TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Avokati: Tomor Morina lirohet sot

Albeu.com - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Ai po ashtu është liruar nga burgu.

Pacolli thotë se Tomor Morina është liruar

Lajmi.net - 14.08.2019

Kështu ka bërë të ditur ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Pacolli në një postim në Facebook ka thënë se u është mirënjohës autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për vendimin ...

Gjykata Supreme – Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë sot e konfirmoi vendimin e Këshillit Penal të Departamentit për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin pranë Gjykatës Penale ...

Gjykata Supreme vendosë të mos e ekstradojë Tomor Morinën në Serbi, lirimi i tij pritet brenda orësh

Medial - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka marrë vendim që ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Tomor Morina të mos ekstradohet në Serbi. Naser Raufi, avokat i Tomor Morinës, ka bërë të ditur ...

Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Evropaelire - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatën Penale Shkup se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...

Gjykata Supreme në Maqedoni solli vendimin për Tomorr Morinën

Ina - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Edhe sot s’ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës

Ina - 13.08.2019

Edhe pse u paralajmërua për sot Gjykata Supreme në Maqedoninë e Veriut nuk ka vendim për lirimin e Tomorr Morinës, ish-pjestarit të UÇK-së, i cili po vuan paraburgimin nga 24 korriku, kur u ndalua në ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Alsat - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Nesër vendimi për lëndën e Tomor Morinës

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet ...

Avokati flet pas vendimit të Gjykatës në Maqedoni: Tomor Morina lirohet sot

Gazeta Express - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim që ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, të mos ekstradohet në Serbi. Ai, po ashtu, është liruar nga burgu.

Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Alsat - 14.08.2019

Gjykata Supreme vulosi vendimin e këshillit penal, ku thuhej se nuk ka bazë për ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina në Serbi. Sipas tyre, ekstradimi i Morinës në Serbi është i ...

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi

BalkanWeb - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet ...

Ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi

Flaka - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e mëson ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku shruhet ...

Тomor Мorina nuk do të dorëzohet në Serbi

Alsat - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për ...

Tomorr Morina ja kur do të kthehet në Kosovë

Ina - 12.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomorr Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi pasi që për disa ditë po qëndron në Shutkë. Ai u ndalua më 24 korrik sipas një fletëarresti të lëshuar nga Interpoli, ...

Lajmi i Fundit: Lirohet Tomor Morina

Gazeta Express - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Express mëson: Tomor Morina do të lirohet nesër nga paraburgimi

Gazeta Express - 12.08.2019

Gazeta Express nga burimet mëson se nesër do të lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina. Sipas burimeve, lirimi i Morinës është çështje e kryer, megjithatë tani në pyetje janë disa ...

Tomor Morina nesër kthehet në Kosovë

Gazeta Express - 12.08.2019

Tomorr Morina, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet që të lirohet nesër nga burgu i Maqedonisë së Veriut, ku më 24 korrik u arrestua bazuar në një flet-arrest të lëshuar nga Serbia.

Nesër merret vendimi për lëndën e Tomor Morinës, rasti kalon në Supreme

Lajmi.net - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën Supreme dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Më së voni deri nesër Maqedonia e Veriut do të merr vendim për Tomor Morinën

Telegrafi - 13.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën e Lartë dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Avokati flet pas vendimit të Gjykatës në Maqedoni: Tomor Morina lirohet sot

Botasot - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim që ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, të mos ekstradohet në Serbi. Ai, po ashtu, është liruar nga burgu.

Gjykata në Maqedoni ka vendosur që Morina të mos ekstradohet, Pacolli thotë se ai është liruar

Gazeta Express - 14.08.2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shkruar se është i lumtur pas vendimit që gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës, duke refuzuar edhe ...

Gjykata Supreme sjell vendim: Morina nuk do të ekstradohet

Alsat - 14.08.2019

“Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton se më 14 gusht 2019 solli vendim për lëndën nr.30/2019 ku vërtetohet vendimi i Këshillit Penal i Sektorit për krim të organizuar dhe ...

Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi, Maqedonia hedh poshtë kërkesën e Serbisë për ekstradim

Gazeta Express - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim për mos ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve , në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, nga ...

Jepet vendimi, lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK, Tomor Morina

BalkanWeb - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Më së voni deri nesër Maqedonia e Veriut do të merr vendim për Tomor Morinën

Botasot - 14.08.2019

Lënda për ish pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Tomor Morina sot është regjistruar në Gjykatën e Lartë dhe i është dhënë gjykatësit dhe nesër pritet që të merret vendim nëse do të ...

Gjykata Supreme e Maqedonisë largon dilemat: Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Botasot - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Gjykata Supreme sjell vendim: Morina nuk do të ekstradohet

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi.

Morina nesër pritet të lirohet nga paraburgimi, Maqedonia hedh poshtë kërkesën e Serbisë për ekstradim

Tetova Sot - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim për mosekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina, drejt Serbisë. Sipas burimeve, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, nga ...

Lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-sw, Tomor Morina

Albeu.com - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina . Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Gjykata Supreme në Maqedoni solli vendimin për Tomorr Morinën

Antpress - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish pjesëtari i UÇK’së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Vendos Supremja: Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Lajmi.net - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ishte arrestuar nga autoritetet maqedonase me urdhër-arrest të lëshuar nga Serbia. Pas arrestimit të tij, autoritetet serbe në vazhdimësi që ta ekstradonin në Serbi.

Pritet lirimi i Tomor Morinës (VIDEO)

Medial - 12.08.2019

Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për herë të ditë, ...

Lirohet Tomor Morina

Shqipmedia - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

TOMORR MORINA nuk do të ekstradohet në BEOGRAD

Medial - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme në Maqedoni vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomorr Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. “Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë se Veriut njofton ...

Vendos Supremja: Tomor Morina, ish-ushtari i UÇK-së nuk do të ekstradohet në Serbi

Zeri - 14.08.2019

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim që Tomor Morinën të mos e ekstradojë në Serbi. Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ishte arrestuar nga autoritetet maqedonase me urdhër-arrest të ...

Тomor Мorina nuk do të dorëzohet në Serbi

Flaka - 12.08.2019

Alsat mëson se Gjykata Supreme ka marrë vendim negativ për ekstradimin ish-luftëtarit të UÇK-së Tomor Morina drejt Serbisë. Sipas burimeve tona, në Supreme është vendosur pas marrjes së mendimit për ...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Botasot - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna, sipas të cilit vendimi për lirimin e tij ...

Mësohet vendimi i Supremes për ekstradimin e Morinës

Tetova Sot - 14.08.2019

Anëtarët e Këshillit të Gjykatës Supreme vendosën se ish-pjesëtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Këtë vendim TV21 e ka siguruar ekskluzivisht nga burime të Supremes, ku ...

Gjykata Supreme: Morina nuk do të ekstradohet

Koha.net - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina nuk duhet të ekstradohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion ...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Zeri - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna.

Gjykata Supreme vendosë për Tomor Morinën, ish-ushtarin e UÇK-së

Botasot - 14.08.2019

Ish-ushtari i UÇK-së Tomor Morina nuk duhet të dorëzohet në Serbi. Kështu vlerëson Gjykata Supreme e cila ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal të Sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion në ...

Maqedoni e Veriut, lirohet ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina

Mapo - 12.08.2019

Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna.