TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Grenell në Prishtinë, i takon të gjithë, kërkon rinisjen e dialogut me Serbinë

Koha.net - 09.10.2019

Vetëm pak ditë pasi u emërua i dërguar i posaçëm presidentit amerikan Donald Trump për dialogun me Serbinë, Richard Grenelli ka zbarkuar në Prishtinë.

Fotografia që e dëshmon koordinimin amerikano – gjerman për dialogun Kosovë – Serbi

Gazeta Express - 09.10.2019

Para ardhjes në Kosovë emisari special i Presidentit Trump që është edhe ambasador i SHBA’së në Berlin bashkë me emisarin tjetër amerikan për Ballkanin Mathew Palmer është parë në një fotografi me ...

Spahiu: Grenell e ka nisur me Prishtinën sepse këndej e ka më lehtë sesa me Beogradin

Zeri - 09.10.2019

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu ka thënë se i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell nuk e ka zgjedhur rastësisht Prishtinën që ta vizitojë para Beogradit.

Cani: Grenell është politikan i shprehjeve ‘pa qime në gjuhë’

Medial - 09.10.2019

Pas emërimit të Richard Grenell si i dërguar për dialogun Kosovë-Serbi, për Klan Kosova foli gazetari i DW-së, Bahri Cani, i cili e dha analizën e tij në lidhje me ngjarjet e fundit në Kosovë.

Richard Grenell pret bashkëpunim me liderët kosovar për dialogun me Serbinë

DW - 09.10.2019

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, tha në Prishtinë, se marrëveshja e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do t'i kontribuonte zhvillimit të Kosovës dhe tërë rajonit.

Ambasada e SHBA-ve: Grenell mezi pret të punojë me udhëheqësit e Kosovës për sjelljen e paqes

Medial - 09.10.2019

Sot në vendin tonë po qëndron përfaqësuesi i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell. Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, më pas zhvilloi takim me liderin e ...

Kush është Ambasadori Richard Grenell

Botasot - 09.10.2019

Richard Allen Grenell (lindur më 18 shtator 1966) është Ambasadori aktual i Shteteve të Bashkuara në Gjermani. Ai është ish-zëdhënësi që qendrojë më i gjatë, si zëdhënësi i shërbimit diplomatik ...

I dërguari i Trump takon liderët në Kosovë, gazetarja amerikane nxjerr foton: Nuk e shoh Palmer

BalkanWeb - 09.10.2019

Përfaqësuesi special i Presidentit Amerikan Donald Trump për Bisedimet Paqësore ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadori i SHBA në Gjermani Richard Grenell, ka qenë sot në Prishtinë ku është takuar ...

Grenell përfundon takimet me përfaqësuesit e subjekteve politike

Botasot - 09.10.2019

Kanë përfunduar takimet e përfaqësuesve të subjekteve politike për dialogun Kosovë-Serbi me përfaqësuesin special të presidentit të SHBA-ve, ambasadorin Richard Grenell.

Grenell përfundon takimet me liderët partiakë – largohet nga Ambasada Amerikane

Medial - 09.10.2019

I Dërguari Special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i ka përfunduar takimet me të gjithë liderët partiakë në Kosovë.

Palmer e Grenell në Kosovë, në fokus dialogu me Serbinë

Alsat - 09.10.2019

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, po qëndrojnë në Prishtinë. I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...

Edhe Veseli arrin në takim tek Grenell

Botasot - 09.10.2019

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës ...

Përfundon takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

Gazeta Express - 09.10.2019

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit, raporton T7.

Kryhet edhe takimi Mustafa dhe Osmani me Grenellin

Gazeta Express - 09.10.2019

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit special të presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë – Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës, e kandidates për ...

Çfarë thotë VV-ja për takimin e Kurtit me emisarin e Trumpit, ky është njoftimi

Gazeta Express - 09.10.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ishte i pari nga liderët e partive që u takua me emisarin special të presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi.

Grenell bisedoi me liderët në Prishtinë për vazhdimin e dialogut

Evropaelire - 09.10.2019

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, po qëndron në Prishtinë, ku fillimisht është pritur nga presidenti ...

