshin

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, para deputetëve ka thënë se, Serbia do të përdor propagandë të tmerrshme kundër Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ...

Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet deri sa të ndodh kjo me Serbinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ka folur për taksën doganore ndaj Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalën e tij në seancën ...

Haradinaj: Serbia paguan njerëzit që luftojnë për Rusinë në Ukrainë e Siri

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shteti i Serbisë ka ende në listën e pagave njerëz që shkojnë e luftojnë për shtete të huaja. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të ...

Haradinaj kërkon ‘paqe dimërore’ nga Kuvendi i Kosovës

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar “paqe dimërore” në Kuvendin e Kosovës si dhe ka kërkuar ndihmë nga deputetët në dy aspekte. “Serbia është mobilizuar në një narrativë të vetin dhe ...

Haradinaj: Beogradi i interesuar për destabilizim, nuk përjashtohet mundësia që të inskenohet ndonjë vdekje

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën parlamentare tha se taksa prej 100 për qind e vendosur për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nuk do të hiqet.

Haradinaj mbledh Qeverinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, thuhet në njoftim, përcjell lajmi.net.

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Ky është premtimi i madh që PSD-ja i bëri Ramush Haradinajt

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka treguar për herë të parë premtimin e madh që ia kishin dhënë zyrtarët e Partisë Socialdemokrate. Haradinaj ka thënë se krerët më të lartë të PSD-së, ia kanë ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS-it, nuk tolerohen ndërprerjet

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të Kosovës.

Haradinaj: Nuk ka guxim Serbia të nisë ushtri për në Kosovë – neve ka kush na mbron

Tetova Sot - 06.12.2018

Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj.

Haradinaj paralajmëron mundësinë e largimit nga Kosova të pronarëve të KEDS-it

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar për herë të parë mundësinë e largimit të pronarëve të KEDS-it, nga Kosova. Haradinaj, teksa ka folur për Insajderi, ka thënë se nëse kompania Limak ...

Haradinaj mbledh pasdite ministrat

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Sipas njoftimit, Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, Mbledhja e Haradinajt me ministra mbahet ...

Haradinaj: Kosova i ka plotësuar kriteret për vizat

LajmiFundit - 05.12.2018

Kosova i ka kryer të gjitha kushtet e caktuara nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave, i mbetet Bashkimit Evropian që ta kryej pjesën e vet, ka deklaruar kryeministri Ramush haradinaj.

KTV sjell të plotë epilogun e kontestit gjyqësor Haradinaj – Muhaxheri

Koha.net - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë e ka refuzuar padinë për shpifje të kryeministrit Ramush Haradinaj, ndaj kryetarit të Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, raporton KTV.

Ushtria, Haradinaj: Nuk kemi plane për veriun

Alsat - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka bërë të qartë Serbisë se formimi i ushtrisë është një e drejtë legjitime e Kosovës, derisa për shtyrjen e liberalizimit të vizave ai tha se qeveria nuk ...

Haradinaj në fshatin Plemetin, merr pjesë në nisjen e punimeve në asfaltimin e rrugës Sitnica në Obiliq

Lajmi.net - 05.12.2018

Ramush Haradinaj, i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot fshatin Plemetin. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ...

Haradinaj nga Plemetini: Kosova është shtëpia e të gjithëve

Botasot - 05.12.2018

Sot në fshatin Plemetin të Obiliqit kanë nisur punimet për shtrimin e rrugës "Sitnica". Në nisjen e këtyre punimeve ka marrë pjesë kryeministri Ramush Haradinaj, nënkryetari për komunitete në komunën ...

Kryeministri viziton komunitetin serb në Obiliq: Masat e ndërmarra të qeverisë nuk do të prekin asnjë komunitet në ...

Telegrafi - 05.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se masat e ndërmarra nga Qeveria e vendit nuk do të prekin asnjë komunitet në vend. Haradinaj këtë deklaratë e bëri në një vizitë në Plemetin të ...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

Lajmi.net - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre.

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

Telegrafi - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të politikanëve serbë lidhur me rrezikun siç kanë thënë ata që vjen nga formimi i Ushtrisë së Kosovës.

Haradinaj u përgjigjet kërcënimeve nga Serbia: Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar

Botasot - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

Gazeta Express - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Gjykata hedh poshtë padinë e Ramush Haradinajt ndaj Gazmend Muhaxherit

Lajmi.net - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë e ka hedhur poshtë padinë që kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e kishte ngritur ndaj kryetarit të komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Gjykata hedh poshtë padinë e Ramush Haradinajt ndaj Gazmend Muhaxherit

Telegrafi - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë pas shqyrtimit të lëndës, bazuar në prova dhe në ligj konkretisht, në Ligjin e Procedurës Kontestimore dhe Ligjin Civil kundër Shpifjes dhe Fyerjes, ka shpallë aktgjykim me ...

Gjykata refuzon padinë e Haradinajt ndaj Muhaxherit

Koha.net - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë ka refuzuar padinë e Kryeministrit Ramush Haradinaj bërë kryetarit të Komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri në vitin 2015 për shpifje.

Gjykata hedh poshtë padinë e Haradinajt ndaj Muhaxherit

Gazeta Express - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë e ka hedhur poshtë padinë që kryeministri i Kosovës, Ramush haradinaj, e kishte ngritur ndaj kryetarit të komunës së Pejës, Gazmend ...

Haradinaj: Hahn Më kërkoi falje për vizat

Botasot - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për Kosovën. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Haradinaj merr pjesë në nisjen e punimeve në asfaltimin e rrugës Sitnica në Obiliq

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot fshatin Plemetin dhe ka marrë pjesë në nisjen e ...

Haradinaj viziton familjen serbe në Plemetin, i thotë se taksa nuk prek asnjë komunitet në vend

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar gjatë ditës së sotme një familje të komunitetit serb në Plemetin të Obiliqit. Gjatë qëndrimit në familjen e Slavisha Jakovleviqit, Haradinaj e ka ...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Gjykata refuzon padinë e Haradinajt ndaj Muhaxherit

Botasot - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë ka refuzuar padinë e Kryeministrit Ramush Haradinaj bërë kryetarit të Komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri në vitin 2015 për shpifje.

Haradinaj cakërron gotat me serbët e Plemetinit, thotë se do t’u qëndrojë gjithmonë afër

Botasot - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka vizituar familjen Slavisa Jakovljeviq në Plemetin të Obiliqit. Ai tha se këtij komuniteti do t’u qëndrojë gjithmonë afër.

Refuzohet padia e Haradinajt ndaj Muhaxherit

Koha.net - 05.12.2018

Gjykata Themelore në Pejë ka refuzuar padinë e Kryeministrit Ramush Haradinaj bërë kryetarit të Komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri në vitin 2015 për ...