TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sigal Prishtina e fiton pjesën e parë të përballjes me Bashkimin

Lajmi.net - 19.05.2017

Sigal Prishtina e ka fituar pjesën e parë të përballjes me Bashkimin. Kryeqytetasit e kanë mposhtur 36:32 skuadrën nga Prizreni në pjesën e parë të finales së tretë.

Pjesa e Parë: Prishtina në epërsi të lehtë

Telegrafi - 19.05.2017

Po zhvillohet takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit. Çereku i parë i takoi vendasve teksa e mbyllën me gjashtë pikë epërsi, gjegjësisht me ...

Pritet atmosferë fantastike, “Arpagjik’t” nisën për Prishtinë (Foto)

Telegrafi - 19.05.2017

Sigal Prishtina dhe Bashkimi do të takohen sonte për ndeshjen e tretë finale të Superligës së Kosovës në basketboll. Atmosferë, emocione dhe adrenalinë do të ketë edhe në këtë takim në pallatin e ...

Sonte ndeshja e tretë finale Sigal Prishtina – Bashkimi

Telegrafi - 19.05.2017

Prishtina dhe Bashkimi janë duke zhvilluar një finale të jashtëzakonshme të ‘play-off’-it. Në ndeshjen e parë të luajtur në kryeqytet kishte triumfuar skuadra prizrenase duke befasuar të gjithë.

Pjesa e Parë: Prishtina në epërsi të lehtë

Almakos - 19.05.2017

Po zhvillohet takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit. Çereku i parë i takoi vendasve teksa e mbyllën me gjashtë pikë epërsi, gjegjësisht me ...

Pritet atmosferë fantastike, “Arpagjik’t” nisën për Prishtinë (Foto)

Almakos - 19.05.2017

Sigal Prishtina dhe Bashkimi do të takohen sonte për ndeshjen e tretë finale të Superligës së Kosovës në basketboll. Atmosferë, emocione dhe adrenalinë do të ketë edhe në këtë takim në pallatin e ...

Sonte ndeshja e tretë finale Sigal Prishtina – Bashkimi

Almakos - 19.05.2017

Prishtina dhe Bashkimi janë duke zhvilluar një finale të jashtëzakonshme të ‘play-off’-it. Në ndeshjen e parë të luajtur në kryeqytet kishte triumfuar skuadra prizrenase duke befasuar të gjithë.

Gjobitet Sigal Prishtina

Telegrafi - 18.05.2017

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komisari i Garave (KG), ka dënuar Sigal Prishtinën me 300 euro për shkak të ndezjes së fishekzjarreve nga ana e tifozërisë së tyre gjatë ...

Prishtina hesht Prizrenin, fiton finalen e dytë

Lajmi.net - 17.05.2017

Sigal Prishtina e ka fituar finalen e dytë të "play-off"-it. Prishtinasit e kanë mposhtur Bashkimin në palestrën “Sezai Surroi’. Rezultati përfundimtar i sfidës ishte 76:73 në të mirë të mysafirëve, ...

Radovic: Bashkimi besoj se do ta fitojë titullin e kampionit

Telegrafi - 17.05.2017

Sigal Prishtina ka barazuar serinë finale pas fitores në takimin e dytë në Superligën e basketbollit të Kosovës. Mysafirët triumfuan në palestrën sportive “Sezai Surroi” kundër me rezultat 76-73.

Tre gjërat që i mësuan prej ndeshjes së parë finale Bashkimi-Prishtina

Telegrafi - 17.05.2017

Bashkimi dhe Sigal Prishtina pritet të takohen sonte në palestrën sportive ‘Sezai Surroi’ të Prizrenit. E gjithë kjo në kuadër të ndeshjes së dytë të serisë finale të kampionatit të Kosovës në ...

Pritet atmosferë e zjarrtë sot në Prizren në duelin Bashkimi-Sigal Prishtina

Telegrafi - 17.05.2017

Ndeshja e dytë finale e Play-Off të Superligës së Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës do të zhvillohet sot në ora 19:00 në palestrën e sportit “Sezai Surroi” në Prizren.

Pjesa e parë, Bashkimi në epërsi kundër Prishtinës

Telegrafi - 17.05.2017

Bashkimi dhe Sigal Prishtina po ballafaqohen në takimin e dytë të serisë finale të Superligës së Kosovës në basketboll. Në saje të një mbrojtje të mirë dhe efikase të dyja skuadrave, çereku i parë i ...

Sigal Prishtina mposhti Bashkimin

Gazeta Express - 17.05.2017

​Është barazuar seria e finaleve në 1:1 pasi Sigal Prishtina e ka mposhtur Bashkimin me rezultat 78:73 në ndeshjen e ...

Gjobitet Sigal Prishtina

Almakos - 18.05.2017

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komisari i Garave (KG), ka dënuar Sigal Prishtinën me 300 euro për shkak të ndezjes së fishekzjarreve nga ana e tifozërisë së tyre gjatë ...

Radovic: Bashkimi besoj se do ta fitojë titullin e kampionit

Almakos - 17.05.2017

Sigal Prishtina ka barazuar serinë finale pas fitores në takimin e dytë në Superligën e basketbollit të Kosovës. Mysafirët triumfuan në palestrën sportive “Sezai Surroi” kundër me rezultat 76-73.