Kosnett: I dërguari i posaçëm i Trumpit i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Kosnett tha se Grenell mezi pret të punojë me Presidentin Thaçi dhe udhëheqësit e tjerë të Kosovës. “I dërguari i posaçëm presidencial Grenell mezi pret të ...

Ramush Haradinaj në takim me emisarin e Trump, në Ambasadë

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka hyrë në takim me të dërguarin e Trump, Richard Grenell. Grenell po mban takime me të gjithë liderët subjekteve politike gjatë ditës së sotme.

Thaçi e citon Grenellin: Shpresoj që takimi Kosovë -Serbi do të ndodhë shpejt

Gazeta Express - 09.10.2019

Pas përfundimit të takimit më emisarin special të Presidnetit të SHBA’së për dialogun, Zyra e presidentit Hashim Thaçi ka lëshuar një komunikatë për media në të cilën thuhet se Richard Grenell ka ...

Isa Mustafa del nga takimi me Grenell e Kosnett

Zeri - 09.10.2019

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka dalë nga takimi me përfaqësuesin e SHBA-së për dialogun me Serbinë i cili po mbahet në ambasadën amerikane, raporton Zëri.info.

Edhe Haradinaj hyn në takim me Grenell, ambasadorin amerikan dhe gjerman

Zeri - 09.10.2019

Ka nisur takimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj me përfaqësuesin e SHBA-së për dialogun me Serbinë i cili po mbahet në ambasadën amerikane, Richard Grenell si dhe ambasadori amerikan dhe ai ...

Mustafa dhe Osmani dalin nga takimi me amerikanët

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me ish-kanidadaten për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani, janë larguar nga Ambasada amerikane ku po mbanin takimin me të ...

Joseph: Shtëpia e Bardhë beson se Grenell do ta bindë Gjermaninë

Evropaelire - 09.10.2019

Analisti amerikan, Edward Joseph, thotë se me emërimin e Richard Grenellit të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Shtëpia e Bardhë beson se mund ta bindë Gjermaninë që të mbështesë idenë e ...

Richard Grenell dhe Mathew Palmer vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

DW - 09.10.2019

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu Kosovë-Serbi.

Kadri Veseli hyn ne takim me Grenell në ambasadën amerikane

Zeri - 09.10.2019

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është parë duke hyrë në Ambasadën amerikane ku pritet të takohet me përfaqësuesin e ShBA-së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell, raporton ...

Vulin për vizitën e Grenell: Pres që t`i dëgjojmë pikëpamjet e Amerikës

Medial - 09.10.2019

15:29 | 9 Tetor 2019 Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, me rastin e vizitës në Kosovë të emisarit special të Amerikës për dialogun, Richard Grenell, thotë se ai pret që të dëgjojë ...

Rashiti tregon kë do ta testojnë të dërguarit e Trumpit në Kosovë

Botasot - 09.10.2019

Analisti politik Naim Rashiti, ka komentuar për vizitën e të dërguarve të SHBA-së në Kosovë për dialogun me Serbinë. Sipas Rashitit, ambasadori Richard Grenell, do të testojë vullnetin e të gjithë ...

Kosnett flet për takimin Thaçi-Grenell

Telegrafi - 09.10.2019

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell. Kosnett në një postim në llogarinë e tij Twitter, ka thënë se Grenell ...

Grenell takon Kurtin në ambasadën amerikane

Botasot - 09.10.2019

Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë. Grenell fillimisht është takuar me presidentin e Kosovës ...

Rrëmuja e Trump në Ballkan

Respublica - 09.10.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë t’i përmbahen idesë se marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës kalon nga shkëmbimi i territoreve. E lidhur kryesisht me ish-këshilltarin e Sigurisë, John Bolton, ...

Përfundon takimi i emisarit të Trumpit me Albin Kurtin në Ambasadën e SHBA’së

Gazeta Express - 09.10.2019

Në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, Përfaqësuesi Special i Presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka filluar edhe takimet me krerët e partive politike në Kosovë.

Albin Kurti del nga ambasada amerikane

Zeri - 09.10.2019

Sot pas arritjes në Prishtinë të përfaqësuesit të SHBA-së në Dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, liderët e partive politike janë duke zhvilluar takime me të në Ambasadën e Amerikës, raporton ...

Thaçi takim me Richard Grenell -FOTO

Top Channel - 09.10.2019

Presidenti Thaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të dërguarin e posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell. Grenell është ambasadori i SHBA-ve në Gjermani si dhe Përfaqësues Special i ...

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

Gazeta Express - 09.10.2019

Para pak çastesh ka përfunduar takimi në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të SHBA’së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në ...

Komenti i të dërguarit special të Trumpit që tregon simpatinë e SHBA-ve për Kosovën

Lajmi.net - 09.10.2019

Këto komente ai i bëri për Klan Kosovën rrugës për në takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Pos me kreun e shtetit të Kosovës, Grenell do të takohet edhe me të gjithë liderët partiakë në ...

Grenell: E dua këtë vend

Zeri - 09.10.2019

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me presidentin e ...

Grenell para takimit me Thaçin: Me siguri diçka po ndodhë

Medial - 09.10.2019

14:27 | 9 Tetor 2019 “Me siguri diça po ndodhë”, ishin fjalët e, Richard Grenell, emisar i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi.

Nis takimi Thaçi-Grenell

Lajmi.net - 09.10.2019

Ata janë takuar në kabinetin e Thaçit ku mediat kanë pasur mundësi të filmojnë pritjen që presidenti i ka bërë Grenell. Ditë më parë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donlad Trump, ka ...

Fillon takimi i Presidentit Thaçi me Richard Grenell

Telegrafi - 09.10.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin, Richard Grenell.

Fillon takimi mes Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

Gazeta Express - 09.10.2019

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, shkruan Gazeta ...

Nis takimi Thaçi-Grenell

Koha.net - 09.10.2019

Ka nisur në Prishtinë takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe Richard Grenellin, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë – Serbi.

Thaçi takon përfaqësuesin amerikan për dialogun Kosovë-Serbi

Zeri - 09.10.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur sot në takim përfaqësuesin Special të Presidentit të SHBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell, raporton Zëri.info.

Krasniqi: Vizita e përfaqësuesve të ShBA-së, mesazh i qartë se e mbështesin dialogun

Telegrafi - 09.10.2019

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, së bashku me përfaqësuesin e Departamentit të Shtetit, Matt Palmer, do ta vizitojnë ...

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

Gazeta Tema - 09.10.2019

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për Ballkani Perëndimor Palmer dhe Grenell vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.Tema kryesore dialogu ...

I dërguari i Trumpit për dialogun arrin në Kosovë, me këta liderë do të takohet

Botasot - 09.10.2019

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell ka arritur në Kosovë. Ai pritet që gjatë ditës të takohet me presidentin Hashim Thaçi.

I dërguari i Trump sot në Prishtinë

Durres Lajm - 09.10.2019

I dërguari special i Presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, mbërrin sot për një vizitë në Prishtinë.

E konfirmon Kosnett: Bashkë me Grenell në Kosovë vjen edhe Matthew Palmer

Gazeta Express - 09.10.2019

Përveç emisarit të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në Kosovë sot do të vijë edhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin dhe për dialogun të cilin e kishte emëruar ...

Kosnett: SHBA-të përkrahin Kosovën e Serbinë në dialog, por duhet bashkëpunim

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Twitter, ai ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovën e Serbinë në dialog, kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip, shkruan lajmi.net.

Richard Grenell në Kosovë

VOA - 09.10.2019

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd.

Amerikanët i nisin me gjermanët diskutimet për Kosovën. Grenell dhe Palmer vizitë në Prishtinë

Top Channel - 09.10.2019

I dërguari special i Presidentit të SHBA-së për paqen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, dhe përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor, Matt Palmer, i kanë nisur me gjermanët diskutimet për ...